خدمات

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا با توجه به داشتن استاندارد های بالا زندگی، محیط زیست پاکیزه، سازه ها و ساختمان های چشم نواز، پایین بودن نرخ جرم و جنایت؛ یکی از بهترین کشور های دنیا برای زندگی به شمار می رود. دریافت ویزا و اقامت در این کشور منحصر به فرد از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که سرمایه گذاری یکی از این شیوه ها است.

شرایط دریافت ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

زمانی که درخواست متقاضی مهاجرت مورد پذیرش قرار گرفت، فرد متقاضی و خانواده آن می توانند از مزایای شهروندی کانادا شامل خدمات درمانی و بهداشتی عالی و سیستم آموزشی تراز اول آن بهره مند شوند.

سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به متقاضیان بسیار زیاد مهاجرت به این کشور، دولت کانادا معیار های بسیاری را برای بررسی شرایط درخواست کنندگان ویزا و اقامت سرمایه گذاری برگزیده است که مهم ترین آن ها میزان دارائی خالص متقاضی است.

با این وجود با توجه به تنوع برنامه های فدرال و استانی، متقاضیان می بایست به طور بسیار دقیقی به بررسی معیار های مورد نیاز هر برنامه بپردازند و برای برنامه متناسب با شرایط خود اقدام نمایند.

نحوه سرمایه گذاری در کانادا

برنامه های مهاجرتی که کشور کانادا برای سرمایه گذاران تدوین نموده است به منظور جذب صاحبان کسب و کار ثروتمند و سرمایه های شان می باشد.

بدین منظور سرمایه گذاران و خانواده درجه یک آن ها برای اخذ اقامت دائم این کشور می بایست شرایط زیر را احراز نمایند:

1) سرمایه گذاران باید تجربه کاری مرتبط داشته باشند، به طوری که حداقل دو سال از پنج سال گذشته می بایست یک بیزینس را مدیریت کرده باشند.

2) میزان دارایی خالص شخصی متقاضی و همسرش باید حداقل دو میلیون دلار کانادا باشد.

3) متقاضی و خانواده اش می بایست ارزیابی های پزشکی و امنیتی کانادا را انجام دهند.

سرمایه گذاری در کانادا

4) متقاضی می بایست مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را برای مدت پنج سال در یکی از دو برنامه مهاجرتی سرمایه گذاران که فاقد سود است، سرمایه گذاری نمایند.

سرمایه گذاری ها در این دو برنامه توسط دولت گارانتی می شود و در پایان مدت پنج سال کاملا به متقاضی بازگردانده می شود.

5) ضمنا در مورد سن، تحصیلات، سطح زبان ، تجربه کاری نیز متقاضی مورد ارزیابی خواهد گرفت.

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانند از طریق یکی از روش های زیر درخواست شهروندی کانادا را داشته باشند:

1) سرمایه گذاری

2) کارآفرینی

3) خوداشتغالی

4) استفاده از تخصص و مهارت ویژه کارگران ماهر و افراد متخصص

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه منتخب استان های منیتوبا، ساسکاچوان و نیوبرانزوئیک

علیرغم وجود برنامه های فدرال، برنامه های استانی طرفداران ویژه خود را دارد که در ادامه به برنامه های ویژه استان های مذکور خواهیم پرداخت.

الف) سرمایه گذاری تجاری در استان منیتوبا: کارآفرینان و سرمایه گذاران کسب و کار های بین المللی از این برنامه می توانند استفاده نمایند.

بدین صورت که، ابتدا متقاضیانی که قصد و توانایی تاسیس و یا خرید یک بیزینس در منیتوبا را دارند، اجازه کار موقت را دریافت می نمایند و می بایست کسب و کار خود را حداکثر تا دو سال پس از ورود خود به استان راه اندازی نمایند.

سرمایه گذاری در کاناداهمچنین بخوانید: ویزای کارآفرینی کانادا 

دو روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را این استان به متقاضیان پیشنهاد می نماید.

1) مسیر کارآفرینی: این روش مناسب افرادی است که قصد تاسیس یک کسب وکار در منیتوبا را دارند.

پس از دریافت اجازه کارموقت، متقاضیانی که بیزنس خود را راه اندازی نموده اند می تواند درخواست اقامت دائم خود را ارائه نمایند.

در این روش اولویت با کاندید هایی است که خارج از شهر وینیپگ، کسب و کار خود را آغاز نمایند.

2) مسیرسرمایه گذاری در مزارع: این شیوه برای افرادی مناسب می باشد که قصد ایجاد یا مدیریت یک مزرعه در نواحی روستایی منیتوبا را دارند.

پس از دریافت اجازه کارموقت، متقاضیانی که بیزنس خود را راه اندازی نموده اند می توانند درخواست اقامت دائم خود را ارائه نمایند.

ب) سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان: برنامه مهاجراتی این استان شامل دو روش کلی به شرح ذیل می باشد:

1) از طریق کارآفرینی: ابتدا متقاضیان می بایست شرایط خود را برای مهاجرت به این استان اعلام نمایند. سپس با داشتن دعوت نامه از استان درخواست خود را برای کاندید شدن ارائه نمایند.

متقاضیان موفق ابتدا اجازه کار موقت دریافت خواهند کرد و پس از حداقل شش ماه از تاسیس کسب و کار خود، امکان نامزد شدن برای اقامت دائم برای ایشان فراهم خواهد شد.

متقاضیان برای اعلام شرایط خود به استان می بایست حداقل معادل پانصد هزار دلار آمریکا دارایی خالص داشته باشند و حداقل مبلغ سیصد هزار دلار آمریکا در مناطق رجاینا و ساسکاتون و یا دویست هزار دلار آمریکا درسایر مناطق ساسکاچوان سرمایه گذاری نمایند.

پس از اینکه متقاضیان شرایط خود را به استان اعلام نمایند، استان بهترین کاندیداها را برای ارائه درخواست برمی گزیند.

درخواست کنندگان می بایست برنامه تاسیس کسب و کار خود را که شامل ابزار تمایل و حداقل یک سوم مالکیت یک شرکت در ساسکاچوان است را ارائه نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا

در صورتی که مبلغ سرمایه گذاری بیش از یک میلیون دلار است، شرط یک سوم مالکیت ضرروی نمی باشد. همچنین کاندیدا ها می بایست تجربه مدیریت یک کسب و کار را در رزومه خود داشته باشند.

اگر قرار است کسب و کار در شهرهای رجاینا و ساسکاتون تاسیس گردد، می بایست حداقل دو شغل برای شهروندان کانادا یا افرادی که اقامت دائم دارند، ایجاد گردد.

2) کارآفرینان فارغ التحصیل بین اللملی: متقاضیان باید حداقل 21 سال سن داشته باشند و مدرک تحصیلی دانشگاهی تمام وقت ساسکاچوان را که اخذ آن حداقل دو سال به طول انجامیده است، را از یک موسسه شناخته شده و معتبر ساسکاچوان اخذ نموده باشند و مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیل با حداقل 24 ماه مدت باقی مانده، داشته باشند.

محل اقامت متقاضیان در طول مدت تحصیل می بایست استان ساسکاچوان باشد. حداقل نمره 7 از آزمون زبان CLB را اخذ نمایند. درخواست کنندگان این برنامه سرمایه گذاری می بایست در ساسکاچوان اقامت کنند و به صورت فعالی مالک و اداره کننده یک کسب و کار قانونی در این استان برای حداقل یک سال باشند.

باید حداقل یک سوم مالکیت یک بیزنس را دارا باشند. می بایست بازده مورد نیاز را بعد از یک سال از راه اندازی کسب و کار براساس تعداد کارکنان بدست آورند.

ج) سرمایه گذاری در استان نیوبرانزوئیک: این برنامه سرمایه گذاری شامل دو شیوه کارآفرینی و یا کارآفرینی پس از فارغ التحصیلی است که مناسب متخصصان و فارغ التحصیلان موسسات نیوبرانزوئیک می باشد.

1) مسیر کارآفرینی: متقاضیان باید بین 22 تا 55 سال سن داشته و مدرک تحصیلی دانشگاهی که حداقل دو سال به طول انجامیده باشند را داشته باشند. حداقل نمره 5 در آزمون زبان CLB  در انگلیسی یا فرانسه داشته باشند.

حداقل دارائی خالص متقاضیان می بایست ششصد هزار دلار آمریکا باشد که حداقل دویست و پنجاه هزار دلار آن را در یک کسب و کار جدید در این استان سرمایه گذاری نمایند و مبلغ صد هزار دلار به استان بابت سپرده بپردازند.

درخواست کننده برای اثبات تجربه تجاری خود می بایست سه سال مالکیت و یا پنج سال مدیریت ارشد یک کسب وکار در پنج سال اخیر باشد. در نهایت کاندیدا باید قصد اقامت دائم در استان را داشته باشد.

2) مسیر کارآفرینی پس از فارغ التحصیل: سن متقاضی باید بین 22 تا 40 سال باشد و نمره زبان CLB 7 در زبان انگلیسی یا زبان فرانسه داشته باشد.

مدرک دانشگاهی فرد متقاضی نباید از دوسال تمام وقت کم تر باشد و همچنین می بایست از یکی از دانشگاه ها یا کالج های این استان فارغ التحصیل شده باشد.

تحصیلات غیر حضوری مورد قبول نمی باشد و درخواست کننده باید در نیوبرانزوئیک حضوری تحصیل کرده باشد. باید یک سال کامل، 100 درصد یک کسب و کار مالک باشد و اداره نماید و دارا بودن اجازه کار معتبر بعد از فارغ التحصیلی الزامی است. ضمنا متقاضی می بایست قصد اقامت دانم در این استان را داشته باشد.

همچنین بخوانید: ثبت شرکت در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

همان طورکه در ابتدا هم اشاره شده شهروندان کانادا یکی از بالاترین استاندارد های زندگی در جهان را دارند. همچنین سطح آموزش دراین کشور نیز بسیار بالا می باشد و هزینه های تحصیلی نیز کاملا مناسب است.

بازنشستگان دغدغه تامین نیاز های خود را ندارند، زیرا سیستم بازنشستگی ملی؛ درآمد بازنشستگان را به خوبی فراهم می آورد. کانادا معتبر ترین و پر کاربرد ترین برنامه های مهاجرتی بر مبنای سرمایه گذاری را به متقاضیان ارائه می دهد که می تواند به اقامت دائم کاندیدا ها منجر گردد.

استراتژی حکومتی کشور کانادا و نوع اجتماعی هنجار های این کشور، یک جایگزین اروپایی جهت سیستم سرمایه داری ایالات متحده است.

کانادا مزایای اجتماعی به سبک اروپایی را با سطوح بالای کیفیت زندگی ارائه می دهند. چند فرهنگی و پویایی شهر ها نیز یکی از مزایای اصلی اقامت ازطریق سرمایه گذاری در کانادا به شمار می آید.

با سرمایه گذاری درکشور می توان به بازار تمام آمریکای شمالی دسترسی داشت و درنهایت امکان درخواست شهروندی پس از سه سال از دوره اقامت پنچ ساله نیز یکی از مزیت های این روش مهاجرتی است.

در نتیجه مهاجران تجاری ثروتمند که توانایی خرید یا تاسیس یک کسب و کار در کانادا را دارند پس از دریافت ویزای کاری موقت و انجام مقدمات لازم امکان درخواست برای اقامت دائم در این کشور فوق العاده را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *