بلاگ

قیمت خانه در استان های کانادا

یکی از مباحث مهم در بحث مهاجرت به کانادا، بحث قیمت خانه در استان های مختلف این کشور است. کانادا کشوری بزرگ و پیشرفته است که مقصد بسیاری از مهاجران خارجی محسوب می شود. اما این کشور برای بسیاری از افراد هزینه های زیادی برای زندگی دارد. یکی از بخش هایی که سهم زیادی از بودجه افراد را به خود اختصاص می دهد، هزینه مسکن است.

خرید خانه در کانادا به دلیل نرخ بالای مسکن برای هر کسی به راحتی امکان پذیر نیست. برای خانه دار شدن در این کشور باید سرمایه زیادی داشته باشید. اما خب در کانادا هم مانند هر جای دیگر از دنیا هزینه خرید خانه در شهرهای مختلف متفاوت است. بسته به اینکه بخواهید در شهرهای شلوغ کانادا ساکن شوید یا در شهرهای کم جمعیت تر، هزینه متفاوت است. از طرفی بودجه لازم برای خرید خانه در مراکز شهری نسبت به قسمت های حاشیه ای هم بیشتر خواهد بود.

توضیح کلی درباره قیمت خرید ملک در کانادا ۲۰۲۱

در سال 2021 قیمت خانه و ملک در کانادا همچنان افزایشی بود. میانگین هزینه لازم برای خرید خانه در این کشور تا دسامبر به 713542 دلار رسید. این قیمت نسبت به دسامبر سال قبل افزایش نزدیک به 18 درصد را تجربه کرده است. البته جالب است بدانید که افزایش قیمت در همه استان های کانادا به یک اندازه نبوده است و در برخی از استان ها بیشتر و یا کمتر بوده است. برای مثال استان های ساسکاچوان و آلبرتا از نظر قیمت، رشد زیر 10 درصد را تجربه کرده اند. استان های جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور و منیتوبا نیز نسبت به باقی استان ها رشد کمتری از نظر قیمت داشته اند. وقتی نگاهی به قیمت مسکن در شهرهای غربی کانادا می اندازیم، متوجه می شویم که شهرهای کلگری و وینیپگ با افزایش 11 درصدی قیمت مواجه بوده اند و در مقابل شهر ادمونتون تنها افزایش 5 درصدی را در رشد قیمت مسکن در سال 2021 شاهد بوده است.

در این بین شهرهای بزرگ مثل همیشه افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کردند. برای مثال ونکوور گزینه خوبی برای بررسی است؛ زیرا در این شهر هزینه مسکن نسبت به سال قبل رشد 18 درصدی را به دنبال داشته است. می توان گفت با وجود میانگین قیمت پایین اکثر استان های کانادا، اما هزینه مسکن در دو استان بریتیش کلمبیا و انتاریو منجر به رشد میانگین قیمت مسکن در کل کشور شده است. مسکن در تورنتو با حدود 8700 معامله در طول سال قبل رشد قیمت 24 درصدی را تجربه کرده است. بازار مسکن انتاریو هم شرایط بدتری از نظر رشد قیمت مسکن داشته است. برای مثال با بررسی بازار مسکن شهر همیلتون شاهد افزایش قیمت تا 30 درصد بوده ایم. رشد قیمت سایر شهرها به شرح زیر است.

 • برامتون رشد 40 درصدی
 • مونترال رشد 17 درصدی
 • شهرهای ایالت کبک رشد 17 درصدی
 • میسیساگا رشد 25 درصدی
 • اتاوا رشد 16 درصدی
 • لندن رشد 28 درصدی
 • نوا اسکوشیا رشد 15 درصدی

خرید آپارتمان در کانادا و افراد واجد شرایط خرید خانه

جالب است بدانید که برای خرید خانه در کانادا هیچ نیازی نیست که شهروند کانادا باشید یا اقامت دائم این کشور را داشته باشید. البته این نکته را به یاد داشته باشید که دولت کانادا از افراد غیر مقیمی که قصد فروش خانه خود را داشته باشند، 50 درصد از هر فروش را به عنوان مالیات از وی دریافت می کند. گذشته از خرید خانه برای افرادی که مقیم کانادا نیستند، چنین افرادی حتی می توانند ملکی را در کانادا برای مدت زمانی خاص اجاره کنند. اما این کار هم تحت شرایط خاصی انجام خواهد شد. برای مثال شخص مورد نظر باید اظهارنامه مالیاتی سالانه خود را برای آژانس درآمد کانادا ارسال کند.

اگر قرار است در کانادا ملکی را خریداری کنید، باید در هر 200 هزار دلار بین 1 تا 2 درصد آن را مالیات پرداخت کنید. البته ملک اولی ها شاید بتوانند از معافیت هایی در این زمینه بهره مند شوند. علاوه بر این شهرداری هر شهر بر اساس ارزش ملک مالیات سالانه ای را برای مسکن شما وضع می کند که باید آن را پرداخت کنید. در کانادا همانطور که گفتیم حتی خانه های اجاره ای مشمول پرداخت مالیات می شوند. البته در صورتی که ملک اجاره ای با زیان خالص روبرو شود، فرد می تواند هزینه های پرداخت شده برای مالیات را پس بگیرد. نرخ مالیات املاک اجاره ای بسته به وضعیت شما متفاوت خواهد بود.

برای مثال اینکه مالک ملک هستید یا شریک آن و خانه را برای کسب و کار در نظر گرفته اید یا برای کار دیگر برخوردهای مالیاتی متفاوتی با شما خواهد شد. اگر قصد خرید خانه در کانادا را دارید، باید از پیامدهای مالیاتی هر مرحله از این سرمایه گذاری از مالکیت، اجاره تا مرحله فروش ملک اطلاعات کافی را کسب کنید تا با ضررهای بزرگی مواجه نشوید.

قیمت خانه در کانادا

وام مسکن در کانادا

کانادا برای راحتی شهروندان خود به منظور خرید خانه، وام های خرید خانه با مدت زمان مختلف و نرخ بهره متفاوتی را ارائه کرده است. برای مثال وام های مسکن در این کشور به دو صورت کوتاه مدت با بازپرداخت 6 ماهه تا 3 ساله و وام های مسکن بلند مدت با بازپرداخت تا 10 سال تقسیم بندی می شود. یقینا وام های طولانی مدت برای خریداران خانه آرامش بیشتری را به دنبال خواهد داشت. اگرچه نرخ بهره وام های مسکن کوتاه مدت کم تر است، اما به دلیل اینکه در وام های بلند مدت زمان بیشتری برای پرداخت اقساط تعیین شده است، بیشتر افراد می توانند از این وام به سود خود استفاده کنند. علاوه بر این موارد، نکاتی هم وجود دارد که باید به عنوان یک وام گیرنده مسکن به آن توجه کنید. برای مثال اگر بخواهید قبل از پایان مدت وام مسکن اقدام به فروش و نقل مکان از ملکی کنید که با بودجه عمومی خریداری کرده اید، باید منتظر جریمه های پیش پرداخت مسکن باشید.

انتخاب وام مسکن یک تصمیم مالی مهم است؛ زیرا مستلزم دریافت مقدار قابل توجهی از پول به صورت قرض است. نرخ بهره وام مسکن یکی از عواملی است که بر مقدار کل پولی که باید در طول دوره استهلاک بپردازید تأثیر می گذارد. بنابراین، می توانید با پیدا کردن کمترین نرخ، در پول خود صرفه جویی کنید. البته نرخ بهره پایین تر لزوما به معنای خوب بودن یک وام نیست، بلکه شما باید ببینید در طولانی مدت کدام نرخ بانکی بیشتر به سود شما خواهد بود. از طرفی در کنار نرخ وام مسکن، باید شرایط و ضوابط هر یک از انواع وام مسکن را نیز مقایسه کنید تا مورد مناسب خود را بیابید. با توجه به این شرایط باید برای دریافت وام مسکن در کانادا شرایط خاص زیر را داشته باشید.

1.باید مقداری از پول خانه را داشته باشید.

برای دریافت وام مسکن در کانادا باید اثبات کنید که حداقل 20 درصد از قیمت کل خانه را به عنوان پیش پرداخت دارید. بنابراین در کانادا نمی توانید وام مسکن بگیرید، مگر اینکه توانایی لازم برای پیش پرداخت را داشته باشید. در چنین شرایطی شخص وام گیرنده باید بیمه نامه وام مسکن داشته باشد تا در صورتی که نتواند بخشی از قسط های خود را پرداخت کند، بیمه گر مسئول پرداخت بدهی وی شود.

2.برای گرفتن وام مسکن در کانادا از قبل تاییدیه بگیرید.

پیش تایید به معنای این است که قبل از اینکه برای یافتن خانه رویاهای خود اقدام کنید، ابتدا باید بدانید که تا چه اندازه توانایی خرید خانه را دارید. گرفتن پیش صلاحیت دقایق زیادی را از شما تلف نمی کند و تنها به برخی از ابتدایی ترین اطلاعات شما نیاز دارد. با گرفتن این تاییدیه به وام دهنده ثابت می کنید که تا چه میزان وام برای شما مناسب است.

گرفتن یک پیش تایید تصویر واضح تری از میزان آمادگی شما برای گرفتن مالکیت یک خانه را به نمایش می گذارد. برای دریافت چنین تاییدی به موارد زیر نیاز خواهید داشت.

 • ارائه مدارک هویتی
 • اثبات آدرس
 • اثبات میزان درآمد
 • سوابق استخدامی و ارائه اطلاعات مربوط به کارفرما
 • ارائه فهرست مربوط به بدهی و دارایی ها

بنابراین داشتن یک امتیاز اعتباری خوب می تواند احتمال ارائه وام به شما را بالا برد. بررسی اطلاعات نشان می دهد که مثلا شما از لحاظ پرداخت اقساط و بدهی های خود مسئولیت پذیر هستید یا خیر. بنابراین پیش تاییدیه در صورت رضایت بخش بودن می تواند شرایط گرفتن وام را به سود شما تغییر دهد.

3.برای گرفتن وام مسکن در کانادا باید درآمد تضمینی داشته باشید.

از دیگر شرایطی که برای گرفتن وام مسکن در کانادا باید از آن برخوردار باشید، داشتن یک شغل تمام وقت ثابت است. چنین شغلی اثبات می کند که شما توانایی مالی لازم برای پرداخت اقساط وام را دارا خواهید بود. از طرفی عدم داشتن چنین شغلی می تواند کمی در شانس شما برای گرفتن وام اثرات منفی بگذارد، با این حال به طور کامل شانس شما از بین نمی رود.

در برخی از مواقع داشتن شغل تمام وقت ثابت در نظر گرفته نمی شود. در چنین شرایطی باید شما حداقل 35 درصد از پول مسکن مورد نظر را به عنوان پیش پرداخت ذخیره داشته باشید و در هر سال حداقل 3 ماه در کانادا کار کنید. از طرف دیگر حتی با وجود نداشتن اعتبار کافی شاید بتوانید وام مسکن بگیرید، اما یقینا نرخ سود دریافتی بانک از چنین وام هایی بیشتر از حد معمول خواهد بود.

 

مطلب پیشنهادی : خرید مغازه در کانادا

 

متوسط قیمت خانه در استان های مختلف کانادا

یکی از عوامل موثر در تعیین مکان مهاجرت افراد به کانادا نرخ خرید خانه در بخش های مختلف آن است. در بسیاری از موارد افراد به دلیل کمبود بودجه مجبور هستند که در شهرهای با نرخ پایین قیمت مسکن ساکن شوند. در سال های اخیر با بالا رفتن نرخ دلار مهاجران ایرانی قدرت و توان کمتری برای خرید خانه پیدا کرده اند. از طرفی بالا رفتن قیمت مسکن هم دلیلی دیگر بر عدم توانایی افراد برای خرید یک ملک شخصی در کانادا است. در کانادا هم مانند هر جای دیگری از دنیا قیمت مسکن در مناطق شهری نسبت به مناطق روستایی بیشتر است. در این بین افرادی که ساکن بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور خصوصا در مناطق سواحل غربی هستند، جایی که بهترین و معتدل ترین آب و هوای کانادا را به خود اختصاص داده است، بیشترین مبلغ برای خرید ملک را در این کشور پرداخت کرده اند. از آنجایی که کانادا یک کشور سردسیر است، نرخ مسکن رابطه مستقیمی با آب و هوا دارد. پس هر چه هوا در یک منطقه سردتر باشد، هزینه مسکن کمتر خواهد بود. بر این اساس میانگین نرخ خانه در ونکوور 1036000 دلار است. این قیمت در تورنتو 870 هزار دلار، در اتاوا 479 هزار دلار، در کلگری 410 هزار دلار، در مونترال 435 هزار دلار، در هالیفاکس 331 هزار دلار، در رجینا 245 هزار دلار و در فردریکتون هم 198 هزار دلار است.

این در حالی است که میانگین نرخ مسکن به تفکیک استان ها در کانادا برای بریتیش کلمبیا 736 هزار دلار، برای انتاریو 594 هزار دلار، برای آلبرتا 353 هزار دلار، برای ایالت کبک 340 هزار دلار، برای مانیتوبا 295 هزار دلار، برای استان ساسکاچوان 271 هزار دلار، برای نوا اسکوشیا 266 هزار دلار است. همچنین این میانگین قیمت برای جزیره پرنس ادوارد 243 هزار دلار، برای نیوفاندلند، لابرادور 236 هزار دلار و برای استان نیوبرانزویک هم 183 هزار دلار است. بر اساس نرخ های به دست آمده میانگین هزینه برای خرید مسکن در کانادا در سال 2020 حدود 488 هزار دلار است.

مالیات خانه در کانادا ۲۰۲۱

شرایط مالیاتی در کانادا کمی سنگین است. این یعنی اگر در شهرهای کانادا ملکی به نام خود دارید، باید هر سال مبلغ مشخصی را به عنوان مالیات بر دارایی به دولت پرداخت کنید. نرخ مالیات هر منطقه از کانادا بر اساس عوامل مختلفی از جمله نرخ عمومی شهرداری منطقه مورد نظر، نرخ مالیات آموزش و پرورش و ارزش ملک محاسبه می شود. برای مثال هر چه ارزش ملک شما بیشتر باشد، مالیاتی که باید بپردازید هم بیشتر خواهد بود.

برای اطلاع از مبلغ دقیق نرخ مالیات شهرداری، باید به بخش دارایی یا خزانه داری شهرداری محلی خود رجوع کنید. اگرچه برخی از شهرداری ها هم برای راحتی کار یک ماشین حساب آنلاین برای ارائه خدمات مالیاتی به شهروندان در سایت خود قرار داده اند که می توانید با مراجعه به آن از هزینه های مالیاتی آگاه شوید. اما نرخ مالیات آموزش و پرورش هم از سوی دولت استانی تعیین می شود. در بخشی از این مقاله ذکر کردیم که نرخ مالیات بر دارایی بین 1 تا 2 درصد در کانادا است. اما در این بین تورنتو با دارا بودن نرخ 0.61 درصدی کمترین میزان مالیات بر دارایی را نسبت به سایر شهرها به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *