بلاگ

راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

مهاجرت به کانادا به روش های مختلف و گوناگونی صورت می گیرد، همین امر موجب شده است تا میزان ورود مهاجران به این کشور هر ساله رقم قابل توجهی را نشان دهد. خرید و یا راه اندازی بیزینس یکی از رایج ترین روش مهاجرت به کانادا می باشد. اگر شما جزو پزشکان، متخصصان، کارشناسان و حتی افراد کارآزموده ای هستید که در زمینه خدمات کلینیک های زیبایی تجربه و مهارت دارید، می توانید به خرید و راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا و به دنبال آن زندگی و کار در این کشور فکر کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

شرایط راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

هر چیزی که مربوط به زیبایی می باشد، باید توسط یک پزشک انجام شود، حتی خود کلینیک نیز باید زیر نظر یک پزشک واجد شرایط بوده و توسط او اداره و مدیریت شود. در کشور کانادا نیز وجود یک پزشک متخصص و کارآزموده در کلینیک زیبایی الزامی است و هر آنچه که در این کلینیک انجام می شود نیز باید زیر نظارت یک پزشک انجام پذیرد. اگر شما می خواهید کلینیک زیبایی در کانادا راه اندازی کنید اما خودتان پزشک نیستید، باید با یک پزشک همکاری کنید، به این ترتیب امور مربوط به زیبایی و انجام روش های درمانی توسط او صورت می گیرد و کارهای جانبی و غیر پزشکی، بر عهده شما می باشد.

مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

مسیر راه اندازی کلینیک زیبایی اندکی پیچیده و چالش برانگیز است، اما اگر هدف مشخصی دارید و در رسیدن به هدف خود مصمم هستید، مطمئنا همه چیز را به سادگی می توانید پشت سر بگذارید. قبل از راه اندازی کلینیک بهتر است از کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند و یا افرادی که خود، کلینیکی را اداره می کنند، پرس و جو کنید تا از تجربه آن ها بهره مند شوید. البته برای مهاجرت به کانادا به وسیله خرید و یا راه اندازی کلینیک زیبایی نیاز به دانش و آگاهی یک وکیل مهاجرتی دارید تا همه چیز را مو به مو و دقیق و طبق آخرین اطلاعات در مورد مهاجرت به کانادا توسط روشی که انتخاب کرده اید را در اختیارتان بگذارد.

در هر صورت در ادامه مراحلی مهم و اساسی وجود دارد که در مسیر افتتاح کلینیک زیبایی خود در این کشور با آن ها رو به رو خواهید شد:

مرحله اول: یک طرح تجاری بنویسید

این طرح باید تمامی اهدافی که دارید، هزینه هایی که قرار است بپردازید و بودجه ای که در اختیار دارید را مشخص کند. به جز هزینه ها، منابع مالی و بودجه لازم برای راه اندازی کلینیک زیبایی نیز باید در این طرح مشخص شده باشد. این طرح تجاری یا بیزینس پلن شما باید همه چیز را در مورد کلینیک زیبایی تا 3 سال آینده پوشش دهد.

مرحله دوم: چقدر بودجه دارید

در این جا می توانید روی پس انداز شخصی خود حساب کنید و یا حتی سراغ بانک ها برای گرفتن وام بروید. یک سری مشاوران متخصص در بانک ها وجود دارند که به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی می کنند، به طور مثال آن ها می توانند از ریسک ها و هزینه هایی که وجود دارد شما را مطلع سازند. بهتر است از چند بانک استعلام بگیرید تا مناسب ترین شرایط و بهترین مبلغ وام را انتخاب کنید. در ابتدا هم لازم نیست بخش عمده ای از بودجه خود را صرف خرید تجهیزات و میز و صندلی های گران و لوکس کنید، این ها مواردی هستند که با گذشت زمان هم می توانید تغییر دهید.

مرحله سوم: خرید تجهیزات و مایحتاج

در این مرحله که تا به حال بودجه لازم را مهیا کرده اید، حالا باید سراغ خرید تجهیزات بروید. بهتر است قبل از اقدام به خرید، خوب تحقیق کنید تا بتوانید تجهیزات ضروری مورد نظر خود را با کیفیت مناسبی تهیه کنید. تجهیزات مخصوص کلینیک زیبایی که توسط آن ها درمان های زیبایی انجام می پذیرند، بیش از هر چیزی اهمیت دارند و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

مرحله چهارم: استخدام پرسنل و راه اندازی سیستم کاری

برای شروع باید مشخص کنید به چند پرسنل برای کار در کلینیک خود نیاز دارید و قرار است چه نقش هایی داشته باشند و آیا از پس حقوق و دستمزد آن ها بر می آیید یا خیر. همچنین باید سراغ یک سیستم نرم افزاری بروید تا تمام اطلاعات روزمره کلینیک خود را در آن ثبت کنید، از جمله نام بیماران، سوابق پزشکی، جلسات درمانی انجام شده، مراجعات بعدی و غیره.

مرحله پنجم: خرید بیمه

همه می دانند که چقدر وجود بیمه برای هر شخصی و هر کسب و کاری اهمیت دارد. اما این امر برای پزشکان و متخصصان از اهمیت بالاتری برخوردار است. به یاد داشته باشید که نه تنها باید برای کلینیک خود بیمه ای خریداری کنید، بلکه باید به فکر بیمه پرسنل و بیمه حوادث نیز باشید. بهتر است خوب تحقیق کنید تا بدانید که از میان انواع بیمه های مختلف، کدام یک مناسب شرایط شما و کلینیک زیباییتان می باشد. همچنین می توانید از یک کارگزار بیمه مشورت بگیرید.

راه اندازی کلینیک زیبایی

میانگین هزینه های راه اندازی کلینیک زیبایی در استان‌ های کانادا

نمی توان عدد دقیقی برای هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا بیان کرد. این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • چه شهر و یا استانی را برای راه اندازی کلینیک زیبایی خود در نظر گرفته اید؟
 • محدوده و نوع خدمات چگونه می باشد؟
 • قرار است چند پرسنل در کلینیک شما کار کنند؟
 • در نظر دارید در روز به چه تعداد مشتریانی خدمات رسانی کنید؟
 • چه تجهیزاتی را خریداری می کنید؟
 • آیا مکان کلینیک شما پررفت و آمد است؟

به طور مثال به خلاصه هزینه های یک کلینیک زیبایی با تمرکز روی تزریق بوتاکس و فیلر می پردازیم:

 • دوره آموزشی نوروتوکسین و دوره تجاری: 2200 دلار
 • دوره آموزشی فیلر: 1700 دلار
 • هزینه رفت و آمد برای شرکت در این دوره ها: 250 دلار
 • کتاب های آموزشی: 300 دلار
 • بیمه تخلفات (1 سال): 2400 دلار
 • هزینه وکیل برای تنظیم قراردادهای همکاری: 3000 دلار
 • ثبت و بایگانی کلینیک به عنوان شرکت LLC (یا شرکت با مسئولیت محدود) به صورت فدرالی و ایالتی: 350 دلار
 • ساخت و طراحی وب سایت: 350 دلار
 • یخچال قفل دار مخصوص نگهداری از محصولات: 100 دلار
 • دستگاه خنک کننده مسافرتی قفل دار مخصوص حمل محصولات: 25 دلار
 • لوازم اولیه: 300 دلار
 • معکوس کننده فیلتر هیالورونیک اسید: 350 دلار

هزینه کلی:10975 دلار

حتی با وجود هزینه های بالا، مطمئنا یکسری از هزینه های دیگر نیز وجود دارد که از قلم افتاده است. به طور کلی می توان گفت که باید حداقل انتظار هزینه 10 هزار دلاری برای شروع و راه اندازی کلینیک زیبایی خود را داشته باشید. این هزینه را باید در کنار 3000 دلار برای همکاری با یک پزشک (در صورتی که خودتان پزشک نباشید) و محصولاتی که ممکن است صدها دلار قیمت داشته باشند، بگذارید. البته از این اعداد و ارقام نترسید، در اولین سال با سودی که به دست می آورید تمامی این ها جبران می شود.

مناسب ترین شهر ها برای راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

مهم ترین مشخصه ای که می تواند به شما کمک کند تا استان مناسبی از کانادا را برای شروع فعالیت کلینیک زیبایی خود انتخاب کنید، این است که میانگین سن ساکنین آنجا بیش از 25 سال باشد. واضح است که هر چه سن افراد بالاتر باشد، تمایل بیشتری به مراجعه به کلینیک های زیبایی دارند. در جدول زیر میانگین سنی هر یک از استان ها کانادا را مشاهده می کنید:

میانگین سنی استان
47.8 نیوفاندلاند و لابرادور
46.2 نیوبرانزویک
45 نوا اسکوشیا
42.4 جزیره پرنس ادوارد
43 کبک
42.3 بریتیش کلمبیا
40.7 انتاریو
39.3 یوکان
38.1 ساساکاچان
37.8 منیتوبا
37.9 آلبرتا
35.8 ایالت های شمال غربی
26.5 نوناووت

سه نمونه از کلینیک های زیبایی فروشی در کانادا

نمونه اول

آدرس: تورنتو، کانادا

قیمت اعلام شده: 250000 دلار کانادا

این کلینیک 30 سال پیش افتتاح شده است و هنوز هم یک کسب و کار قدرتمندی محسوب می شود که روی ارائه خدمات با کیفیت همچون لیزر، روش های درمانی زیبایی و غیره تمرکز دارد. این کلینیک در یک منطقه شیک و مرفه قرار دارد و همچنین صدها هزار دلار خرج طراحی و خرید تجهیزات جدید آن شده است. پرسنل فوق العاده، وب سایت شگفت انگیز و واقع شده در اطراف ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی همگی موجب شده اند تا شمار مشتریان این کلینیک بسیار قابل توجه باشد که در نهایت به سود و درآمد زیادی ختم می شود.

نمونه دوم

آدرس: بریتیش کلمبیا، کانادا

قیمت اعلام شده: 255000 دلار کانادا

این کلینیک یک شعبه از یک برند معتبر و شناخته شده در کانادا می باشد. امکان اجاره تجاری در محل با امکان تمدید وجود دارد. این سالن 924 فوت مربع به همراه تمام تجهیزات و طراحی مدرن می باشد و دو اتاق درمانی مخصوص دارد.

نمونه سوم

آدرس: تورنتو، کانادا

قیمت اعلام شده: 495000 دلار کانادا

این کلینیک زیبایی و پوست بیش از 20 سال پیش تاسیس شد و روز به روز رونق گرفت و دلیل این امر هم تنها ارائه خدمات و درمان های زیبایی با حداکثر رضایت مشتریان است. در این مرکز، درمان هایی همچون رفع جوش، قرمزی پوست و جوانسازی پوست و غیره صورت می گیرد. همچنین انواع مختلفی از محصولات مراقبت از پوست نیز در این کلینیک عرضه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *