بلاگ

بهترین شهر های کانادا از نظر پیدا کردن کار

وقتی مردم به رشد شغلی، فرصت‌های شغلی و تعادل عالی بین کار و زندگی فکر می‌کنند، در اکثر مواقع کانادا به ذهن آنها می آید. این کشور در طول زمان ثابت کرده است که نیاز زیادی به کارگران خارجی دارد، حتی زمانی که این بیماری همه گیر شد، کانادا نشان داد که اقتصاد آن به اندازه کافی قوی هست و به استخدام کارگران خارجی ادامه داد. برای افزایش شانس خود در به دست آوردن یک شغل عالی، یادگیری اینکه کدام شهرها در کانادا برای فرصت های شغلی برتر هستند، بهترین اقدام ممکن است. در این مقاله قصد داریم به معرفی این شهر ها پرداخته و وضعیت شغلی هر یک را بررسی کنیم. با ما همراه باشید!

زندگی در کانادا در سال 2021

شروع همه‌گیری ویروس کرونا مسیر سیستم مهاجرتی کانادا را در سال 2020 تغییر داد و در حالی که اوضاع به ثبات رسیده است، همه‌گیری کرونا باعث شد IRCC در سال 2021 تغییرات عمده‌ای را انجام دهد. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) با شرایط سختی وارد سال 2021 شد. تعداد درخواست های مهاجرتی در حال افزایش بود، بسیاری از تازه واردان مانند دارندگان تاییدیه اقامت دائم (COPR) در خارج از کشور در بلاتکلیفی بودند، سطح موارد ابتلا به کووید در خانه و در سراسر جهان بالا بود، نرخ واکسیناسیون پایین بود و محدودیت های سفر و اقدامات بهداشت عمومی کانادا مشکلاتی را برای این افراد ایجاد کرد. با وجود همه اینها، دولت فدرال، IRCC را موظف کرد تا پذیرای 40,000 ساکن دائمی جدید در کانادا باشد.

IRCC در اوایل سال تصمیم گرفت که بهترین راه برای دستیابی به این هدف تغییر بسیاری از ساکنان موقت ساکن در کانادا، به اقامت دائم است. در حالی که IRCC دعوت نامه های اکسپرس اینتری را برای همه نامزد ها برای پایان سال 2020 صادر می کرد، سال 2021 را با تمرکز بر دعوت نامه ها بر روی نامزدهای کلاس تجربه کانادا (CEC) آغاز کرد، زیرا حدود 90 درصد آنها در کانادا زندگی می کنند. به همین دلیل مهاجرت کاری به کانادا، یکی از مهم ترین دلایل مهاجران برای مهاجرت به کانادا در دوران پاندمی بوده است!

بهترین شهر های کانادا برای اشتغال

کانادا همیشه در استقبال از کارگران ماهر جهان و فراهم کردن فرصت‌ های شغلی متعدد، پیشرو بوده است. این کشور مملو از فرصت های شغلی است، فقط باید شهر مورد علاقه خود را پیدا کنید که با حرفه شما مطابقت دارد. نقل مکان به یک شهر جدید برای یافتن شغلی که شایسته آن هستید هرگز نمی تواند ایده بدی باشد. در اینجا ده شهر برتری که در این لیست قرار دارند آورده شده است:

تورنتو، اونتاریو

 • میانگین حقوق دریافتی در تورنتو سالانه 90,087 دلار است.
 • نرخ بیکاری تورنتو 6 درصد است.

یکی از شهر های برتر جهان، تورنتو است. این شهر مهم ترین شهر کانادا از نظر مشاغل و صنایع است. در تورنتو، تقریباً تمام دفاتر مرکزی صنعت خدمات مالی از جمله بانکداری و بیمه را خواهید یافت. تولید تلویزیون و فیلم در تورنتو یک صنعت قدرتمند و بزرگ است. با توجه به قیمت پایین دلار کانادا، بسیاری از تولیدات ایالات متحده که به دنبال صرفه جویی در هزینه تولید فیلم های خود در کانادا هستند، به تورنتو نقل مکان خواهند کرد. تورنتو شهری در حال رشد اقتصادی است که مهاجران را از سرتاسر جهان جذب می کند، بنابراین بهترین شهر برای ایجاد فرصت های شغلی جدید در کانادا است.

ونکوور، بریتیش کلمبیا

 • میانگین حقوق دریافتی در ونکوور سالانه 65616 دلار است.
 • نرخ بیکاری ونکوور 4.6 درصد و نرخ رشد اشتغال 7.1 درصد است.

بخش های مهم اقتصادی:

 • تجارت
 • سینما و تلویزیون
 • منابع طبیعی
 • ساخت و ساز

ونکوور به صنایع عمده ای مانند تولید فیلم و تلویزیون، حمل و نقل، املاک، مهمان نوازی، فناوری پاک و غیره خود افتخار می کند. ثروت زیادی در این شهر وجود دارد. فرصت های شغلی در همه زمینه ها وجود دارد، مخصوصاً صنعت سرگرمی و مشاغل با فناوری پیشرفته. اگر در یکی از صنایع ذکر شده در بالا تحصیلات و تجربه دارید، فرصت های زیادی برای اشتغال شما در این شهر وجود دارد. اگر سابقه تجارت حقوقی نیز داشته باشید، شرایط خوبی را تجربه خواهید کرد.

مونترال، کبک

 • میانگین حقوق دریافتی در مونترال سالانه 85,107 دلار است.
 • نرخ بیکاری مونترال 5.7 درصد است.

مونترال استان فرانسوی زبان کبک است، بنابراین اگر می‌توانید به راحتی فرانسوی صحبت کنید، این شهر بهترین مکان در کانادا برای اشتغال شما است. اغلب از این شهر به عنوان اروپایی ترین شهر در آمریکای شمالی یاد می شود. صنایع عمده ای که در مونترال فعالیت می کنند شامل صنایع هوافضا، کالاهای الکترونیکی، مهندسی نرم افزار، مخابرات، گردشگری، تولید نساجی و غیره می باشد. این شهر همچنین از رشد بخش ‌های فناوری پیشرفته و نوآوری از جمله هوش مصنوعی، بازی‌ های ویدیویی و جلوه ‌های بصری پشتیبانی می‌کند.

کبک

 • میانگین حقوق دریافتی در کبک سالانه 132,000 دلار است.
 • نرخ بیکاری کبک 3.6 درصد و نرخ رشد اشتغال سالانه 4.1 درصد است.

بیشترین مشاغل شهر کبک در بخش مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی و مدیریت دولتی است. با این حال، بازار کار آن متنوع است و پتانسیل زیادی برای رشد دارد. بزرگترین کارفرمای شهر کبک، دولت استانی است. این شهر همچنین دارای صنایع کلیدی از جمله کشاورزی، معدن، گردشگری، برق آبی و جنگلداری است. با توجه به صنایع بسیار پررونق در شهر کبک و اقتصاد پررونق آن، بسیاری از مردم این شهر را برای اشتغال در کانادا، شهری ایده آل می دانند.

کلگری، آلبرتا

 • میانگین حقوق دریافتی در کلگری سالانه 50200 دلار است.
 • نرخ بیکاری کلگری 7.1 درصد و نرخ رشد اشتغال سالانه 3.6 درصد است. صنعت کلیدی در این شهر انرژی نفت و گاز است.

سطح بیکاری در اینجا به دلیل ترکیبی از قیمت پایین نفت و کمبود ظرفیت خط لوله، کاهش یافته است. با این حال، اقتصاد کلگری به طور فزاینده ای متنوع بوده و نیروی کار آن در طیف گسترده ای از صنایع پراکنده شده است. علاوه بر این، کارفرمایان از کلگری نسبت به هر شهر بزرگ دیگری در کانادا حقوق اولیه بالاتری را به افراد جدید پرداخت می کنند. سایر صنایعی که می توانید در آنها کار کنید حمل و نقل و تدارکات، فناوری، بخش گردشگری، فیلم و تلویزیون، خرده فروشی و غیره هستند. اگر به دنبال مکانی برای اقامت و شغلی پردرآمد هستید، کلگری می تواند بهترین مکان برای شما باشد.

بهترین شهر های کانادا

ادمونتون، آلبرتا

 • میانگین حقوق دریافتی در ادمونتون 55253 دلار است.
 • ادمونتون دارای نرخ بیکاری 8 درصدی و نرخ رشد اشتغال سالانه 1.4 درصد است.

با این حال، شهر ادمونتون مشاغل برجسته و طولانی مدت را به افراد با انگیزه ارائه می دهد. صنایع کلیدی در ادمونتون شامل تولید، حمل و نقل و لجستیک، مهندسی محیط زیست، پتروشیمی، گردشگری و غیره است. ادمونتون با دسترسی به منابع طبیعی فراوان و اتصالات عمده به بازار های کلیدی آمریکای شمالی و آسیایی، فرصت های خوبی را ارائه می دهد. کیفیت عالی زندگی، مقرون به صرفه بودن، تحصیلات عالی و مشاغل عالی از جمله عوامل اصلی این است که چرا مردم به ادمونتون مهاجرت می کنند. ادمونتون در بالاترین رتبه به عنوان بهترین مکان برای کار جوانان قرار گرفته است. آنها طیف گسترده ای از اشتغال را برای سنین 15 تا 29 سال ارائه می دهند.

 

مطلب پیشنهادی : قیمت خانه در کانادا

 

 اتاوا، انتاریو

 • میانگین حقوق دریافتی در اتاوا سالانه 85,981 دلار است.
 • نرخ بیکاری اتاوا 4.7 درصد و نرخ رشد اشتغال سالانه 3.5 درصد است.

یکی از پیشرفته ترین شهرهای کانادا از نظر اقتصادی، اتاوا است. اتاوا به عنوان پایتخت کانادا، یک پایتخت فدرال است. اگر سابقه خدمات عمومی یا تحصیلات دارید و به دنبال کار در بخش دولتی هستید، اتاوا بهترین مکان برای حضور شما است زیرا تعداد زیادی ساختمان دولتی در آن وجود دارد. علاوه بر این، اتاوا یک جامعه استارتاپی بسیار بزرگ دارد، به طوری که وارد این جامعه می شوید، با صنایع تعامل می کنید و به سرعت با همه آشنا می شوید. این شهر به دلیل اقتصاد پایدار بلند مدت خود، بهترین شهر برای اشتغال پایدار است.

کیچنر-واترلو، انتاریو

 • میانگین حقوق دریافتی در کیچنر-واترلو سالانه 41,925 دلار است.
 • شهر های دوقلوی کیچنر و واترلو دارای نرخ بیکاری 5.3 درصد و نرخ رشد اشتغال سالانه 4.8 درصد هستند.

واترلو به عنوان یک مقصد جذاب با شهرت قوی برای نوآوری در فناوری، آموزش و اقتصاد شناخته شده است. کیچنر برای سال ‌های متمادی، KW یکی از مهم‌ترین قطب ‌های فناوری پیشرفته کانادا بوده است. Kitchener-Waterloo به عنوان یک الگو برای شهر هایی است که به دنبال دور شدن از صنعت تولید هستند. با توجه به مسکن مقرون به صرفه شهر ها، Kitchener-Waterloo به یک مقصد محبوب برای کانادایی هایی تبدیل شده است که بیشتر به تجارت فکر می کنند و به دنبال راه اندازی فروشگاه هستند. این عوامل باعث می شود کیچنر-واترلو شهری با یکی از بهترین فرصت های شغلی در کانادا باشد.

هالیفاکس، نوا اسکوشیا

 • میانگین حقوق دریافتی در هالیفاکس سالانه 56000 دلار است.
 • هالیفاکس دارای نرخ بیکاری 5.2 درصد و نرخ رشد اشتغال سالانه 1.4 درصد است.

در سال های اخیر، هالیفاکس در مقایسه با سایر شهر های کانادا، اقتصاد قوی خود را حفظ کرده است. هالیفاکس منطقه تجاری بزرگ در ساحل شرقی است، اما قرارداد های کشتی سازی با نیروی دریایی کانادا، محرک اصلی پیشرفت آن بوده است. افزایش مهاجرت به هالیفاکس همراه با هزینه های زندگی مقرون به صرفه آن، به کسب و کار ها اعتماد به نفس بیشتری برای سرمایه گذاری داده است. هالیفاکس یک مرکز هیجان انگیز برای استارت آپ ها و فناوری های پیشرفته است.

میسیساگا

 • میانگین حقوق دریافتی در میسیساگا سالانه 83,018 دلار است.

میسیساگا خانه بزرگترین فرودگاه کانادا است که به هفت بزرگراه اصلی نیز متصل می شود. این شهر همچنین میزبان یکی از معتبر ترین موسسات آموزش عالی در کانادا است که آن را به یکی از مراکز آموزشی برتر کانادا تبدیل کرده است. شهر میسیساگا فرصت های مختلفی را برای کشف پتانسیل های خود ارائه می دهد. هنگامی که صحبت از اهداف شغلی به میان می آید، شهر میسیساگا با انواع مشاغل پاره وقت و فرصت های کارآموزی برای دانشجویان، مسیری هیجان انگیز را برای آینده شما ارائه می دهد. شهر میسیساگا فرصت های شغلی و تجاری را در چندین بخش کلیدی مانند امور مالی و مخابرات، خودرو، فناوری اطلاعات، هوافضا و بسیاری دیگر فراهم می کند.

نتیجه

کانادا اقتصاد پر رونقی دارد و فرصت های شغلی زیادی در زمینه های هیجان انگیز ارائه می دهد زیرا کانادا به نیروی کار، برای مشارکت در ساختن اقتصاد خود نیاز دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شغل رویایی خود را جستجو کرده و درخواست دهید. خبر خوب از این یافته ها این است که مشاغل در کانادا در یک منطقه جغرافیایی متمرکز نیستند. آنها به طور یکنواخت در تمام شهرهای بزرگ و کوچک کانادا توزیع شده اند که برای افرادی که به دنبال داشتن زندگی بهتر هستند، ایده آل است. برای دریافت کمک و راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید از یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید!

سوالات متداول

کدام شهر کانادا فرصت های شغلی بیشتری دارد؟

استان های کبک، انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا فرصت های شغلی خوبی را ارائه می دهند. برخی از این استان ها بالاترین نرخ اشتغال برای مهاجران را دارند و به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری از محبوبیت بالایی برخوردار بوده اند.

بهترین شغل در کانادا چیست؟

10 شغل برتر در کانادا:

 • پرستار – 104000 دلار کانادا در سال
 • دندانپزشک – 93600 دلار کانادا در سال
 • مدیر خدمات شهری – 114000 دلار کانادا در سال
 • برق سیستم های قدرت – 86000 دلار کانادا در سال
 • ناظر معادن و معادن – 83200 دلار کانادا در سال
 • ناظر لوله کشی – 81000 دلار کانادا در سال
 • مدیر مهندسی – 106000 دلار کانادا در سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *