بلاگ

راه اندازی قنادی در کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم، راه اندازی کسب و کاری است که به اقتصاد محلی و یا استانی این کشور کمک کند و تاثیر مثبتی بر روند زندگی ساکنین و شهروندان داشته باشد. یکی از این روش ها می تواند راه اندازی قنادی و شیرینی فروشی در کانادا باشد که متقاضیان زیادی در سراسر دنیا دارد. این امر شاید از میزان تقاضای بالای کشور کانادا برای سرمایه گذاری در این زمینه نشات گرفته باشد.

اما قبل از این که تصمیم بگیرید از این طریق به کانادا مهاجرت کنید، باید یکسری الزامات داشته باشید. جدا از این مورد، شما باید بدانید که دقیقا می خواهید چه کار کنید و دوست دارید کسب و کارتان چگونه پیش برود.

در ادامه ما تمامی سوالات شما را برای راه اندازی قنادی در کانادا پاسخ می دهیم تا بتوانید هر قدم خود را با اطمینان و اعتماد کامل بردارید.

شرایط راه اندازی قنادی در کانادا

الزامات مشخصی وجود دارد که در صورتی که می خواهید در کانادا مشغول به کار شویید، باید برآورده نمایید:

1.مهارت زبانی

برای مهاجرت به کانادا برای افتتاح یک قنادی شما باید اثبات کنید که دارای دانش و آگاهی زبان انگلیسی و فرانسوی هستید. برای این امر، شما باید یک آزمون بدهید و به سطح مورد نظر بنچمارک زبان کانادایی دست یابید. در ادامه امتیازات مهارت زبان انگلیسی برای راه اندازی قنادی در کانادا را مشاهده می کنید:

بدون همسر و پارتنر قانونی(بیشترین امتیاز 128) با همسر و پارتنر قانونی

(بیشترین امتیاز 128)

سطح بنچمارک زبان کانادایی- انگلیسی
0 0 کمتر از CLB 4
6 6 CLB 4 یا 5
9 8 CLB 6
17 16 CLB 7
23 22 CLB 8
31 29 CLB 9
34 32 CLB 10 یا بیشتر

 

بدون همسر و پارتنر قانونی

(بیشترین امتیاز 22)

با همسر و پارتنر قانونی

(بیشترین امتیاز 22)

سطح بنچمارک زبان کانادایی- فرانسوی
0 0 CLB 4 یا کمتر
1 1 CLB 5 یا 6
3 3 CLB 7 یا 8
6 6 CLB 9 یا بیشتر

2.سن

سن خاصی وجود دارد که شما برای مهاجرت به کانادا باید به آن برسید. در غیر این صورت نمی توانید قنادی در کانادا راه اندازی کنید و یا حتی در این زمینه مشغول به کار شوید. در ادامه شرایط سنی لازم برای فعالیت در این زمینه و مهاجرت به این کشور وجود دارد:

 

بدون همسر و پارتنر قانونی (بیشترین امتیاز 100) با همسر و پارتنر قانونی (بیشترین امتیاز 100) سن
0 0 17 سال و کمتر
99 90 18 سال
105 95 19 سال
110 100 20 تا 29 سال
105 95 30 سال
99 90 31 سال
94 85 32 سال
88 80 33 سال
83 75 34 سال
77 70 35 سال
72 65 36 سال
66 60 37 سال
61 55 38 سال
55 50 39 سال
50 45 40 سال
39 35 41 سال
28 25 42 سال
17 15 43 سال
6 5 44 سال
0 0 45 سال و یا بیشتر

 

3.تحصیلات:

حداقل مدرک تحصیلی برای ورود به کانادا برای راه اندازی قنادی، مدرک دبیرستان است. بنابراین قبل از اقدام بهتر است دوره دبیرستان را سپری کرده و مدرک مورد نظر را به دست بیاورید. در ادامه شرایط تحصیلی برای افرادی که می خواهند برای افتتاح قنادی و شیرینی پزی در این کشور اقدام کنند، وجود دارد:

 

بدون همسر و پارتنر قانونی (بیشترین امتیاز 150) با همسر و پارتنر قانونی (بیشترین امتیاز 140) سطح تحصیلات
0 0 کمتر از مدرک متوسطه (دبیرستان)
30 28 دیپلم متوسطه (فارغ التحصیلی از دبیرستان)
90 84 مدرک سال اول دانشگاه، دیپلم و یا گواهی از دانشگاه، کالج، دانشکده فنی و حرفه ای و سایر موسسات
98 91 دانشجوی سال دوم در دانشگاه، کالج، دانشگاه فنی و حرفه ای و یا دیگر موسسات
120 112 مدرک لیسانس یا دانشجوی سال سوم و یا بیشتر در دانشگاه، کالج، دانشگاه فنی و حرفه ای و سایر موسسات
128 119 دو مدرک، دیپلم و گواهی یا بیشتر. یکی از آن ها حتما باید سه ساله یا بیشتر باشد
135 126 مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک تخصصی مورد نیاز برای کار در یک حرفه دارای مجوز (مدرک تخصصی باید در زمینه هاباشد: پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی، بینایی سنجی، حقوق، پزشکی کایروپراکتیک و یا داروسازی)
150 140 مدرک دانشگاهی مقطع دکترا (PH.D)

 

4.جاب آفر یا پیشنهاد شغلی

این راه ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا می باشد. این که از قبل پیشنهاد شغلی برای راه اندازی قنادی در این کشور داشته باشید و یا کارفرمایی، شما را برای کار در قنادی خود استخدام می کند، می تواند مسیر مهاجرت تان را به این کشور هموار کند.

5.تجربه کاری

شما باید حداقل 1 سال تجربه کاری داشته باشید و یا به طور تمام وقت و یا نیمه وقت در 10 سال گذشته در این رشته مشغول به کار شده باشید.

الزامات کلی برای راه اندازی قنادی در کانادا:

 • داشتن حداقل مدرک متوسطه
 • شما به عنوان قناد باید 3 یا 4 سال دوره کارآموزی را پشت سر گذاشته باشید
 • باید دانشگاه و یا دیگر برنامه های مرتبط با شیرینی پزی و قنادی را تمام کرده باشید
 • باید چندین سال تجربه قنادی و شیرینی پزی داشته باشید
 • آموزش در حین کار نیز ممکن است نیاز باشد
 • گواهینامه تجاری در نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، یوکان، مناطق شمال غرب و نوناووت در دسترس می باشد اما اختیاری است.
 • مهر Red Seal هم چنین برای قنادی های واجد شرایط که با موفقیت آزمون Red Seal بین استانی را پشت سر گذاشته اند، ارائه می شود.

مراحل راه اندازی قنادی در کانادا

1.انواع مختلف قنادی را بشناسید

افتتاح یک قنادی در واقع در لیست برترین ایده های تجاری موفق قرار دارد. بسته به این که در شهر و یا استان کانادا که برای مهاجرت و اقامت دائم انتخاب کرده اید، چه ترندهایی وجود دارد و مردم در آنجا چه سلیقه و ذائقه ای دارند، شما می توانید از میان چندین انواع قنادی، مناسب ترین آن را برای خود انتخاب کنید. به طور مثال برخی از این قنادی ها مانند کافه ای هستند که قهوه و چای نیز ارائه می کنند. هم چنین یک سری از قنادی ها وجود دارند که بیشتر روی خوراکی های آردی متمرکز می شوند، مانند نان و کیک.

شما حتی می توانید قنادی منحصر به فرد خود را با سلیقه و ایده های شگفت انگیزی که دارید، بسازید. در ادامه به رایج ترین انواع قنادی و شیرینی پزی در سراسر دنیا می پردازیم:

 • کافه قنادی: پخت کیک و شیرینی، غذاهای صبحگاهی، قهوه و چای
 • سرویس پیشخوان: پخت کیک و شیرینی بدون فضای نشستن و یا غذاخوری
 • نانوایی ها: پخت نان های آردی
 • قنادی تخصصی: با توجه به تجربه ای که دارید و علاقه شما به تمرکز روی یک ملیت خاصی در دنیا، می توانید انواع بخصوصی از کیک ها و شیرینی ها را به مشتریان خود ارائه کنید.

2.درباره شیرینی و کیک هایی که مد روز هستند، تحقیق کنید

مانند همیشه ترندهای روز به شما می گویند چه چیزهایی این روزها بیشتر نظر مردم را جلب می کنند. به طور مثال در چند سال اخیر ما در زمینه قنادی با این ترندها رو به رو بوده ایم:

 • دونات های سیاه

دونات های هالووینی شاید جذاب به نظر نرسند اما باور کنید که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده اند. در ساخت این دونات ها از زغال اخته و یا حتی رنگ غذای سنتی استفاده می شود تا این دونات ها سیاه رنگ و استثنایی به وجود بیایند

 • شکلات صورتی

این شکلات ها طعم بهتری نسبت به شکلات های همزده یا شیرینی های سفت دارند و همچنین زیبایی ظاهری آن ها خیره کننده است و واقعا خوشمزه می باشند. در واقع شما می توانید به این وسیله تغییر اساسی در شکلات های سفید سنتی روی کیک ها و حتی شکلات ها ایجاد کنید.

 • رنگ های یونیکورن

روکش ها و رنگ های یونیکورنی روی کیک و شیرینی در واقع نمای بی نظیری از رنگ های پاستلی رنگین کمانی را نشان می دهند. اگر به این ترکیب اندکی اکلیل و پولک های خوراکی را اضافه کنید، همه چیز به نظر جادویی و خیره کننده می رسد.

برای این که راه اندازه قنادی شما با موفقیت رو به رو شود، شما باید مدتی را صرف تازه ترین ترندهای کیک و شیرینی در استان موردنظرتان کنید.

3.بدانید که باید چگونه قنادی خود را افتتاح کنید

ما به شما پیشنهاد می کنیم که با یک برنامه تجاری شروع کنید. در واقع این برنامه تجاری می تواند راهنمای کاملی برای رسیدن به خواسته و اهداف تان در نظر گرفته شود، هم چنین به عنوان یک یادآوری از دیدگاه اصلی تان عمل می کند و به شما کمک می نماید تا چالش های شروع کسب و کاری هم چون قنادی را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. برنامه تجاری شما باید شامل این موارد باشد:

 1. دیدگاه واضح از کسب و کارتان
 2. توضیح اهداف و این که چگونه می خواهید به آن ها دست یابید
 3. آنالیز و تجزیه و تحلیل بازار هدف و بررسی رقیبان
 4. مشخص کردن مدیریت تیم و کسانی که تصمیم گیرنده هستند
 5. لیست تمام محصولاتی که می خواهید ارائه کنید، قیمت ها، اطلاعات تغذیه ای و خرج کردها
 6. یک برنامه بازاریابی و تبلیغاتی مشخص شود که مردم چگونه متوجه می شوند که قنادی شما وجود دارد
 7. یک برنامه فروش ترتیب دهید و درباره این که چقدر باید هزینه کنید و چقدر باید از مشتری دریافت کنید، توضیحاتی را ارائه دهید
 8. پیش بینی های مالی
 9. اگر به دنبال سرمایه گذار می گردید، حتما باید درخواست تامین منبع مالی را نیز در این برنامه تجاری خود مشخص نمایید

به طور کلی برنامه تجاری هر چیزی را از جریان نقدی مورد انتظار شما برای سه سال اول گرفته تا هر آنچه که در پلتفرم های رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنید را پوشش می دهد. این امر برای موفقیت شما ضروری است. شما بهترین شخص برای نوشتن برنامه تجاری هستید، البته برای قسمت پیش بینی های مالی شاید به کمک مشاوران و متخصصان در این زمینه نیاز پیدا کنید.

 

مطلب پیشنهادی : راه اندازی کافی شاپ در کانادا

 

4.اسناد مورد نیاز برای راه اندازی قنادی در کانادا را آماده کنید

قدم بعدی، کسب و کار شما را به یک نهاد واقعی با شماره مالیات تبدیل می کند. شما در این مرحله باید مجوزها و گواهینامه های متعددی دریافت کنید، تمام چیزی که نیاز دارید تا درخواست خود را ارسال کنید، سپس باید تا زمانی که درخواست تان تایید شود، صبر کنید. بر اساس شرایطی که دارید و ساختار تجاری که انتخاب کرده اید، این پروسه ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

درباره جزئیات راه اندازی تجارت های خدمات غذایی در کانادا تحقیقات بیشتری انجام دهید تا دریابید که باید چه مجوزهایی را کسب کنید. در هر صورت، بیشتر شیرینی فروشان و یا قنادی ها باید این مدرک و اسناد را جمع آوری می کنند:

 • کسب گواهی تجاری کلی از طریق شهر و کشور کانادایی
 • کسب شماره شناسایی کارفرما
 • درباره اسامی شیرینی پزی ها تحقیق کنید، نام قنادی خود را ثبت کنید و در روزنامه محلی منتشر کنید
 • برای دریافت شماره شناسایی مالیاتی فدرال، باید در دولت فدرال کانادا، تجارت خود را ثبت کنید
 • باید گواهی سکونت و یا اقامت دائم را ارائه کنید
 • برای دریافت مجوز خدمات غذایی، بازرسی اولیه، مجوز بهداشت ساختمان، مجوز های بهداشتی کارکنان، با اداره بهداشت شهر و یا شهرستان کانادا مورد نظرتان تماس بگیرید و یا به وب سایت شان مراجعه کنید
 • کسب مجوز آتش نشانی
 • کسب مجوز فروش در آن شهر یا استان

5.برای قنادی خود بهترین مکان را پیدا کنید

یافتن مکان برای راه اندازی قنادی کار بسیار سختی است، زیرا شما با محدودیت هایی رو به رو خواهید شد. بسیار از ایالت ها و استان ها کانادایی هنوز به شرکت های خدمات غذایی اجازه فعالیت خارج از آشپزخانه تجاری را نمی دهند. به عبارت دیگر شما احتمالا نمی توانید قنادی در منزل را راه بیندازید و به مشتریان خود خدمات رسانی کنید. در هر صورت زمانی که می خواهید مکانی را برای قنادی خود در کانادا انتخاب کنید به این موارد توجه داشته باشید:

 • کف ضد آب آشپزخانه
 • هواکش و تهویه هوا
 • اتاق مجزا برای ذخیره نگهداری محصولات خشک
 • اتاق تعویض لباس یا رخت کن
 • تامین آب لازم
 • دسترسی به گاز
 • این مغازه نباید در قسمت زیر زمین قرار داشته باشد

بعد از این ملاحظات، باید به این موضوع توجه کنید که چقدر به رقیبان خود نزدیک هستید و چقدر ترافیک و رفت و آمد در آن محل صورت می گیرد.

6.برای پلن تبلیغاتی قنادی خود برنامه ریزی کنید

بسیاری از کسب و کارها می توانند تبلیغات را تنها با چند دلار در هر ماه در رسانه های اجتماعی شروع کنند. این یکی از مواردی است که می توانید در زمان انتظار برای دریافت مجوزها انجام دهید. زمانی که اکانت های رسانه اجتماعی را برای قنادی خود راه اندازی می کنید، خیلی زود می بینید که آن ها به پلتفرم اصلی برای تبلیغات قنادی و خدماتی که ارائه می کنید، تبدیل می شوند.

رسانه های اجتماعی بهترین روش برای بازاریابی و تبلیغ کسب و کارتان می باشند. شما می توانید به هزاران هزار مشتری در محل زندگی خود دسترس داشته باشید آن هم قبل از این که حتی درب قنادی خود را برای اولین باز کنید.

قنادی در کانادا

میانگین هزینه های راه اندازی قنادی در استان‌ های کانادا

حالا بخش حساس ماجرا می رسد. بسیار از مردم، نگران هزینه هایی که باید برای راه اندازی قنادی متقبل شوند، می باشند و اصلا هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارند. خوب باید بگوییم که از جایی که باید تجهیزات، محصولات، مواد مورد نیاز، نیرو کار و مکانی برای اجازه در نظر بگیرید، مطمئنا هزینه های شروع و راه اندازی اندکی بالا خواهد بود. البته این را بدانید که قنادی درآمد فصلی ندارد و همیشه در تمام طول سال در حال خدمات رسانی و فروش محصولات خود می باشد. زمانی که هزینه های استارتاپ و یا شروع کسب و کار را حساب می کنید، باید به این موضوع توجه داشته باشد.

به طور کلی هزینه های که باید برای راه اندازی قنادی در کانادا بپردازید به این ترتیب می باشند:

مجوزها بین 1000 تا 2000 دلار

خدمات رفاهی 1000 تا 2000 دلار

بازاریابی و تبلیغات: کمتر از 1000 دلار

اجاره مغازه 1000 تا 3500 دلار

اثاثیه 4000 تا 10000 دلار

پرسنل یا کارکنان 10000 تا 15000 دلار

هزینه های پیش بندی نشده 5000

تجهیزات 40000 تا 50000

به طور کلی چیزی حدود 67500 دلار

در حالی که تجهیزات ممکن است جزو هزینه های یکبار برای همیشه به نظر برسند، اما شما باید به صورت ماهانه به استهلاک تجهیزات خود فکر کنید و بخشی از بودجه تان را برای آن ها کنار بگذارید. چیزهایی مانند حقوق و دستمزد، خدمات رفاهی و اجاره نیز در واقع صورتحساب های ماهانه ای هستند که در تمام طول عمر تجارت قنادی تان پا برجا خواهند بود.

خوب برای راه اندازی قنادی در کانادا به چه مقدار سرمایه نیاز دارید؟ بر اساس منطقه ای از کانادا که انتخاب می کنید، ممکن است هزینه های استارتاپ در حداقل ترین شرایط 5000 دلار تا صدها هزار دلار باشد. در واقع ساختمان مغازه، موقعیت مکانی و تجهیزاتی که نیاز دارید، دقیقا مشخص می کند که باید چه مقدار در این زمینه سرمایه گذاری کنید. اما اگر بتوانید مغازه ای با اجاره نسبتا کم و به همراه اجاره تجهیزات با قیمت مناسبی پیدا کنید، سرمایه اولیه شما ناچیز خواهد بود. برعکس اگر می خواهید مغازه ای را بخرید و یا زمینی را خریداری کنید و خودتان ساختمانی را بسازید به علاوه خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز، همگی موجب می شوند تا نیاز شما به سرمایه اولیه به طور صعودی افزایش یابد.

به یاد داشته باشید که تجهیزات پایه و اساسی شما نیز که باید بودجه ای را برای آن اختصاص دهید به این ترتیب می باشند:

 • دستگاه پوز
 • میکسرها
 • کابینت های عایق
 • دستگاه پرس خمیر
 • دستگاه شیتر یا ورق کننده، راندرز یا گرد کننده و دیوایدر یا تقسیم کننده
 • اجاق پخت
 • الک آرد
 • سینی
 • کابینت نگهداری از مواد غذایی
 • یخچال های ایستاده و احتمالا فریزر
 • تجهیزات شستشو از جمله سینک سه تایی
 • تجهیزات تنظیم دما
 • میز کار

هم چنین برای کاهش هزینه های خود می توانید از تجهیزات دست دوم و یا قنادی که تعطیل شده است استفاده کنید. البته زمانی که فرصت راه اندازی قنادی در کانادا برایتان مهیا شده است، بهتر است در تجهیزات باکیفیت سرمایه گذاری کنید. شما باید به دنبال طول عمر باشید و اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات شما از نظر بهداشتی تضمین شده اند.

مناسب ترین شهر ها برای راه اندازی قنادی در کانادا

اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و قنادی در آنجا راه اندازی کنید، شما ابتدا باید تصمیم بگیرید در کدام شهر و استان این کشور زندگی کرده و مشغول به کار شوید. کانادا کشور بزرگی با 13 استان و ایالت به همراه شهرهای جذاب می باشد. بهترین روش برای انتخاب استان و شهر این است که ببینید که احتمال موفق شدن کسب و کار قنادی شما در کجا بیشتر است.

انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و آلبرتا چهار استان کانادایی با بیشترین میزان مغازه های قنادی می باشند:

 • انتاریو: این استان در میان پر رشدترین استان های کانادا قرار دارد و جایی است که میزان کارآفرینان و کسانی که کسب و کاری را در کانادا راه اندازی می کنند، بسیار رو به افزایش است.
 • آلبرتا: پایین ترین نرخ مالیات تجاری را در کانادا دارد و هیچ مالیات فروش استانی برای کارآفرینان در این استان وجود ندارد. آلبرتا قدرتمندترین اقتصاد را در سراسر کانادا از آن خود نموده است.
 • بریتیش کلمبیا: ونکوور پایتخت بریتیش کلمبیا است و یک مقصد محبوب برای بسیاری از کسب و کارهای جدید هم در ابعاد گسترده و هم در ابعاد کوچک می باشد. این استان دارای نیروی کاری تحصیل کرده، جمعیت بالا و مالیات بسیار مناسب برای انواع تجارت ها می باشد.
 • کبک: از جایی که جمعیت بالای 8 میلیونی دارد، نقش اقتصادی مهمی در کشور کانادا ایفا می کند. به علاوه دارای بازار اقتصادی باز است که دومین بزرگترین اقتصاد تجارت های خدماتی را در این کشور به نام خود کرده است. در کبک هر استارتاپی می تواند کسب و کار خود را راه اندازی کند، فرقی هم ندارد در چه زمینه ای باشد.

سه نمونه از قنادی های فروشی در کانادا

1.نمونه اول

آدرس: Vancouver, British Columbia, Canada

قیمت درخواستی: 150،000 دلار کانادایی

درآمد فروش: 231،674 دلار کانادایی

جریان نقدی: 73،073 دلار کانادایی

این قنادی وارد یازدهمین سال فعالیت خود می شود و یک برند مشهور و شناخته شده می باشد و محبوبیت بالایی میان مشتریان به دست آورده است. تعداد فالوورهای اینستاگرام این قنادی نزدیک به 6000 می باشد. در این قنادی، کیک، کوکی و سایر خوراکی های خوشمزه و مشتری پسند در سراسر ونکوور ارائه می شود. محصولات این قنادی به دلیل کیفیت و استفاده از شکر کم شناخته شده است. حتی حضور آنلاین قدرتمند این قنادی موجب شده است تا بتوانید فروشگاه آنلاینی را راه اندازی کرده و فروش خود را افزایش دهید.

2.نمونه دوم:

آدرس: Greater Edmonton Area, Alberta, Canada

قیمت درخواستنی: 460،000 دلار کانادایی

درآمد فروش: 1،300،000 دلار کانادایی

جریان نقدی: 160،000 کانادایی

شما می توانید به وسیله خرید این قنادی، کسب و کار خود را داشته باشید و از این فرصت عالی نهایت استفاده را ببرید. این قنادی روز به روز از نظر اقتصادی و تجاری رشد می کند و در حال حاضر در هفته بیش از 10000 قرص نان درب خانه مشتریان تحویل می دهد و به این ترتیب درآمد این قنادی به 6700 دلار در هر هفته با هزینه های 3100 دلار در هفته رسیده است. حتی اگر یک کامیون حمل و نقل و یک کامیون نگهداری خوراکی داشته باشید، هزینه هایتان از همین هم کمتر می شود.

3.نمونه سوم:

آدرس: Okanagan, British Columbia, Canada

قیمت درخواستی: 220،000 دلار کانادایی

درآمد فروش: بنا بر تقاضا

جریان نقدی: 10000 دلار کانادایی

یک کافه محبوب در نزدیک دریا که دارای 4.8 ستاره در رتبه بندی گوگل می باشد و مشتریان زیادی از دفاتر اداری، ساکنین محل، فروشندگان اطراف و حتی توریست ها و مسافران دارد. همچنین در این کافه، انواع دسرها و خوراکی های خوشمزه ارائه می شود. این پیشنهاد مخصوصا برای استارتاپ ها و یا افرادی که دوست دارند در تجارت قنادی و کافه تجربه کسب کرده و درآمدزایی کنند، مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *