بلاگ

با استارتاپ های موفق حوزه غذایی در کانادا آشنا شوید

صاحبان کسب‌ و کار

استارتاپ ‌های معروف کانادا از طریق روحیه کارافرینی در این کشور ایجاد می‌شوند که با دسترسی آسان به سرمایه ‌ای که صاحبان کسب‌ و کار در آن منطقه از آن برخوردار هستند، ترکیب می ‌شوند. اما آیا می دانید پرطرفدارترین حوزه های استارتاپی در کانادا کدام اند؟

بودجه استارتاپ‌ها در این کشور در طول سال 2021 افزایش یافت و رکورد سال قبل را شکست داد. در مجموع، تا پایان سه ماهه سوم سال 2021، بودجه استارتاپی در کشور به11.8 میلیارد دلار رسید که نسبت به ارقام سال قبل پیشرفت چشمگیری داشته است.

استارتاپ های حوزه غذا در کانادا در دو دهه اخیر رشد شدیدی در کانادا داشته اند. اکثر استارتاپ‌ ها در صنعت غذا و نوشیدنی رویکردهای متفاوتی را برای نوآوری در این بخش و اطمینان از دسترسی مصرف‌ کنندگان به مواد غذایی تازه، سالم و مغذی اتخاذ می ‌کنند. این مقاله ضمن بررسی ویژگی های استارتاپ های موفق کانادا فهرستی از 6 شرکت برتر استارتاپی مواد غذایی در کانادا را به شما ارائه می دهد.

ویژگی های یک استارتاپ موفق در کانادا

 

 

 

برای ایجاد یک پروژه موفق و برجسته در کانادا چه چیزی لازم است؟ موفق ترین استارتاپ های کانادا چه ویژگی هایی دارند؟ در اینجا لیستی از مهم ترین خصوصیات استارتاپ موفق در کانادا آمده است:

علاقه مند بودن به پروژه خود

اگرچه ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما این جایی است که کل فرایند شروع می شود. رویای توسعه یک محصول و اشتیاق به آن اولین گام برای ایجاد یک پروژه موفق و بلندپروازانه است که نیازهای مشتریان را برآورده کرده و سود قابل توجهی را در آینده به همراه خواهد داشت.

ارائه راه حلی نوآورانه

ارائه راه حلی نوآورنه دیگر ویژگی استارتاپ های معروف کانادا است. فقدان نوآوری اغلب دلیل شکست استارتاپ ها است. یک تئوری وجود دارد که تقریبا 90٪ استارتاپ ها به دلیل کمبود این ویژگی دچار مشکل می شوند.

 نوآوری چیزی است که محصول شما را از سایرین متمایز می کند، راه حل جدیدی برای برخی مشکلات خاص ایجاد می کند، سرمایه گذاران را جذب کرده و به استارتاپ شما این پتانسیل را می دهد که روزی برجسته شود.

تمرکز بر بازار خود

محصول شما باید دارای مزیت رقابتی نسبت به سایرین باشد. یافتن بازار و مخاطب هدف خود نیز به این موضوع تعلق دارد. گاهی اوقات، شرکت‌ ها می ‌خواهند موارد بیشتری را در بر گیرند، بنابراین به دنبال مناطق جدید می‌ گردند که منجر به مشکلات و سردرگمی‌ های بزرگ می ‌شود. رشد در قلمروی که در وهله اول انتخاب کرده‌ اید، قبلا درباره آن تحقیق کرده ‌اید و آشنایی با آن تضمین ‌های بیشتری به شما می ‌دهد و شما را در آن بازار بهتر و رقابتی ‌تر می ‌کند.

ارائه تجربه کاربری خوب

ارائه تجربه کاربری چشمگیر ویژگی است که به کسب آن موفقیت استارتاپ های معروف کانادا کمک می کند.  کاربران آن ها باید مطمئن هستند که در اسرع وقت به آنچه می خواهند از محصول خواهند رسید.

علاوه بر این، مشتریان راضی و تحت تاثیر مثبت معمولا برداشت های خود را با دوستان خود به اشتراک می گذارند و در نتیجه شهرت واقعا خوبی برای استارتاپ های موفق کانادا ایجاد می کنند.

انعطاف پذیر بودن

ایده و دیدگاه شما از اینکه پروژه شما قرار است چگونه باشد و همچنین اینکه در آینده چگونه خواهد بود ممکن است همیشه معتبر نباشد. در حالی که استارتاپ‌ هایی هستند که از صفر شروع می‌ کنند و ایده اصلی خود را تنها با اعمال تنظیمات کوچک شکست می ‌دهند، استارتاپ ‌های دیگری هستند که نه تنها در اندازه، بلکه در مورد محتوای محصول خود نیز با تغییرات بزرگی روبرو هستند.

 به همین دلیل انعطاف پذیری از ویژگی های موفق ترین استارتاپ های کانادا است. شاید خوشایند نباشد که بدانید کار سخت تیم شما ممکن است در یک لحظه بیهوده به نظر برسد، اما اینکه بتوانید از پس آن برآیید و تغییراتی در جهت جذب مشتریان بیشتر و رفع نیازهای آن ها ایجاد کنید، قطعا در آینده نتیجه خواهد داد.

تشکیل یک تیم قوی

در استارتاپ های موفق کانادا افراد ایده و پروژه علاقه مند هستند، دیدگاه ها و ارزش های شرکت را به اشتراک می گذارند، مایل به تلاش برای موفقیت استارتاپ هستند و آماده کار بر روی آن می باشند.  بنابراین اگر می ‌خواهید یک استارتاپ راه‌ اندازی کنید، وظیفه شما این است که ایده و دیدگاه خود را به کارمندان بالقوه خود منتقل کنید و یک تیم قوی از متخصصان و بازیکنان تیم را استخدام کنید.

ارزش قائل شدن برای کارکنان

استخدام افراد خوب کافی نیست. یک مشکل رایج در شرکت هایی وجود دارد که بیش از حد بر جذب منابع انسانی تاکید دارند تا حفظ آن ها. در استارتاپ موفق کانادا کارکنان احساس ارزشمندی دارند و با علاقه و انگیزه هستند تا به کار با پروژه ادامه دهند.

ارائه ارتباط مستمر

تا زمانی که مهارت های ارتباطی برای هر کسب و کاری حیاتی است، هرگز نباید این ویژگی موفق ترین استارتاپ های کانادا را دست کم گرفت. همه می‌دانند که راه ‌اندازی یک استارت‌اپ به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد و بنیان‌گذاران معمولا مشغول کارهای زیادی برای انجام هستند. در همین حال، بسیار مهم است که ذینفعان خود را که در واقع کسب و کار شما را حرکت می دهند، فراموش نکنید.

 آن ها باید احساس کنند که از آن ها مراقبت می شود و همچنین وظایف خود را به وضوح درک کرده و از آنچه شما از آن ها می خواهید آگاه باشند. پلتفرم های مختلفی از جمله شبکه های اجتماعی وجود دارد که به سهولت ارتباط کمک می کند.

برنامه ریزی موثر

برنامه ریزی موثر ویژگی دیگر استارتاپ های موفق در کانادا است. راه اندازی یک کسب و کار یک امر خودجوش نیست. البته، موقعیت های غیرقابل پیش بینی زیادی وجود دارد که به شما بستگی ندارد. با این وجود، شما نیاز به یک استراتژی و طرح کسب و کار دارید که نشان دهد چگونه تجارت شما رشد خواهد کرد و چگونه می خواهید به موفقیت خود برسید.

 شروع یک کسب و کار موفق مستلزم در دیدگاهی آینده نگر است. برنامه استراتژیک باید به راحتی اجرا شود و آینده و پتانسیل کسب و کار شما را منعکس کند.

بازاریابی کسب و کار شما

برخی از استارتاپ ها در حالی که بر روی فناوری تمرکز می کنند، گاهی فراموش می کنند که بازاریابی نیز وجود دارد که نیاز به توجه زیادی دارد. حتی سرمایه گذاران نیز به استراتژی بازاریابی و راه هایی که می خواهید محصول خود را برای کاربران بالقوه آن تبلیغ کنید، علاقه مند هستند.

 استارتاپ های معروف کانادا پروژه خود را با یک نام تجاری توصیف می کنند و امروزه برندسازی بسیار بیشتر از یک لوگو است. این روشی است که شرکت و محصول خود را به مردم نشان می دهند.

با برندسازی خود باید پیامی را به مخاطبان خود برسانید که حتی اگر محصول شما متعلق به صنعت نرم افزار باشد، به راحتی قابل درک خواهد بود. امروزه بازاریابی ابزارهای زیادی دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. در میان آن ها وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی وجود دارند که به محبوبیت بیشتر استارتاپ کمک زیادی می کنند.

استارتاپ موفق کانادا همیشه در حال یادگیری است

هیچ زمانی برای توقف یادگیری وجود ندارد، حتی اگر دانش فنی و تجربه خوبی داشته باشید و دقیقا بدانید که چه کار می کنید. به خصوص در دنیای فناوری اطلاعات که همه چیز در حال تکامل است و در یک مکان باقی نمی ماند، بسیار مهم است که بتوانیم با تغییرات و گرایش های بازار همراهی کنیم.

موفق ترین استارتاپ های حوزه غذا در کانادا

برخی از موفق ترین استارتاپ های حوزه غذا در کانادا عبارت اند از:

Ritual

استارتاپRitual  شاید یکی از محبوب ترین برنامه های آغازین در کانادا باشد که به کاربران کمک می کند تا از رستوران ها و کافه های مورد علاقه خود وعده های غذایی از قبل سفارش داده شده را دریافت کنند. با Ritual، نیازی به منتظر ماندن طولانی مدت در صف نیست.

این برنامه پیش ‌سفارش نیز به دلیل راحتی و قابلیت اطمینان آن شناخته شده است. بودجه جدید آن حدود 30 میلیون دلار برآورد شده است و با بازارهای موجود پس از بسته شدن عملیات در اروپا تکامل یافته است.

Platterz

Platterz یک بازار آنلاین متمرکز بر دفتر است که به کاربران امکان می دهد برای رویدادهایی مانند ناهار تیمی، جلسات هیئت مدیره و غیره، غذای آماده را از فروشندگان محلی سفارش دهند. به کاربران امکان می دهد رویدادی را با جزئیات مکان، زمان و تعداد افراد برای رزرو سفارشات از رستوران ها و کترینگ ها برنامه ریزی کنند.

همچنین این استارتاپ رستوران‌ ها و کترینگ ‌ها را قادر می ‌سازد تا برای استفاده از خدمات به‌عنوان فروشنده، به ‌صورت رایگان در پلتفرم ثبت ‌نام کنند. مشتریان آن عبارتند از فیس بوک، لینکدین، مایکروسافت، Salesforce، Airbnb و غیره. ادعا می شود که این استارتاپ میانگین ارزش سفارش 500 دلاری دارند.

Foodee

Foodee یک شرکت پذیرایی شرکتی پیشرو است. این شرکت از موفق ترین استارتاپ های کانادا است که با بهترین رستوران‌ های محلی در شهرهای سرتاسر آمریکای شمالی و خدمات ارسال خبره همکاری می ‌کند تا وعده ‌های غذایی روزانه و هفتگی را به دفاتر مدرن بیاورد.

Foodee بهترین انتخاب برای بسیاری از شرکت های Fortune 500 از جمله آمازون، اپل و فیس بوک است. این استارتاپ در 12 شهر بزرگ مانند ونکوور، تورنتو، دنور، بولدر، آستین و آتلانتا شعبه دارد و در حال گسترش به بازارهای جدید است.

ChefHero

ChefHero مستقر در تورنتو ، که به صاحبان رستوران ها و کارکنان آن ها اجازه می دهد تا غذا و لوازم را به صورت عمده فروشی سفارش دهند و 12.6 میلیون دلار بودجه سری A جمع آوری کرده است.

سرمایه گذاری آن توسط Accomplice.co با مشارکت Golden Venture Partners، Precursor Ventures و Math Ventures هدایت می شد. ChefHero گفته است که قصد دارد از این بودجه برای سرمایه گذاری در رشد خود استفاده کند و در شهرهای سراسر آمریکای شمالی گسترش یابد. از زمان راه اندازی آن در سال 2017، این شرکت به 60 کارمند افزایش یافته است.

Rouxbe

Rouxbe یک مدرسه آنلاین برای آشپزی است، با دروس ویدیویی که توسط مربیان حرفه ای آشپزی برای سرآشپزهای خانگی ایجاد شده است. Rouxbe خدمات خود را به خانه ها، مدارس، آکادمی های آشپزی و رستوران ها ارائه می دهد.

این شرکت انواع مختلفی از گواهینامه ها را در مورد آموزش های ارائه شده ارائه می دهد، مانند آموزش مبتنی بر گیاه خواری، گواهی آشپزی، دوره های آموزشی و غیره. برنامه Culinary Rx در نظر دارد مهارت های آشپزی را برای هر کسی که می خواهد به سمت یک روش حمایت کننده سلامت حرکت کند، توسعه دهد.

سخن آخر

کانادا کشوری بسیار پیشرفته با صدها شرکت نوپا در بخش ها و صنایع مختلف است. سیاست ‌های دولت برای کسب ‌و کار به افراد دارای تفکر تجاری کمک کرده است تا موفق ترین استارتاپ های کانادا را در حوزه غذایی اداره کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *