بلاگ

انکوباتور استارتاپ کانادا؛ بررسی ویژگی و هزینه انکوباتورها

انکوباتور چیست

انکوباتور چیست و نقش انکوباتور در ویزای استارتاپ کانادا چیست؟ وقتی کسب و کار خود را شروع می کنید، ممکن است با بودجه، زمان یا پرسنل محدودی سروکار داشته باشید. ممکن است آرزو داشته باشید که ای کاش منابع، مربی یا آموزش بیشتری برای کمک در روند رشد کسب و کار خود داشتید تا عملیات و امور مالی به راحتی پایدارتر شوند.

 اگر آماده رشد کسب و کار خود هستید، اما مطمئن نیستید که چگونه بر این موانع غلبه کنید، در این صورت انکوباتور کسب و کار ممکن است منابع مورد نیاز برای موفقیت را ارائه دهد. در این مقاله، نگاهی به انکوباتورهای کسب و کار خواهیم داشت تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا انکوباتور استارتاپ کانادا برای مناسب است یا خیر. اما ابتدا به این سوال پاسخ خواهیم داد: انکوباتور چیست؟

انکوباتور چیست؟

انکوباتور سازمانی است که برای کمک به رشد و موفقیت کسب ‌و کارهای نوپا با ارائه فضای کاری رایگان یا کم‌ هزینه، مشاوره، تخصص، دسترسی به سرمایه ‌گذاران و در برخی موارد سرمایه در گردش در قالب وام طراحی شده است.

پیوستن به یک انکوباتور تقریبا مانند پیوستن به یک برنامه کالج است: شما باید درخواست بدهید، پذیرفته شوید و سپس یک برنامه زمانی را دنبال کنید تا معیارهای تعیین شده توسط انکوباتور را برآورده کنید. شما همچنین باید به مدت زمانی معمولا یک تا دو سال متعهد شوید تا بخشی از انکوباتور باشید.

از آنجایی که هر شرکتی با سرعت خاص خود توسعه می یابد، برنامه انکوباتور ممکن است از چندین ماه تا چند سال ادامه یابد. در هر صورت، هدف از انکوباتور استارتاپ کانادا این است که به استارتاپ ‌ها ابزار و دانش لازم داده شود تا روی پای خود بایستند.

برخی از انکوباتورها به عنوان سازمان های غیر انتفاعی فعالیت می کنند؛ در حالی که برخی دیگر سرمایه اولیه و پشتیبانی را در ازای موقعیت های سهام (یعنی مالکیت) در شرکت ها ارائه می کنند. اما آیا می دانید تفاوت انکوباتور با شتاب دهنده چیست؟

انکوباتورها در مقابل شتاب دهنده ها

 1. بسیاری از افراد کلمات «انکوباتور» و «شتاب دهنده» را با هم اشتباه می گیرند، اما این دو برنامه اهداف و زمان بندی متفاوتی دارند.
 2. در زمینه تفاوت انکوباتور با شتاب دهنده باید بیان کرد که انکوباتورها از نظر هدف متفاوت هستند، اما اکثریت آن ها برای کمک به بنیانگذار یا تیم در تعیین این هستند که آیا یک طرح شرکت قابل دوام است یا نه، سپس آن ها را برای موفقیت تنظیم می کنند . تعداد کمی از انکوباتورها محدودیتی برای مدت زمان ماندن یک شرکت در تاسیسات دارند، اگر چه یک تا دو سال معمول است. برخی از انکوباتورها نیاز به سرمایه گذاری سهام کسب و کار دارند، در حالی که برخی دیگر صرفا برای استفاده از فضا و دسترسی به خدمات مختلف ارائه شده، هزینه ای دریافت می کنند.
 3. شتاب ‌دهنده‌ ها، اما از طرف دیگر، سه تا چهار ماه طول می‌کشند، سرعت بالایی دارند و مرتبط با اهداف هستند. بسیاری از شتاب ‌دهنده‌ ها رقابتی اند، تعداد محدودی شرکت‌ کننده دارند و ممکن است در ابتدا یا پس از تکمیل یک هدف، یک تزریق مالی ارائه دهند. اکثر مشاغل فکر می کنند که استفاده از شتاب دهنده به آن ها کمک می کند تا رشد خود را تسریع کنند.

ویژگی مهم انکوباتورها

با توجه به مزایای بی شمار مرتبط با عضویت در یک برنامه انکوباتور استارتاپ کانادا، مشاوران کسب و کارهای کوچک اغلب به مشتریان خود مشاوره می دهند تا حداقل امکان ایمن سازی جایگاه در یک برنامه را بررسی کنند. ویژگی های و نقش انکوباتور در ویزای استارتاپ کانادا شامل موارد زیر است:

هزینه های عملیاتی پایه مشترک

افراد در یک انکوباتور کسب و کار طیف گسترده ای از هزینه های سربار شامل آب و برق، تجهیزات اداری، خدمات کامپیوتری، اتاق های کنفرانس، آزمایشگاه ها و خدمات پذیرش را به اشتراک می گذارند. علاوه بر این، هزینه ‌های اولیه اجاره معمولا برای منطقه ‌ای که کسب ‌و کار نوپا در آن فعالیت می‌ کند کمتر از حد معمول است، که به کارآفرینان اجازه می ‌دهد تا پس ‌انداز بیشتری داشته باشند.

 البته شایان ذکر است که انکوباتورها به افراد اجازه نمی دهند برای همیشه در برنامه بمانند. اکثر قراردادهای اجاره در انکوباتورها به مدت سه سال اجرا می شوند و برخی از برنامه ها یک یا دو گزینه تمدید یک ساله را ارائه می دهند.

مشاوره و کمک اداری

مدیران انکوباتور و اعضای کارکنان اغلب مشاوره یا اطلاعات روشنگرانه ای را در مورد طیف گسترده ای از مسائل تجاری، از بازاریابی گرفته تا تامین مالی توسعه کسب و کار، ارائه دهند. صاحبان مشاغل کوچک باید به خاطر داشته باشند که افرادی که مسئول نظارت بر برنامه انکوباتور هستند معمولا در مورد جنبه های مختلف تجارت کاملا آگاه هستند. آن ها منبعی هستند که باید به طور کامل استفاده شوند.

دسترسی به سرمایه

به گفته NBIA، بسیاری از انکوباتورهای کسب و کار به کارآفرینان کمک می کنند تا از طریق وام های چرخشی و وام های خرد سرمایه کسب کنند. آن ها کسب و کارها را با ارجاع به سرمایه گذاران مرتبط می کنند. همچنین به کارآفرینان در تهیه ارائه برای سرمایه گذاران خطرپذیر کمک می کنند و به شرکت ها در درخواست وام کمک می کنند.

 استارتاپ ‌ها صرفا با پذیرش در یک برنامه رشد سرمایه در افزایش سرمایه کمک می‌کنند.

مفهوم جهانی انکوباتور

یکی از ویژگی های کلیدی انکوباتورها این است که این مفهوم در همه جوامع با هر شکل، اندازه، بخش های جمعیتی و صنایع کار می کند. در بسیاری از موارد، انکوباتور به طور طبیعی برخی از ویژگی های جامعه ای را که در آن قرار دارد به خود می گیرد.

رفاقت همکاران کارآفرین

بسیاری از صاحبان کسب ‌و کارهای کوچک که سرمایه ‌گذاری‌های موفقی را از انکوباتورها راه ‌اندازی کرده ‌اند، حضور کارآفرینان همکار را به عنوان عنصر کلیدی در موفقیت خود ذکر می‌کنند. آن ها خاطرنشان می کنند که با گردآوری کارآفرینان زیر یک سقف، انکوباتورها پویایی ایجاد می کنند که در آن صاحبان مشاغل می توانند 1) یکدیگر را در به تلاش مسیر خود تشویق کنند. 2) اطلاعات در مورد موضوعات مرتبط با تجارت را به اشتراک می گذارند و 3) شبکه های ارتباطی ایجاد می کنند که برای سال های آینده به آن ها خدمت می کند.

هزینه انکوباتور استارتاپ کانادا

برنامه ویزای استارتاپ کانادا بهترین راه برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری است. با ارائه الزامات واجد شرایط بودن ساده، بدون نیاز به ارزش خالص و یک فرآیند سریع و قابل پیش بینی درخواست (در صورت کمک متخصصان آگاه)، این دروازه شما به سوی زندگی پر رونق در کانادا است.

هزینه انکوباتور در ویزای استارتاپ کاناد حدود ۲۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا برای استارتاپ‌ های مرحله مفهومی، ۲۰۰,۰۰۰ دلار برای استارتاپ‌های مرحله محصول و تنها ۷۵,۰۰۰ دلار برای شرکت ‌های بالغ است.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه انکوباتور در ویزای استارتاپ کانادا با یک مشاور مهاجرتی معتبر و با تجربه در ارتباط باشید.

لیست شرکت های انکوباتور در کانادا

از دهه 1950، انکوباتورهای تجاری شکوفا شده اند. آن ‌ها از آن زمان به شکل ‌ها و اندازه ‌های مختلفی تبدیل شدند. شرکت های انکوباتور زیادی در کانادا با اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند، اما هدف همه آن ها یکسان است: ترویج توسعه.

در حالی که به دنبال برنامه های انکوباتور هستید، ممکن است با انواع زیر روبه رو شوید:

سرمایه گذاری های توسعه املاک انتفاعی

شرکت های بزرگ تر به دلایل مختلف تعداد زیادی انکوباتور می سازند. این برنامه‌ ها به عنوان منبع سرمایه و ابزاری برای تامین مالی شرکت ‌های تابعه، ایجاد فناوری ‌ها و ایجاد اتحاد عمل می کنند.

شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر

بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر، انکوباتورها را به عنوان فرصتی برای کسب درآمد می سازند. این انکوباتورها ممکن است سهام شرکت ها را در اختیار بگیرند یا بعدا در برنامه پول ارائه کنند.

موسسه های دانشگاهی

بسیاری از انکوباتورهای کسب و کار توسط دانشگاه ها اداره می شوند یا با موسسات آموزش عالی ارتباط دارند. برخی از برنامه ها به دانشجویان دانشگاه ارائه می شود، در حالی که برخی دیگر از گروه هایی از مشاغل نوپا استقبال می کنند.

شرکت های توسعه غیر انتفاعی

انکوباتورها توسط سازمان های غیرانتفاعی و دولتی برای ترویج توسعه اقتصادی استفاده می شوند. این برنامه ‌ها ممکن است به شرکت‌ هایی اجازه دهند که به منافع عمومی اختصاص داشته باشند.

در زیر لیست برترین شرکت های انکوباتور در کانادا آمده است.

 • Badhouse Ventures
 • The Next 36
 • UTEST
 • The Hub
 • Startup Boost Toronto
 • Techstars
 • Ryerson DMZ Accelerator
 • OneEleven
 • Founder Institute
 • Expa
 • Innovate BC
 • Creative Destruction Lab
 • Launch Academy
 • Empowered Startups
 • New Ventures BC
 • Spring
 • Foresight Canada
 • Planet Hatch
 • Interface Health
 • SFU VentureLabs
 • Zen Launchpad

سخن آخر

در این مقاله به بررسی انکوباتور و ویژگی های آن پرداختیم. در نکته پایانی، واضح است که انکوباتور استارتاپ کانادا مانند سکوی پرتاب برای استارتاپ ها یا کسب و کارهای است.

انکوباتورها به شرکت‌ های در مراحل اولیه کمک می‌ کنند تا به منابعی که برای عملکرد، رشد و تداوم نیاز دارند دسترسی داشته باشند. شما چقدر چقدر انکوباتورهای کسب و کار را در کسب ویزای استارتاپ کانادا مهم می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *