بلاگ

راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا

آیا شما آهنگساز و یا نویسنده ای با استعداد هستید که می خواهید به عنوان یک موسیقیدان به کانادا مهاجرت کنید؟ اگر این چنین است، مطمئن باشید که رویای شما در مسیر رسیدن به واقعیت قرار دارد. در طول سال ها، صنعت موسیقی به طور جدی بر اقتصاد کانادا تاثیر گذاشته و به آن کمک کرده است، در واقع این تاثیر چیزی حدود 8.2 میلیون دلار به صورت سالانه می باشد. به همین دلیل است که استعداد شما به عنوان موسیقیدان و نوازنده در کانادا بسیار ارج نهاده می شود.

شاید از خود بپرسید که آیا واقعا موسیقی ارزشش را دارد؟ البته که دارد. اغلب اوقات، زمانی که می بینید در حال انجام کاری هستید که از آن لذت می برید و عاشق آن می باشید و همچنین از آن درآمدزایی می کنید، احساس موفقیت و پیروزی به شما دست می دهد. از این رو در این مقاله می خواهیم شما را با همه مواردی که باید به عنوان یک موسیقیدانی که می خواهد به کانادا مهاجرت کند، به آن ها توجه کنید، آشنا کنیم.

شرایط خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا

بدون شک یک موسیقیدان کسی است که رهبری، آهنگسازی و اجرای موسیقی در سبک های مختلف موسیقی را بر عهده دارد. همچنین زمانی که به عنوان موسیقیدان و نوازنده به کانادا مهاجرت می کنید، در گروه های مختلف موسیقی مانند گروه کر، اپرا، ارکستر و گروه های محبوب موسیقی اجرا خواهید کرد و می توانید در مکان هایی مانند سالن های کنسرت، تئاتر، تلویزیون، فیلم و استودیوهای ضبط موسیقی نیز اجرا کنید و یا حتی خودتان آموزشگاه موسیقی راه اندازی کنید.

لازم به ذکر است که هر گونه حرفه و شغلی بدون کد NOC کانادایی توسط افراد خارجی قابل انجام نیست. خبر خوش این است که موزیک نیز بخشی از لیست NOC قرار دارد و کد آن 5133 می باشد. بنابراین شما می توانید به عنوان موسیقیدان به کانادا مهاجرت کنید.

الزامات کار در کانادا به عنوان موسیقیدان

به طور کلی الزامات مختلفی برای هر شغل و حرفه در کانادا وجود دارد. در ادامه الزامات مهاجرت به کانادا برای خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا را برایتان شرح می دهیم تا بتوانید به هدف خود برای کار و زندگی در این کشور دست یابید.

 • بدون شک، حداقل تحصیلات لازمی که باید برای فعالیت موسیقی در کانادا داشته باشید، مدرک دانشگاهی است
 • به علاوه، شما باید دوره آموزش موسیقی را از یک آموزشگاه موسیقی معتبر به دست آورده باشید
 • در نهایت، اگر یک آزمون موسیقی را پشت سر نگذارید، نمی توانید به عنوان موسیقیدان یا نوازنده به کانادا مهاجرت کنید.

الزامات کلی برای مهاجرت از طریق خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا

 • سن:

اگر بالای 18 سال نیستید، نمی توانید به عنوان نوازنده و موسیقیدان به کانادا مهاجرت کنید. همچنین اگر بالای 40 سال دارید نیز واجد شرایط این برنامه نمی باشید.

 • زبان:

برای مهاجرت به کانادا به عنوان موسیقیدان باید در یکی از آزمون های مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی شرکت کنید. در هر صورت آزمون های مهارت زبان مختلفی در دسترس می باشد. در ادامه لیستی از آن ها وجود دارد که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید:

 • IELTS
 • TOEFL
 • CELPIP
 • PTE
 • CAEL
 • DET
 • TCF Canada
 • TEF Canada
 • تحصیلات

حداقل تحصیلاتی که می توانید داشته باشید، مدرک لیسانس موسیقی است. همچنین باید مدرک آموزش موسیقی را نیز داشته باشید.

الزامات خاص برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا

بسیار اهمیت دارد تا بدانید که موسیقی یک حرفه ای است که نیاز به تخصص بالا دارد. از این رو شما باید الزامات خاصی را انجام داده باشید:

 • اول از همه شما باید آموزش موسیقی را در یک کالج یا دانشگاه از طریق آموزش خصوصی گذرانده باشید.
 • همچنین شما باید توانایی و استعداد موسیقی داشته باشید. به این منظور، استعداد موسیقی شما در طول آزمون، اثبات و تجزیه و تحلیل خواهد شد و به این ترتیب مشخص می شود که آیا می توانید در کانادا در این زمینه مشغول به کار شوید یا خیر.
 • همچنین باید عضو یک ارکستر موسیقی کلاسیک حرفه ای باشید.
 • در نهایت شما باید عضو اتحادیه در صنف موسیقی و یا نوع اجرا خود باشید که در آن تخصص دارید

مراحل خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا

بعد از این که متوجه شدید آیا برای فعالیت در عرصه موسیقی در کشور کانادا واجد شرایط هستید یا خیر و همچنین بعد از بررسی تمامی الزامات مورد نیاز، حالا باید مراحل متعددی را ابتدا برای مهاجرت و اقامت دائم و سپس افتتاح آموزشگاه به طور تمام و کمال انجام دهید.

مراحل مربوط به مهاجرت و کسب اقامت دائم کانادا به عنوان نوازنده و موسیقیدان

مرحله اول: شما باید درباره روش مهاجرت خود تصمیم بگیرید. تصمیم شما می تواند یکی از این موارد باشد:

1.اکسپرس اینتری (Express entry)

این یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به کانادا به عنوان نوازنده و موسیقیدان است. برنامه های مختلفی تحت اکسپرس اینتری وجود دارد. از این رو شما باید درباره تمام آن ها تحقیق کنید تا یکی از بهترین ها را که مناسب نیازهای شما می باشد، انتخاب کنید.

 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادا
 • برنامه تجارت ماهر فدرال

در هر صورت قبل از تصمیم گیری، باید مطمئن شوید که تمامی الزامات برنامه ای که انتخاب کرده اید را دارید.

 1. برنامه نامزدی استانی

نه تنها شما می توانید از طریق اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید، بلکه برنامه نامزدی استانی نیز به شما کمک می کند. بنابراین اگر می خواهید در استان بخصوصی از این کشور زندگی کرده و به کاری مشغول شوید، می توانید از این برنامه مهاجرتی استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از درخواست، باید الزامات لازم را برآورده نمایید. در ادامه لیست استان هایی که می توانید برای شغل موسیقی و یا خرید و راه اندازی موسیقی در کانادا اقدام کنید وجود دارد:

 • برنامه نامزدهای استانی آلبرتا (AINP)
 • برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)
 • برنامه نامزدهای استانی منیتوبا(MPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی نیوفندلند و لابرادور(NL PNP)
 • برنامه نامزدهای استانی ایالت های شمال غربی (NTNP)
 • برنامه نامزدها استانی نوا اسکوشیا (NSNP)
 • برنامه نامزدهای استانی انتاریو (OINP)
 • برنامه نامزدهای استانی ساسکاچوان (PEI PNP)
 • برنامه نامزدهای یوکان (YNP)
 1. آفر شغلی

این روش مهاجرتی خاص برای نوازندگان درجه یک می باشد. اگر  شغلی به شما پیشنهاد می شود، می توانید نامه استخدامی خود را برای اعتبار سنجی ارائه دهید.

مرحله دوم: مدت کوتاهی پس از تایید و پذیرفته شدن درخواستتان، شما دعوتنامه ای را برای درخواست اقامت دائم دریافت می کنید.

مرحله سوم: در نهایت شما باید ظرف 60 روز با مدارک پشتیبان، برای کسب اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

مراحل مربوط به راه اندازی آموزشگاه موسیقی کانادا به عنوان نوازنده و موسیقیدان

مرحله اول: برای شغل خود برنامه ریزی کنید

شما باید یک طرح واضح و شفافی داشته باشید تا به عنوان کارآفرین به اهداف مورد نظر خود برسید.

این برنامه ریزی به شما کمک می کند تا تمامی خصوصیت های کسب و کار خود را بشناسید و حتی موارد پنهان را نیز مورد ارزیابی قرار دهید.

در چنین برنامه ای باید دقیقا مشخص کنید که هزینه های شروع و راه اندازی و هزینه های جاری آموزشگاه موسیقی چقدر است؟ بازار هدف شما چه کسانی هستند؟ می خواهید چقدر از شاگردان خود شهریه دریافت کنید؟ نام آموزشگاه شما چه خواهد بود؟ قرار است آموزشگاه شما تحت چه ساختار تجاری (از جمله مالکیت انحصاری، شرکت با مسئولیت محدود و غیره) اداره شود؟

مرحله دوم: باید برای آموزشگاه خود شخص حقوقی ایجاد کنید

یک شخص حقوقی در مواقعی که از کسب و کار و آموزشگاه موسیقیتان شکایت شود، موجب محافظت از شما در برابر مسئولیت های شخصی می شود. اما این موضوع زمانی که ساختار تجاری مالکیت انحصاری را انتخاب کنید، صدق نمی کند.

مرحله سوم: برای مالیات ثبت نام کنید

شما باید برای مالیات های فدرالی و ایالتی مختلف قبل از راه اندازی کسب و کار خود ثبت نام کنید. به این منظور باید برای شماره شناسایی کارفرما یا EIN نیز اقدام نمایید.

براساس این که چه ساختار تجاری نیز انتخاب می کنید ممکن است مشمول مالیات های مختلفی شوید. به عنوان مثال برخی از LLCs یا شرکت های با مسئولیت های محدود ممکن است مشمول مالیاتی به نام S corporation شوند.

مرحله چهارم: حساب بانکی و کارت اعتباری برای آموزشگاه موسیقی خود باز کنید

این امر در صورتی که از آموزشگاه موسیقی شما، شکایت شود، موجب حفظ دارایی های شخصی شما (خانه، ماشین و دیگر دارایی های ارزشمند)می گردد. همچنین به این ترتیب مسائل مالی کاری و زندگی شخصی تان نیز جدا می شود و بهتر می توانید اسناد مالیاتی را آماده کنید و یا خودتان مدیریت امور مالی آموزشگاه را به دست بگیرید.

آموزشگاه موسیقی در کانادا

مرحله پنجم: روی حسابداری آموزشگاه موسیقی خود نیز تمرکز کنید

ثبت هزینه های مختلف و منابع درآمد برای درک عملکرد مالی آموزشگاه موسیقی شما ضروری است. این که حسابداری دقیق، منظم و حساب شده ای از اموری که در آموزشگاه جاری است داشته باشید، روند کار را برای اظهارنامه مالیاتی سالانه شما ساده می کند.

مرحله ششم: برای مجوزها و لایسنس های ضروری اقدام کنید

عدم دریافت مجوزهای لازم می تواند منجر به جریمه های سنگین و یا حتی تعطیل شدن آموزشگاه موسیقیتان شود.

مجوز تجاری محلی و ایالتی:

بهتر است در هر استان و ایالتی از کانادا که می خواهید مشغول به فعالیت در زمینه موسیقی شوید، تحقیق کنید که به چه مجوزهایی نیاز دارید.

قرارداد خدمات:

آموزشگاه های موسیقی باید برای تدریس و آموزش موسیقی یک قراردادی را با شاگردان یا به اصطلاح مشتریان خود ببندند. این قرارداد باید انتظارات مشتریان را به درستی مشخص کند و ریسک و خطر اختلافات حقوقی را با تعیین شرایط و ضوابط پرداخت، انتظارات سطح خدمات و مالکیت معنوی، کاهش دهد.

گواهی سکونت:

برخی از صاحبان آموزشگاه های موسیقی به خانه شاگردان می روند و به تدریس می پردازند. اما اگر می خواهید موسسه ای برای تدریس موسیقی داشته باشید، باید مجوز گواهی سکونت یا CO را به دست بیاورید که تایید می کند تمام قوانین ساختمان، قوانین منطقه و محله و مقررات دولتی را رعایت کرده اید.

اگر هم می خواهید موسسه و آموزشگاهی را اجاره کنید این موضوع بر عهده صاحب ملک می باشد. همچنین اگر ملک بازسازی اساسی می شود، مجددا باید برای دریافت CO اقدام شود.

مرحله هفتم: بیمه

آموزشگاه موسیقی شما باید هم به طور قانونی و هم در امنیت کامل اداره شود. بیمه تجاری از رفاه مالی شرکت شما در صورت خسارت تحت پوشش محافظت می کند. انواع مختلف بیمه وجود دارد که برای تجارت ها و و ریسک و خطرات مختلف طراحی شده اند. اگر هم از خطرات در مسیر فعالیت آموزشگاه موسیقیتان خبر ندارید، بهتر است از بیمه مسئولیت عمومی شروع کنید.

مرحله هشتم: وب سایتی را راه اندازی کنید

تمامی تجارت ها و کسب و کارهای قانونی، وب سایت دارند. زمانی که می خواهید کسب و کار خود را در دنیای آنلاین نیز راه انداز کنید، اندازه و نوع تجارتتان اصلا اهمیت ندارد.

همچنین به یاد داشته باشید که اکانت های شبکه اجتماعی مانند فیس بوک و لینکدین نمی توانند جایگزین مناسبی برای وب سایت شما باشند. شما می توانید هم خودتان توسط سیستم عامل های ساخت وب سایت، برای ساخت و طراحی سایت اقدام کنید و هم می توانید از یک طراح و برنامه نویس متخصص وب کمک بگیرید تا یک سایت کاملا حرفه ای داشته باشید.

مرحله نهم: سیستم تلفنی آموزشگاه موسیقی خود را راه اندازی کنید

به این ترتیب می توانید زندگی شخصی و تجاری خود را به سادگی از هم جدا کنید. همچنین می توانید به این ترتیب قانونی تر و حرفه ای تر عمل کنید و راحت در دسترس مشتریان خود قرار بگیرید.

میانگین هزینه های خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در استان‌ های کانادا

هزینه های مربوط به خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا خیلی بالا نیست. صاحبان این مشاغل باید ابزارآلات موسیقی مخصوص به خود را داشته باشند که اغلب گران ترین هزینه راه اندازی به شمار می روند. معمولا هزینه ابزار آلات موسیقی در کمترین حالت 300 دلار و تا سقف 2000 دلار نیز می باشد. همچنین انواع دست دوم و کارکرده این ابزارآلات نیز در دسترس است که می توانید به صورت آنلاین قیمت های آن ها را بررسی کنید.

شما نیاز به چند پایه موسیقی دارید، یکی برای خود و مابقی برای شاگردان که حدودا 30 دلار قیمت دارند (مگر این که پیانو و یا ارگ تدریس می کنید). هم چنین دفتر نت موسیقی برای خود (البته دانش آموزان خودشان باید دفتر نت موسیقی تهیه کنند) که معمولا 3 تا 25 دلار می باشد. مواردی هم چون اجاره ماهیانه، هزینه خدمات مانند آب و برق، مالیات سالانه و غیره جزو هزینه های جاری آموزشگاه شما محسوب می شوند.

مناسب ترین شهرها برای راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا

آینده شغلی شما برای خرید و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در کانادا بر اساس شهر و استانی که انتخاب می کنید، متفاوت است. در ادامه شما را با جدولی از فرصت های شغلی در سه سال آینده در استان های مختلف این کشور آشنا می کنیم. این اطلاعات از تجزیه و تحلیل داده های دسامبر 2021 به دست آمده است.

فرصت شغلی مکان
خوب آلبرتا
متوسط بریتیش کلمبیا
ضعیف منیتوبا
متوسط نیوبرانزویک
نامشخص نیوفاندلند و لابرادور
نامشخص ایالت های شمال غربی
متوسط نوا اسکوشیا
نامشخص نوناووت
نامشخص انتاریو
متوسط جزیره پرنس ادوارد
نامشخص کبک
متوسط ساسکاچوان
نامشخص ایالت یوکان

سه نمونه از آموزشگاه موسیقی در کانادا

 1. آموزشگاه موسیقی برای فروش در لنگلی

آدرس: شهر لنگلی

قیمت اعلام شده: 157500 دلار کانادا

در این آموزشگاه موسیقی، 17 معلم به صورت پاره وقت تدریس می کنند. آموزش های موسیقی در زمینه پیانو، ویولن، گیتار، فلوت، ویولن سل و یوکلل می باشد. این آموزشگاه در سال 2013 با 3 معلم تدریس می شد و کار خود را با 25 شاگرد شروع نمود. اما سال به سال محدوده فعالیت خود را بسط داد. اخیرا در سال 2021-2022 این آموزشگاه حدودا 275 شاگرد دارد.

 1. فروشگاه پیانو و آموزشگاه موسیقی در ریچموند هیل

آدرس: ریچموند هیل

قیمت اعلام شده: 2000000 دلار کانادایی

این فروشگاه دارای 60 پیانو و 300 دانش آموز برای آموزش موسیقی می باشد.

 1. آموزشگاه موسیقی در بریتیش کلمبیا

آدرس: بریتیش کلمبیا

قیمت اعلام شده: 250 تا 500 هزار دلار

این آموزشگاه 8 سال است که تاسیس شده است و در مجاورت یک فروشگاه بزرگ فروش ابزار آلات موسیقی بنا شده است و همچنین دارای 10 مربی و 150 دانش آموز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *