بلاگ

راه اندازی کارواش در کانادا

با توجه به افزایش نرخ مهاجرت به کانادا، مردم بسیاری به دنبال یافتن روش های مختلف برای مهاجرت و زندگی در این کشور هستند. یکی از راه انجام این امر، مهاجرت از طریق راه اندازی یک کارواش در کانادا است. راه اندازی یک کارواش می تواند یک تجارت سرگرم کننده، جالب و سودآور برای فردی با هوشمندی و پشتکار تجاری باشد. با موقعیت مکانی مناسب، بازاریابی خوب و خدمات درجه یک، می‌توانید مشتریان زیادی را جذب کنید که نیاز به شست‌وشوی سریع، کارآمد و با قیمت مناسب ماشین خود دارند. با این حال، راه اندازی یک کارواش به سرمایه گذاری قابل توجه، برنامه ریزی خوب و توجه به جزئیات نیز نیاز دارد تا کسب و کار شما سودآور باشد. در ادامه قصد داریم به توضیح و بررسی هزینه های راه اندازی کارواش در کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید!

صنعت کارواش، نظافت، شستشو و واکس زدن وسایل نقلیه را بر عهده دارد. طبق گزارش IBISWorld، بخش کارواش کانادا 8593 کارمند در سراسر کشور در 3218 کسب و کار دارد و درآمد فعلی این صنعت در کل کشور، 465 میلیون دلار است. از نظر گستردگی و تنوع خدمات در دسترس، حدود 25 تا 30 درصد از کارواش ها در کانادا به صورت سلف سرویس هستند و تقریباً 50 درصد به صورت رول اور (roll-over) معمولی با امکانات اتوماتیک داخلی خدمات ارائه می دهند.

شرایط راه اندازی کارواش در کانادا

برای راه اندازی یک کارواش، مقررات، آیین نامه ها و الزاماتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. به خاطر داشته باشید که فرآیند درخواست و دریافت مجوزها می تواند طولانی و پرهزینه باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از شروع کار در مورد قوانین تاسیس کارواش ماشین بدانید:

 • مجوزها و مقررات بیزینس شما بر اساس شهر و استان متفاوت است، بنابراین مقررات منطقه شهر خود را بررسی کنید. اگر به مجوز خاصی نیاز دارید، آن را قبل از خرید یا اجاره محل کارواش خود، دریافت کنید.
 • به منظور جلوگیری از سرازیر شدن مواد شیمیایی خطرناک به دریاچه ‌ها، رودخانه ‌ها و سیستم‌ های فاضلاب، اکثر شهر ها آیین‌نامه ‌های زیست ‌محیطی برای شستشوی خودرو ها وضع کرده ‌اند. در بیشتر موارد، کارواش ‌ها طبق قانون ملزم به تصفیه و یا استفاده مجدد از آب خود هستند و دستورالعمل ‌های خاصی در مورد نحوه انجام این کار به آنها داده می‌شود. قبل از راه اندازی کارواش مورد نظر، در مورد قوانین محیط زیستی شهر خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • اگر مکان شما نیاز به ساخت و ساز جدید برای راه اندازی کارواش دارد، احتمالاً به مجوز ساخت و ساز نیز نیاز خواهید داشت. قبل از برنامه ریزی برای شروع ساخت و ساز، مطمئن شوید که زمان کافی برای درخواست و دریافت مجوزها را اختصاص داده باشید. صدور مجوزهای ساختمانی هزینه هایی در بر خواهد داشت، بنابراین باید بر این اساس برنامه ریزی کنید.
 • همچنین باید کسب و کار خود را در مرجع مربوطه ثبت کنید و قوانین مالیاتی را رعایت کنید. اگر قصد دارید کارمندانی را استخدام کنید، مقررات استخدامی بیشتری نیز وجود خواهد داشت که بر فعالیت ها و الزامات بیمه ای شما حاکم است.

مراحل راه اندازی کارواش در کانادا

از چند کارواش دیدن کنید. حتی اگر در یک کارواش ماشین کار کرده اید، باید در مورد آخرین روند ها و فناوری ها به روز باشید تا درک خوبی از این صنعت داشته باشید. از کارواش های دیگر دیدن کنید و نوع کارواشی را که می خواهید باز کنید (به عنوان مثال سلف سرویس، اتوماتیک، بدون آب و غیره) مشخص کنید.

 • به عنوان مثال، زمانی که وضعیت اقتصادی یک شهر خوب است و فروش وسایل نقلیه موتور دار بالا می رود، مردم بیشتر از کارواش استفاده می کنند. وقتی مردم پول بیشتری برای خرج کردن داشته باشند، تمایل بیشتری برای پرداخت هزینه شستشوی خودروی خود دارند. دانستن آمار فروش خودرو در منطقه شما می تواند به شما در پیش بینی موفقیت کسب و کارتان کمک کند.
 • علاوه بر انجام برخی بازدید های حضوری، ممکن است در این مرحله خواندن برخی از گزارش‌ های اینترنتی و نشریات تجاری به شما کمک کند. اطلاعات جمعیتی منطقه خود را پیدا کنید و در مورد نحوه عملکرد مشاغل کارواش در مناطقی با جمعیت مشابه، مطالعه کنید.
 • برخی از نشریات این تجارت را نیز بخوانید تا بدانید جدیدترین مواد و تجهیزات این صنعت چیست. صنعت کارواش، در حال تولید مواد کارآمدتر و سازگار با محیط زیست است، بنابراین مهم است که در جریان تحولات جدید باشید.

یک طرح تجاری دقیق تهیه کنید

تا جایی که امکان دارد بیزینس پلن خود را با جزئیات بنویسید. طرح کسب و کار باید شامل یک مقدمه، تجزیه و تحلیل بازار، توضیحات کارواش، سازمان و مدیریت، استراتژی های بازاریابی و فروش، خدمات، سرمایه گذاری سهام و درخواست تامین مالی و اطلاعات مالی می باشد. با ارائه طرح تجاری خود به سرمایه گذاران کانادایی، مانند سرمایه گذاران فرشته، می توانید آنها را متقاعد کنید که راه اندازی کارواش شما یک تجارت سودمند است و ورشکسته نخواهد شد.

سرمایه

سرمایه گذار برای افتتاح کارواش را بیابید. می‌توانید کارواش جدید خود را از طریق تأمین مالی بانکی، وام انجمن مشاغل کوچک (SBA) یا از طریق سرمایه‌گذاران خصوصی تأمین کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که طرح کسب و کار خود را به سرمایه گذار داوطلب خود ارائه دهید و نشان دهید که چگونه ایده شما می تواند یک تجارت قابل دوام باشد. هزینه های راه اندازی یک کارواش بین 100000 تا 400000 دلار است.

محل کسب و کار کارواش خود را انتخاب کنید

مکان کارواش شما می تواند باعث موفقیت یا شکست کسب و کار شما شود. یک مکان موفق باید در نزدیکی یک مرکز خرید یا در یک منطقه مسکونی پر رفت و آمد باشد، به راحتی و به وضوح از جاده قابل دسترسی باشد، امکان توسعه و رشد کسب و کار را فراهم کند و فضای کافی برای حضور ماشین ها داشته باشد:

 • مکانی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا فضای کافی برای محوطه ها، اتاق های پمپاژ، اتاق های خشک کنی و دفتر کار داشته باشد.
 • قوانین منطقه بندی شهر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مجاز به باز کردن کارواش در محل انتخابی خود هستید. اگر به مجوز خاصی نیاز دارید، قبل از خرید یا اجاره محل، آن را دریافت کنید.
 • همکاری با یک مشاور املاک، وکیل و/یا یک حسابدار برای انجام بهترین معامله در یک مکان، مفید است.

باز کردن کارواش

وب سایت SBA فهرستی از دفاتر مجوز کسب و کار را برای کمک به شما در یافتن اطلاعات ارائه می دهد. علاوه بر مجوز کسب و کار، به یک شماره شناسایی مالیاتی فدرال و مجوز مالیات فروش، کسر مالیات بر درآمد و مالیات بیمه بیکاری نیاز دارید.

 • از اداره بازرگانی ایالتی خود در مورد الزامات بیمه برای کسب و کار کارواش اتومبیل خود بپرسید.
 • هنگامی که تمام مجوزهای لازم را دریافت کردید، تاریخ تمدید خود را پیگیری کنید و یک کپی برای سوابق تجاری خود تهیه کنید. همچنین باید مجوز کار خود را در کارواش خود به نمایش بگذارید تا مشتریان بتوانند آن را ببینند.

خرید تجهیزات

تجهیزاتی که خریداری می کنید به نوع کارواشی که تصمیم دارید باز کنید و خدماتی که ارائه می دهید، بستگی دارد. کارواش کامل، کارواش سلف سرویس و کارواش خودکار همگی نیاز های متفاوتی دارند. شما معمولاً نیاز به خرید یک سیستم شستشو ، مواد شیمیایی (مانند محلول های تمیز کننده، موم، مواد شستشوی ضد لک، مواد محافظ و غیره)، خشک کن ها، دمنده ها، جاروبرقی، برس، حوله، کمپرسور، پمپ، سیستم آب (به عنوان مثال دیگ بخار، آبگرمکن، تصفیه آب و غیره) و سیستم صورتحساب دارید.

 • برای خرید مواد شیمیایی خود به مجلات تجاری مانند Auto Laundry News و Modern Car Care مراجعه کنید. بهتر است از تولید کنندگان بزرگ خریداری کنید.

کارمندان را استخدام کنید

تجارت کارواش، بسیار مشتری محور است. کارمندان شما باید وقت شناس، کارآمد، ماهر و دارای مهارت های ارتباطی عالی باشند. در حین انجام مصاحبه، به زبان بدن و مهارت های ارتباطی آنها توجه کنید تا ایده ای از نحوه تعامل فرد با مشتریان و همکاران او داشته باشید.

راه اندازی یک کسب و کار سودآور

خدمات خود را افزایش دهید. بسیاری از کارواش ها برای افزایش درآمد، خدمات و مشاغل دیگر را با کارواش خود ترکیب کرده اند. خدمات اضافی باعث جذابیت بیشتر کارواش برای مشتریان می شود و به کارواش شما کمک می کند تا از سایرین متمایز شود. شما می توانید یک رستوران، فروشگاه، آرایشگاه، یا حتی یک فضای انتظار پیشرفته (مثلاً تلویزیون، قهوه رایگان، مکان راحت برای نشست، و غیره) را به کارواش خود اضافه کنید. قبل از سرمایه گذاری بر روی خدمات اضافی، از خود چند سؤال بپرسید:

 • آیا فضای کافی دارم یا به فضای اضافی نیاز دارم؟
 • خدمات جدید چقدر هزینه دارد؟
 • بازگشت سرمایه من چقدر خواهد بود؟
 • آیا مردم از این سرویس استقبال خواهند کرد؟
راه اندازی کارواش در کانادا

میانگین هزینه های راه اندازی کارواش در استان‌ های کانادا

راه اندازی یک کارواش می تواند واقعاً سودآور باشد. برآورد هزینه های راه اندازی کارواش همچنان برای موفقیت مهم است. اداره کسب و کار نشان می دهد که کارواش های اتومبیل با اختلاف زیادی از سایر خدمات مشابه، عملکرد بهتری دارند. برآورد درآمد می تواند بسیار متفاوت باشد (از 75000 دلار تا 250000 دلار).

هزینه “ماشین کارواش”، مهم ترین هزینه در تجارت کارواش است. در واقع این یکی از بزرگترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک کارواش است. محدوده قیمت تجهیزات کارواش بسیار متغیر است، زیرا قیمت دستگاه کارواش بر اساس نیاز نوع دستگاه بر اساس سلیقه بازار و نوع کثیفی وسایل نقلیه تغییر می کند. هزینه این سیستم می تواند از حدود 15000 دلار تا حدود 200000 دلار متغیر باشد.

 • تصفیه آب: 150000 دلار
 • تجهیزات پشتیبانی: 650000 دلار
 • سیستم خلاء: 180000 دلار
 • تهویه مطبوع و لوله کشی: 80000 دلار
 • بازاریابی: 150000 دلار
 • برنامه ریزی و دریافت مجوز: 175000 دلار
 • مشاوره و سایر اشخاص ثالث: 250000 دلار
 • هزینه املاک و زمین: 1,250,000 دلار
 • تامین مالی و هزینه های خدمات بدهی: 176802 دلار

بودجه دولت برای کارواش

هنگامی که تصمیم به راه اندازی کارواش خود گرفتید، بودجه دولتی قطعا راهی برای پوشش تعدادی از هزینه های راه اندازی شماست. انواع مختلف گزینه های بودجه دولتی موجود می تواند به شما در راه اندازی، گسترش، خرید ابزار، تجهیزات، لوازم مورد نیاز، پرداخت هزینه کارکنان، پوشش هزینه های بازاریابی و موارد دیگر کمک کند. گزینه های مختلف برنامه بودجه دولت وجود دارد، از جمله:

 • کمک های دولتی
 • وام های دولتی
 • معافیت های مالیاتی دولت و اعتبارات مالیاتی

این برنامه ها در سراسر کانادا از طریق دولت محلی، استانی و فدرال در دسترس هستند. قبل از اینکه بتوانید برای هر شرکت کارواش اقدام کنید، مهم است که یک طرح تجاری آماده داشته باشید.

کلام آخر

به طور خلاصه، باز کردن یک کارواش می تواند راهی عالی برای دستیابی به اهداف کارآفرینی شما باشد. با تاسیس یک کارواش در کانادا، می توانید برای ویزای استارتاپ کانادا درخواست داده و اجازه ی اقامت در کانادا را دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی های مرتبط با دریافت ویزای کار آفرینی کانادا می توانید از یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید.

سوالات متداول

چگونه یک کارواش ماشین در کانادا راه اندازی کنیم؟

نحوه راه اندازی کارواش:

مرحله 1: تحقیق در مورد صنعت کارواش

مرحله 2: یک طرح تجاری مشخص ایجاد کنید

مرحله 3: جمع آوری سرمایه

مرحله 4: انتخاب مکان

مرحله 5: کسب و کار خود را ثبت کنید

مرحله 6: خرید تجهیزات و استخدام افراد

مرحله 7: تبلیغ کنید و شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *