اخبار

۱۳۰۰ کیس جدید کرونایی در ۴۸ ساعت در آنتریو

۱۳۰۰ کیس جدید کرونایی در ۴۸ ساعت در آنتریو : آنتریو در طول ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۱۳۰۰ کیس جدید مبتلا به ویروس کووید-۱۹ را گزارش کرده است؛ میانگین ​​هفت روزه تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در این استان در حال حاضر نسبت به همین روز در هفته گذشته، نزدیک به هفت درصد کاهش یافته است و به نظر می‌رسد که موج چهارم شیوع این بیماری رو به کاهش می‌باشد.

وزارت بهداشت استان آنتریو، صبح روز جمعه پس از آن که به دلیل روز ملی حقیقت و آشتی هیچ گونه اطلاعاتی درمورد وضعیت کووید-۱۹ منتشر نکرده بود، آخرین کیس‌های کرونایی را اعلام کرد.

میانگین دو روزه تعداد مبتلایان ۶۵۷ مورد گزارش شده و نسبت به اوایل این هفته که برای روزهای متوالی تعداد مبتلایان به زیر ۵۰۰ کاهش یافته بود، نشان دهنده اندکی افزایش است؛ اما با این حال، نسبت به میانگین گزارش شده در همین دوره دو روزه از هفته گذشته (۷۰۲ کیس)، کاهش یافته است.

میانگین هفت روزه تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در استان آنتریو نیز همچنان در حال کاهش یافتن است و در حال حاضر به ۵۹۷ کیس رسیده است؛ در حالی که این میانگین در روز جمعه هفته گذشته ۶۵۵ کیس و در روز جمعه قبل از ان، ۷۲۴ کیس گزارش شده بود.

جدیدترین اطلاعات کووید-۱۹، پس از انتشار داده‌های مدل‌سازی جدید گروه مشاره علمی کووید-‍۱۹ استان آنتریو منتشر شده است؛ مدل‌سازی جدید این گروه نشان می‌دهد موج چهارم شیوع ویروس کووید-۱۹ که واریانت غالب آن دلتا می‌باشد، “در حال سرکوب شدن” است، اما هشدار داد که با افزایش تعداد مبتلایان در ۱۹ واحد از ۳۴ بهداشت عمومی استان آنتریو و همچنین افزایش نرخ ابتلا در میان کودکان ۵ تا ۱۱ ساله، شرایط بسیار حساس است و باید مواظب بود.

در همین حال، شورای شهر تورنتو در روز جمعه با تمدید دستور ماسک اجباری حداقل تا ماه ژانویه موافقت کردند؛ چرا که نگرانی‌هایی مبنی بر افزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در فصل زمستان امسال وجود دارد. تمدید این دستور توسط دکتر «ایلین دوویلا» توصیه شده بود.

شهردار «جان توری»، روز جمعه به خبرنگاران گفت: “ماسک‌ها ابزاری موثر هستند؛ ماسک‌ها جهت کمک به ما در مبارزه با ویروس کووید-۱۹ و محافظت از پیشرفت فوق‌العاده‌ای که تا کنون به دست آورده‌ایم، موثر هستند. آن‌ها در فضاهای سرپوشیده که گاهی اوقات امکان رعایت فاصله فیزیکی میسر نمی‌باشد، میزان انتقال این ویروس را کاهش می‌دهند و من فکر می‌کنم که اکثر مردم از این اقدامات حمایت می‌کنند.”

 

منبع: cfnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *