اخبار

کنترل شیوع کووید با کاهش تماس‌های نزدیک

کنترل شیوع کووید با کاهش تماس‌های نزدیک : پزشک ارشد واترلو ریجن، شهروندان را تشویق می‌کند که همچنان به محدود کردن تماس‌های نزدیک خود ادامه دهند تا از شیوع مهارنشدنی کووید-۱۹ در فصول سرما جلوگیری شود.

دکتر «وانگ» روز جمعه گفت که تماس‌های نزدیک و محافظت نشده، شایع‌ترین علت انتقال بیماری کووید-۱۹ در واترلو ریجن می‌باشند. دکتر «وانگ» گفت که از ابتدای ماه می، بیش از ۵۰ درصد از کیس‌های ابتلا به این بیماری در واترلو ریجن ناشی از تماس‌های نزدیک افراد بوده است.

وی گفت: “ما به طور معمول مشاهده می‌کنیم که بیشتر مبتلایانی که بر اثر تماس نزدیک به این ویروس دچار شده‌اند، منشا تماس آن‌ها خانگی و همچنین تماس‌های طولانی مدت بدون رعایت فاصله مناسب و استفاده از ماسک بین دوستان و هنگام برقراری روابط اجتماعی بوده است.”

سایر دلایل انتقال ویروس کووید-۱۹ بین افراد شامل شیوع و گسترش این ویروس و سفر بوده و در برخی موارد نیز منبع انتقال شناخته شده نیست. دکتر «وانگ» می‌گوید: “مدل سازی گروه مشاوره علمی کووید-۱۹ آنتریو نشان می‌دهد که با نزدیک شدن به فصل‌های سرما، اگر بتوانیم میزان تماس‌های نزدیک را به حداقل برسانیم، عملکرد بهتری در کنترل شیوع کووید-۱۹ خواهیم داشت.”

او مجددا مردم را تشویق کرد تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند؛ این اقدامات عبارت‌اند از دیدار با افراد در فضاهای باز، استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی هنگام ملاقات با دیگران.

به گفته دکتر «وانگ»، روند بیماری در این منطقه نسبتا ثابت و پایدار است. نرخ بروز هفتگی ابتلا به کووید-۱۹، تقریبا ۲۵ کیس در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر است. دکتر «وانگ» گفت: “ما باید به آنچه که در حال حاضر خود را موثر نشان داده است، یعنی واکسیناسیون و اقدامات بهداشت عمومی پایبند باشیم و آن‌ها را همچنان ادامه دهیم تا شیوع واریانت دلتای ویروس کووید-۱۹ را تحت کنترل داشته باشیم.”

داده‌های این استان نشان می‌دهند که احتمال ابتلای افراد به ویروس کووید-۱۹ در صورت واکسینه نشدن، هفت برابر بیشتر می‌شود. میزان خطر بستری شدن در افراد واکسینه نشده ۲۵ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده است و افرادی که واکسینه نشده‌اند، ۶۰ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده به مراقبت‌های بخش ICU نیاز دارند.

در حال حاضر اعلام شده است که بیش از ۸۹ درصد از شهروندان واجد شرایط در واترلو ریجن حداقل یک دوز از واکسن‌های کووید-۱۹ را دریافت کرده‌اند و بیش از ۸۳ درصد از آن‌ها نیز به طور کامل در برابر این بیماری واکسینه شده‌اند.

منبع: cfnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *