اخبار

بالا رفتن هدف واکسیناسیون به دلیل شیوع واریانت دلتا

بالا رفتن هدف واکسیناسیون به دلیل شیوع واریانت دلتا : هیچ تعداد مشخصی در مورد واکسیناسیون افراد برای رسیدن به ایمنی جمعی وجود ندارد اما پزشک ارشد کانادا اعلام کرده است که واریانت بسیار مسری دلتا، هدف واکسیناسیون را از آنچه که مشخص شده بود، بسیار بالاتر برده است.

دکتر ترزا تام، پزشک ارشد بهداشت عمومی کانادا، پیشتر اعلام کرده بود که باید ۸۰ درصد از افراد واجد شرایط به‎طور کامل واکسینه شوند تا کانادا بتواند به ایمنی جمعی دست یابد و از افزایش موارد ابتلا جلوگیری شود. در به‎ روزرسانی‎های جدید اعلام شده است که این درصد برای برای کل جمعیت کشور صدق می‎کند.

دکتر تام، در جلسه توجیهی روز جمعه گفت: «البته نوع بسیار مسری دلتا، منجر به افزایش درصد واکسیناسیون برای رسیدن به مصونیت جمعی شده است.» منظور از مصونیت جمعی، واکسیناسیون تعداد زیادی از افراد به منظور توقف شیوع بیماری کرونا می‎باشد و به‎عنوان خط پایان این پاندمی در نظر گرفته شده است. اگر تعداد کافی از افراد واکسینه شوند، کانادا می‎تواند به مصونیت جمعی دست یابد و زندگی کم و بیش به حالت عادی برمی‎گردد.

دکتر تام می‎گوید که نرخ ۸۰ درصدی واکسیناسیون اکنون برای کل جمعیت در نظر گرفته می‎شود. پیش از این، این میزان برای افراد واجد شرایط واکسیناسیون در نظر گرفته می‎شد.

تاکنون، درحالی که ۸۱ درصد از افراد واجد شرایط کاملا واکسینه شده‎اند، از میان کل جمعیت کانادا تنها ۷۰ درصد واکسینه شده‎اند. در حال حاضر هیچ واکسنی برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال تایید نشده است.

بهداشت عمومی آنتریو در بیانیه‎ای اعلام کرد که اکنون حداقل ۹۰ درصد از جمعیت آنتریو و بیش از ۱۰۰ درصد جمعیت افراد واجد شرایط باید واکسینه شوند.

دکتر تام نیز گفت که میزان رسیدن به ایمنی جمعی براساس تعداد افرادی که به ویروس مبتلا شده‎اند و همچنین تراکم جمعیت، در هر منطقه متفاوت خواهد بود. پیام او مثل همیشه این است که هر چه تعداد افراد واکسینه شده بیشتر باشد، بهتر است. وی در این باره بیان کرد: هرچه افراد بیشتری واکسینه شوند، بهتر خواهد بود. اگر می‎توانید درصد واکسیناسیون را به ۱۰۰ برسانید، اگرچه این یک هدف دراز مدت به‎نظر می‎رسد. این کاری است که شما باید در برابر هر ویروس بسیار مسری انجام دهید.

به گفته او؛ میانگین هفتگی موارد ابتلای جدید در میان افراد واکسینه نشده ۱۰ برابر بیش از افراد واکسینه شده بوده است. همچنین میانگین بستری شدن واکسینه نشده‎ها ۳۸ برابر بیشتر از واکسینه شده‎ها بوده است. در میان افراد واجد شرایط در کشور، افراد ۱۸ تا ۳۹ سال با ۷۰ درصد، کمترین میزان واکسیناسیون را داشته اند. اما مقامات بهداشتی اعلام کرده‎اند که با اجرای سیستم پاسپورت واکسن، نرخ واکسیناسیون به‎طور قابل ملاحظه‎ای افزایش یافته است.

 

منبع: cfnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *