بلاگ

خرید بیزینس در کانادا

یکی از بهترین روش هایی که می توان به کانادا مهاجرت کرد، راه اندازی یا خرید بیزینس است. به نوعی با یک برنامه ریزی دقیق می‌توانید با خرید هوشمندانه یک بیزینس، به کانادا مهاجرت کنید. اما باید در نظر داشته باشید که انتخاب برنامه مهاجرتی با خرید بیزینس در کانادا بسیار مهم است. شما می‌توانید با روشهای کارآفرینی استانی یا ثبت شرکت در کانادا اقدام به خرید بیزینس کرده و برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنید. معمولا برای خرید یک بیزینس مناسب که ارزش خرید داشته باشد و بتوانید با آن ویزا درخواست کنید، به بیش از 150 هزار دلار کانادا نیاز دارید و برای اداره یک بیزینسِ 150 هزار دلاری به حداقل 300 هزار دلار پشتوانه مالی نیاز دارید.

خرید بیزینس در کانادا

شرایط خرید بیزینس در كانادا

 • حداقل سه سال تجربه مدیریت یک کسب و کار و یا مالکیت آن
 • تحصیلات حداقل در حد دیپلم
 • منابع مالی کافی برای خرید بیزینس در کانادا
 • تسلط کافی به زبان های انگلیسی (و فرانسه در صورت لزوم) برای توانمندی در مدیریت بیزینس و داشتن حداقل نمره مربوط به مدرک آیلتس
 • توانایی و تمایل به فعالیت تجاری در کانادا
 • سرمایه گذار باید درگیر فعالیت های روزمره کسب و کاری باشد که با بیزینس موردنظر مرتبط است.

مدارک لازم برای خرید بیزینس کانادا

 • اسناد ثبت شرکت کانادایی
 • اثبات مالکیت جدید شرکت کانادایی توسط تبعه خارجی (توافق نامه خرید و فروش، گواهی سهام، اثبات خرید و غیره)
 • پرونده های مالیاتی مربوط به بیزینس کانادایی
 • اسناد مالی بیزینس کانادایی (پرونده های GST / HST، مالکیت دارایی ها، صورت حساب‌های بانکی و غیره)
 • اثبات فعال بودن بیزینس در کانادا
 • کپی گذرنامه سرمایه گذار خارجی
 • رزومه سرمایه گذار خارجی
 • طرح تجاری (گاهی اوقات برای شرکت های تازه تاسیس لازم است)

مراحل انجام پروسه مهاجرت از طریق خرید یا راه اندازی بیزینس:

 1. دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری برای بررسی شرایط و تشخیص اینکه برای این برنامه مهاجرتی مناسب هستید یا خیر.
 2. پس از بررسی شرایط، حداکثر میزانی که می‌توانید برای خرید یا راه اندازی بیزینس هزینه کنید را، بايد اطلاع دهيد.
 3. پس از امضای قرارداد با وکیل قانونی مهاجرت، بر اساس میزان توانایی مالی، شرایط سنی، توانایی مدیریتی، سوابق شغلی وعلایقی که دارید، جستجوی دقیقی راجع به آنالیز بیزینس های موجود که برای شما مناسب باشد و ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشند انجام می شود.
 4. پس از انتخاب بیزینس، تحقیق جامع و کاملی راجع به این خواهیم داشت که بیزینس مذکور ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشد، جزو مشاغل ممنوعه برای مهاجران نباشد، برای دریافت مجوز مشکلی نداشته باشد، بدهی مالیاتی یا بانکی نداشته باشد، ورشکسته نباشد، پتانسیل پیشرفت در چند سال آینده را داشته باشد، با خرید یا راه اندازی آن بتوانید مهاجرت کنید و…
 5. پس از انتخاب قطعی بیزینس و توافقات انجام شده با فروشنده، قرارداد رسمی و حقوقی بین شما و فروشنده امضا می شود.
 6. تمامی امور حقوقی ثبت شرکت، افتتاح حساب و واریز مبلغ مورد نیاز به حساب خودتان، مدیریت و انجام می شود.
 7. برای پیشرفت بیزینس در سال های آینده، آنالیز دقیقی از رقبا، بازار هدف و علایق مشتریان انجام‌ شده و پلن دقیقی برای چگونگی درآمدزایی، تبلیغات و مارکتینگ خواهید داشت.
 8. با ارائه یک بیزینس با پلن دقیق و ارائه تمامی مدارک به اداره مهاجرت، درخواست ویزا را ثبت می کنیم.
 9. پس از ورود به کانادا، طبق توافقات انجام شده با فروشنده، هزینه بیزینس را پرداخت می کنید و با توجه به نقشه راهی که دارید، شروع به توسعه کسب و کار خود می کنید و سپس درخواست اقامت دائم کانادا را ثبت می کنید.
 10. معمولا اگر پلن دقیق و حساب شده ای برای بیزینس خود داشته باشید می توانيد هزینه خرید یا راه اندازی آن را در 3 تا 5 سال اول دریافت کنید و پس از آن می توانید برداشت سود همراه با اقامت کانادا داشته باشید.

همجنین بخوانید : طبقه بندی ملی مشاغل کانادا

خريد بيزينس هاي مختلف در كانادا

 • خرید کافه در کانادا؛ گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید بیزینس :

نیازی به توضیح نیست که کافه‌ها در دنیای مدرن و هنجارهای اجتماعی بشر امروز، تا چه حد نقش مهمی دارد و تا چه حد برای عامه مردم اهمیت دارند. در کانادا نیز کافه‌ها رونق زیادی دارند و مردم از اقشار مختلفی با اهداف و انگیزه‌های مختلفی به کافه می‌روند. اگر قرار است یک کافه را برای خرید بیزینس در کانادا انتخاب کنید، باید به چند نکته توجه كنيد:

*موقعیت کافه اهمیت زیادی دارد. هر قدر کافه در محیط پر رفت‌ وآمدتری باشد و محیط اطراف آن شلوغی و رونق بیشتری داشته باشد، ارزش آن نیز بالاتر خواهد رفت.

* سایز کافه از نظر بنا و محیط خدمات بر قیمت آن تاثیر دارد.

* دکور کافه و قیمت مبلمان کافه را باید در نظر داشت.

* تجهیزات آشپزخانه و سطح حرفه‌ای بودن آن‌ها، بر قیمت نهایی بیزینس تأثیر دارد.

خرید کافه در کانادا
 • خرید هتل در کانادا:

به دلیل توریستی بودن کشور کانادا، خرید یا اجاره بلند مدت یک هتل در کانادا می تواند برگشت سرمایه بسیار خوبی داشته باشد، اما در انتخاب یک هتل مناسب بسیار باید دقت داشته باشید و به نکات بسیاری توجه کنید، به لوکیشن هتل، قدمت هتل، مجوزها، خدماتی که در هتل ارائه می شود، شهرت هتل، کارمندان و …

خرید یک هتل در کانادا به طور میانگین به بیش از 300 هزار دلار سرمایه نیاز دارد.

خرید هتل در کانادا
 • خرید خشکشویی در کانادا؛ گزینه‌ای مقرون به صرفه:

خشکشویی‌ها که در کانادا از آن‌ها تحت عنوان (Dry Cleaner) یاد می‌شود، درآمد خوبی دارند و این باعث شده تا افراد زیادی برای خرید بیزینس در کانادا به سراغ آن‌ها بروند. در مورد خشکشویی‎‌ها شما ابتکار عمل بیشتری دارید و معمولاً می‌توان با خرید یک خشکشویی قدیمی، خارج از رقابت و بدون ملزومات کافی کار خود را شروع کنید. در صورت خرید بیزینسی با این شرایط، می‌توانید با انجام مجموعه اقداماتی از جمله بروز کردن ملزومات و ماشین‌های خشکشویی، افزایش سرعت کار، افزایش کارمندان، ایجاد خدمات و سرویس‌های جدید برای جذب مشتریان بیشتر و ایجاد خدمات آنلاین، درآمد خود را به‌ طور چشمگیری افزایش دهید. قیمت خرید خشکشویی به طور میانگین بین 100 تا 300 هزار دلار است. به طور مثال در حال حاضر می ‌توان با پرداخت 49 هزار دلار یک خشکشویی کوچک در استان آلبرتا کانادا و با پرداخت 178 هزار دلار یک خشکشویی مناسب در بریتیش کلمبیا و با پرداخت 460 هزار دلار یک خشکشویی نسبتا بزرگ در تورنتو خريداري كرد.

 • خرید شرکت بازاریابی و تبلیغات در کانادا:

خرید بیزینسی با این عنوان و ماهیت، اصلاً کار ساده‌ای نیست و به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در این مورد حتماً از یک شخص با تجربه و مطلع، مشورت بگیرید. علت این موضوع، پیچیدگی محاسبه میزان ارزش واقعی کسب و کار است. معمولاً برای محاسبه میزان ارزش خرید بیزینسی با این ماهیت، فرمول‌های مختلفی وجود دارد و خریداران ممکن است در این مورد سردرگم شوند. میانگین قیمت 10 شرکت برتر این حوزه که در حال حاضر در لیست فروش قرار دارند، حدود 1میلیون و 500 هزار دلار است. میانگین قیمت 10 شرکت ارزان‌قیمت این حوزه که در حال حاضر در لیست فروش قرار دارند 75 هزار دلار است. همانطور که می‌بینید در این عرصه بازه قیمت‌ها بسیار گسترده است و همین موضوع، انتخاب را بسیار سخت ‌تر می ‌کند.

مزایای خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا دارای مزایای زیادی است از جمله این مزایا این است که، خرید یک بیزینس، مشتریان ثابت، تیم کاری، طرح و عملکرد بیزینس را به راحتی برای شما به همراه می‌آورد و نیازی نیست از صفر شروع کنید.

 • درآمد

بهترین هدف از خرید بیزینس، داشتن حد قابل قبولی از فروش و سود است. از سوی دیگر، بیزینس جدید برای درآمدزایی و سوددهی، ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد و ریسک شکست آن بالا باشد.

 • تامین مالی

دارایی‌های شرکتی که می‌ خرید، می ‌توانند در تامین مالی لازم برای خرید، مورد استفاده قرار گیرند. معمولا وام ‌دهندگان در تامین مالی به استارتاپ‌ها کمک نمی‌کنند.

 • کمک فروشنده به خریدار

صاحبان فعلی بیزینس‌ها، وام‌های خود را به خریدار منتقل می‌کنند و به این صورت در تامین مالی لازم برای خرید بیزینس، به خریدار کمک می‌کنند.

 • علم بازار

خرید بیزینس در صورتی می‌تواند استراتژی خوبی باشد که بخواهید کار خود را در حوزه‌ صنعتی یا جغرافیایی جدیدی گسترش دهید که در آن، روابط انسانی و دانش کافی را به خوبي داريد.

 

همچینین بخوانید: کاریابی در کانادا در کانادا

 

مزایای خرید بیزینس در کانادا

معایب خرید بیزینس در کانادا

 • عدم تناسب

شرکتی که با محتوای بیزینس فعلی و اهداف استراتژیک  شما همسو و منطبق نباشد، ممكن است موجب ضرر شود. انتخاب نامناسب می‌تواند پول، زمان و منابع دیگر را نابود کند.

 • ایجاد یکپارچگی

یکپارچه کردن عملکرد شرکت جدید با عملکرد فعلی می‌تواند كار دشواري باشد و به زمان بیشتری از آنچه کارآفرینان فکر می‌کنند نیاز داشته باشد. در اغلب موارد، بازده مورد انتظار به سرعتی که برنامه‌ریزی شده بود، محقق نمی ‌شود.

 • تناقض دیدگاه‌ها

تحمیل نظر و دیدگاهتان به شرکتی که سابقه و فرهنگ خاص خود را دارد، نسبت به زمانی که بیزینس خودتان را تاسیس می‌کنید، به مراتب دشوارتر است.

نتيجه گيري

اگر قصد خرید بیزنس در کانادا را دارید پیشنهاد ما این است که اولا بهتر است سابقه مدیریت بیزینس مشابه در ایران را داشته باشید که حداقل با مقدمات اداره و مدیریت آن بیزینس آشنا باشید. ثانیا سعی کنید اطلاعاتتان را در مورد بازار کار آن نوع بیزینس در کانادا افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *