اخبار

مذاکره با سرمایه گذارهای مختلف جهت تایید ویزای استارتاپ کانادا

اگر کارآفرینی هستید که می خواهید کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنید یا اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ هستید، در مسیر درستی قرار دارید.

بر اساس مطالعات صورت گرفته در سال 2022 و پس از آن شاهد رشد تصاعدی مشاغل متعلق به مهاجران در کانادا خواهیم بود. در این رابطه باید بدانید که یافتن و تضمین شرکت های سرمایه گذار در کانادا برای استارتاپ می‌ تواند برای موفقیت شرکت شما بسیار مهم باشد. یادگیری چند استراتژی اثبات شده به شما در دستیابی به این هدف کمک می کند.

 در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چه فرآیندی را برای مذاکره با سرمایه گذار در کانادا طی کنید و اینکه چگونه می توانید برای ویزای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کنید.

فرآیند مذاکره با سرمایه گذارهای مختلف جهت تایید ویزای استارتاپ کانادا

همه سرمایه گذاران خصوصی افراد تجاری نیستند. آن ‌ها ممکن است دوستان، خانواده ‌تان یا تقریبا هر کسی که مقداری پول برای کمک به شما در راه ‌اندازی و تامین مالی کسب‌ و کارتان دارد، باشند. با این حال، اگر چنین کسی را در اطراف ندارید، پیدا کردن شرکت های سرمایه گذار در کانادا کمی مشکل باشد.

بنابراین روند مذاکره با سرمایه گذار در کانادا چیست؟

چند مرحله کلیدی وجود دارد که کسب و کار شما را در مقابل سرمایه گذاران خصوصی بالقوه قرار می دهد که ممکن است به ایده کسب و کار شما نگاه کنند و بگویند «بله، من می خواهم روی شما سرمایه گذاری کنم».

برای مذاکره با سرمایه گذار در کانادا باید چند چیز را آماده کنید:

یک طرح تجاری آماده داشته باشید.

این مهم است که بدانید برای سرمایه گذاری در کانادا به چه مقدار پول و برای چه چیزی به بودجه نیاز دارید، زیرا شما را برای تجارت و جستجوی شرکت های سرمایه گذار در کانادا آماده می کند. سرمایه‌گذاران خصوصی خاص فقط مبالغ خاصی را تامین می‌کنند، بنابراین وقتی یک سرمایه‌ گذار برای راه ‌اندازی کسب ‌و کار کوچک خود پیدا می ‌کنید، باید بدانید که به دنبال چه کسی باشید.

بررسی کنید که چه میزان بودجه لازم است

به خاطر داشته باشید که هنگام یافتن یک سرمایه‌ گذار، برخی از سرمایه‌گذاران فقط مبالغ معینی (دلار) را تامین می ‌کنند و برخی فقط صنایع خاص یا کسب ‌و کارهایی را در مکان ‌های خاص تامین مالی می‌کنند. مطمئن باشید که چه کسی چه چیزی، کجا و چقدر در دسترس است.

بدانید که برای چه چیزی به بودجه نیاز دارید.

بسیاری از شرکت های سرمایه گذار در کانادا هنگام تامین بودجه در مراحل اولیه راه ‌اندازی کسب ‌و کار، می ‌دانند که بلافاصله بازده سرمایه‌ گذاری خود را دریافت نخواهند کرد؛ بنابراین بسیاری از سرمایه‌گذاران خصوصی به دنبال بخشی از کسب ‌و کار (به نام استیک سهام) هستند.

 این بدان معناست که شما و سرمایه گذار درصدی از کسب و کار (یا گاهی اوقات فقط درصدی از سود) را که در ازای سرمایه گذاری در کسب و کار شما به سرمایه گذار ارائه می شود، مذاکره خواهید کرد. هنگام پیدا کردن یک سرمایه گذار برای استارتاپ خود، همیشه توصیه می شود که تحقیقات لازم را در مورد سرمایه گذار انجام دهید.

بتوانید ایده های تجاری خود را به اشتراک بگذارید.

بسیاری از اوقات، کارآفرینان استارتاپ از ایده‌ های کسب ‌و کار خود بسیار محافظت می ‌کنند و حق دارند. با این حال، اگر سرمایه‌ گذار خصوصی پیدا می ‌کنید تا به کسب و کار شما بپیوندد و پول خود را بر روی ایده شما سرمایه‌ گذاری کند، به احتمال زیاد از شما سوالات زیادی پرسیده می شود و باید همه چیز را در مورد تجارت، امور مالی و موارد دیگر به اشتراک بگذارید. حتما برای آن آماده باشید.

یک مسابقه 30 ثانیه ای آماده داشته باشید

 هنگام ملاقات با سرمایه گذاران بالقوه، آن ها ممکن است زمان لازم برای گوش دادن به کل داستان استارتاپ شما را نداشته باشند. یک برنامه کوتاه، فقط نیم دقیقه آماده کنید، که به طور خلاصه توضیح می دهد که چه کاری انجام می دهید و به چه چیزی امیدوار هستید، برسید.

امور مالی خود را مرتب کنید

اگر چه استارتاپ ها به ندرت سوابق مالی بسیار پیچیده ای دارند، اما مهم است که نظم و ترتیب کاملی داشته باشند و آماده ارائه به سرمایه گذار بالقوه باشند. داشتن تمام اطلاعات ضروری در دسترس می تواند نشانه ای از یک سرمایه گذاری مطمئن باشد و ممکن است شانس شما را برای یافتن سرمایه گذار مناسب افزایش دهد.

برای رد پیشنهاد ناکافی آماده باشید

 هنگامی که با شرکت های سرمایه گذار در کانادا به منظور تامین منابع مالی شبکه می کنید، احتمالا پیشنهادات معامله ای دریافت خواهید کرد که ممکن است شما را ملزم به صرف نظر از سهام یا کنترل مدیریتی بیشتری نسبت به آنچه که آماده ارائه آن هستید، داشته باشد. اگر چه تامین امنیت یک سرمایه گذار گام مهمی در زندگی یک استارتاپ است، اما باید مرزهای مشخصی را در مورد اینکه چقدر حاضرید تسلیم شوید و پیشنهادهایی را که مطابق با آن معیارها نیستند، رد کنید، تعیین نمایید.

شرایط لازم برای دریافت حمایت سرمایه گذاران برای شروع استارتاپ در کانادا

برای واجد شرایط بودن باید:

دارای بیزینس دارای شرایط باشید

هنگامی که از حمایت یک شرکت تعیین شده برخوردار می شوید، هر متقاضی باید حداقل 10 درصد از حق رای مرتبط با تمام سهام شرکت را داشته باشد و متقاضیان به همراه سازمان حمایت کننده باید حداقل 50 درصد از حق رای مرتبط با آن را داشته باشند.

هنگامی که اقامت دائم خود را دریافت می کنید، باید نقش فعال و مستمری در مدیریت روزانه کسب و کار از داخل کانادا داشته باشید. بخش مهمی از تجارت باید در کانادا ادامه داشته باشد.

الزامات زبان را برآورده کنید

شما باید نشان دهید که می توانید به طور موثر به زبان فرانسوی یا انگلیسی ارتباط برقرار کنید تا بتوانید تجارت خود را در کانادا انجام دهید. شما باید در آزمون معیار زبان کانادایی (CLB) شرکت کنید و در همه دسته ها از جمله خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن، نمره 5 یا بالاتر را کسب کنید.

ثابت کنید که بودجه کافی برای اقامت دائم دارید

به عنوان متقاضی ویزای استارتاپ، هیچ گونه حمایتی از سوی دولت کانادا نخواهید داشت. شما باید نشان دهید که حداقل مبلغ مورد نیاز را برای خود و هر یک از اعضای خانواده که شما را به کانادا همراهی می کنند، برآورده می کنید.

وجوه تسویه حساب

تعداد اعضای خانواده

CAD مورد نیاز

1

12960 دلار

2

16135 دلار

3

19836 دلار

4

24083 دلار

5

27315 دلار

6

30806 دلار

7

34299 دلار

اعضای اضافی

3492 دلار

مدارک مورد نیاز

برای درخواست سرمایه گذاری در کانادا و اقامت دائم، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • فرم درخواست پر شده؛
 • کپی های محضری و ترجمه شده گذرنامه کلیه اعضای خانواده موجود در برنامه؛
 • تایید خویشاوندی برای درخواست خانواده:
 • گواهی تولد یا ازدواج؛
 • گواهی پلیس برای عدم سوء پیشینه تمام اعضای خانواده؛
 • تایید وضعیت مالی؛
 • اسناد تشکیل دهنده، گواهی مالکیت املاک، صورتحساب های بانکی، گزارش های ارزیاب؛
 • رسید پرداخت وظیفه؛
 • عکس ها؛
 • تایید اینکه شما مبلغ مورد نیاز را در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری کرده اید؛
 • کلیه مدارک به زبان خارجی باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و محضری باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

در انتها بهتر است مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ را بررسی کنیم:

ایمنی و امنیت

طبیعتا هر سرمایه‌گذاری خواهان تضمین حداقل هزینه و کاهش ریسک است. کانادا که بر اساس شاخص صلح جهانی (GPI) به عنوان یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی در جهان رتبه بندی شده است، خواستار نرخ پایین جرم و جنایت و فساد، زندگی مسالمت آمیز و نیروی پلیس پاسخگ و است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که کشوری می تواند ایمنی و امنیت اولیه را برای شهروندان خود ارائه دهد، کانادا یکی از بهترین مقاصد است.

ثبات سیاسی

طبق گزارش اقتصاد جهانی، کانادا از نظر ثبات سیاسی در میان سایر کشورهای G7 رتبه دوم را دارد. کشورهای G7 به دلیل داشتن یکی از بزرگ ترین اقتصادهای پیشرفته در جهان مشهور هستند. در مورد تولید ناخالص داخلی اسمی (GDP)، کانادا در رتبه یازدهم جهانی قرار دارد و به عنوان یکی از باثبات ترین اقتصادهای جهان شناخته می شود. هر سرمایه‌گذاری می‌ خواهد اطمینان حاصل کند که در کشوری با اقتصاد ثابت سرمایه ‌گذاری می‌کند و این میزان خطرات را برای سرمایه‌ گذاران کاهش می ‌دهد.

سیستم بانکی سالم

سیستم بانکی کانادا به دلیل رتبه بندی اعتباری قوی آن استثنا است. در سال 2020، شش بانک بزرگ کانادا 12.5 میلیارد دلار مالیات به سطوح مختلف دولت در کانادا پرداخت کردند. سرمایه گذاران می خواهند مطمئن باشند که در کشوری با بانک هایی سرمایه گذاری می کنند که می توانند ریسک های مالی را به طور موثر مدیریت کنند.

نوآوری و فناوری

کانادا قطب نوآوری و فناوری است و آن را به یکی از باکلاس ترین اقتصادهای جهان تبدیل کرده است. نوآوری برای سرمایه گذاران مهم است؛ زیرا رشد بهره وری را تحریک کرده و کیفیت زندگی را فراهم می کند.

استاندارد بالای زندگی

سطح بالای زندگی نشان می دهد که کشور سهم عادلانه ای از کالاها و خدمات را بین طبقات مختلف اجتماعی-اقتصادی توزیع می کند. تولید کشور نتیجه مستقیم یک اقتصاد شکوفا است؛ این برای سرمایه گذاران در سطوح مختلف عالی است، که کانادا را به کشور ایده آلی برای سرمایه گذاری تبدیل می کند.

سخن آخر

سرمایه گذاری در کانادا دلهره آور باشد، به خصوص زمانی که نیاز به جمع آوری سرمایه دارید. مذاکره با سرمایه گذار در کانادا یکی از راه ‌های انجام این کار است و اغلب از دانش تجاری و توانایی گسترش شبکه شما بهره می ‌برند. تامین امنیت سرمایه گذاران به صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​کمک می کند تا کسب و کار خود را به سطح بالاتری برسانند.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ با گزینه‌ های بی ‌شماری که می‌ت وان از بین آن ها انتخاب کرد، نسبتا آسان شده است. با این حال، راه ممکن است آنقدر آسان نباشد و ممکن است فرد با رد شدن نیز مواجه شود.. اما مهم این است که از اشتباهات درس بگیرید و خود را بهبود بخشید تا بتوانید با شرکت های سرمایه گذار در کانادا مذاکره تاثیرگذاری داشته باشید و نظر موافق آن ها را جلب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *