بلاگ

همه چیز درباره خرید مغازه در کانادا

اگر می خواهید در کانادا فروشگاه و مغازه ای را راه بیاندازید، در این جا هر چیزی که باید بدانید، وجود دارد.
جالب است بدانید که کانادایی ها مغازه های گوشه و کنار خیابان را بسیار دوست دارند و اصلا اهمیتی نمی دهند که بخواهند سری به داخل آن ها بزنند. بر اساس ادعای شورای خرده فروشان (Retail Council)، 92 درصد از تمامی خریدها در این کشور به صورت آنلاین انجام نمی شود، بلکه در خود مغازه ها به صورت حضوری صورت می گیرد.

مغازه در کانادا

بد نیست اگر یک نگاهی به آمارها و حقایق در این زمینه بیاندازیم:
● بر اساس گفته دپارتمان نوآوری، علم و توسعه اقتصادی کانادا، تجارت خرده فروشی در سال 2016 حدود 3.2 درصد رشد داشت
● حدود 229,309 مغازه در کانادا وجود دارد
● یک سوم از مغازه های کانادایی کاملا سود آور هستند، یعنی به طور میانگین بالای 650،000 دلار به عنوان درآمد سالانه
● طبق آمار رسمی صنعت کانادا، بازدهی و بهره وری این مغازه ها نیز نسبتا پایدار است

شرایط خرید مغازه در کانادا

1.سرمایه گذار خارجی با تجربه مدیریت قابل تایید و قابل انتقال
2. مدارک کافی برای خرید و یا شروع بیزینس مورد نظر در کانادا
3. توانایی و قابلیت های کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه برای این که به عنوان مدیر در بیزینس و تجارت مورد نظر به طور فعالی مشغول به فعالیت شوید.

مانند هر تجارت دیگری، مغازه شما باید مطابق با قوانین کانادا باشد. این امر بسته به نوع مغازه ای که می خواهید، شامل مجوز و یا گواهینامه می شود. برخی از این مجوز ها عبارتند از:
● استخدام
● ثبت کسب و کار
● علامت گذاری
● فروش مواد غذایی
● فروش محصولات الکلی و یا تنباکو
● وارد کردن کالاها
● کارهای لوله کشی
● پارکینگ

فرصت های تحت برنامه های رسمی مهاجرت بر اساس سرمایه گذاری در کانادا بسیار محدود می باشد. بیشتر برنامه های مهاجرت اقامتی مبتنی بر سرمایه گذاری استانی به وسیله دعوت نامه برای اجرای طرح مورد نظر انجام می شوند. این پروسه به طور کلی 12 تا 36 ماه طول می کشد و اغلب برای نتیجه گرفتن نیاز به زمان بیشتری دارد.
کارآفرین سرمایه گذاری خارجی که قصد زندگی در بخش مشخصی از کانادا را دارد، می تواند مغازه مناسبی را خریداری کرده و در آن منطقه ساکن شود. این موضوع نسبت به تلاش برای تحقق برنامه های مهاجرت استانی، نتیجه بخش تر می باشد.
البته یک اسنثتایی وجود دارد آن هم این است که برای کارآفرینان سرمایه گذاری خارجی، برنامه سرمایه گذاری مهاجر کبک و برنامه های مهاجرتی استانی مبتنی بر سرمایه گذاری جذابیت کمتری دارد.

مراحل خرید مغازه در کانادا
1.سرمایه گذار خارجی یک مغازه و تجارت کانادایی را برای خرید شناسایی می کند.
2.درخواست مجوز LMIA
3. زمانی که نظرمثبت LMIA صادر شد، سرمایه گذار خارجی برای 12 تا 24 ماه درخواست مجوز کار موقت قابل تمدید را ارائه می دهد.
زمانی که تجارت مناسبی پیدا شود، حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد تا پروسه برنامه LMIA تکمیل شود.

هیچ مدت زمان مشخصی هم برای درخواست اقامت دائم کانادا وجود ندارد. نمایندگان واجد شرایط ممکن است برای اقامت دائم به همراه خانواده درست بعد از رسیدن به کانادا درخواست دهند.

شرایط خرید مغازه در کانادا

میانگین قیمت مغازه ها در استان های کانادا

اگر تصمیم گرفته اید و مطمئن هستید که رسما آماده هستید تا شروع کنید و تجارت کوچک خود را در کانادا ثبت کنید، بهتر است بدانید که هر استان دارای هزینه های مخصوص به خود می باشد:

انتاریو
از 134000 دلار شروع می شود + مالیات

آلبرتا
از 113000 دلار شروع می شود + مالیات

بریتیش کلمبیا
از 168000 دلار شروع می شود + مالیات

مانیتوبا
از 203000 دلار شروع می شود

ساسکاچوان
از 225000 دلار شروع می شود

مناسب ترین شهرها برای خرید مغازه در کانادا

کانادا همسایه دوستانه ایالات متحده می باشد و این واقعیت به تنهایی ایده تجارت در کانادا را برای بسیاری از کارآفرینان جذاب کرده است. جدا از نزدیکی به ایالات متحده امریکا و شهرت داشتن ساکنین شاد، امتیازات مفید تجاری بسیاری در این کشور وجود دارد. در سال 2011 کانادا رتبه یک را در بهترین کشورهای فوربس برای تجارت و کسب و کار به دست آورد. این کشور به دلیل آزادی تجاری، حمایت از سرمایه گذاران، فساد بسیار پایین، حداقل تشریفات اداری، حداقل محدودیت ها و میزان مالیات پایین برای شرکت ها، این جایگاه اول و برتر را به دست آورده است. در دسامبر سال 2018 نیز کانادا در لیست فوربس جایگاه 6 را به دست آورد، این در حالی است که ایالات متحده آمریکا رتبه 17 را از آن خود کرد.

سوال این جا است که در چه شهرهایی از کانادا به بهترین وجه می توان مغازه ای خریداری کرد و تجارتی را شروع کرد؟

1.کالینگوود، انتاریو

کولینگوود در شهرستان سیمکو، انتاریو واقع شده است و یکی از بهترین شهرهای کانادایی برای کارآفرینان می باشد. این شهر بالاترین نمره را در جوامع کارآفرینی که توسط فدراسیون تجارت مستقل کانادا (CFIB) منتشر شد، به دست آورد. هم چنین نرخ بیکاری در این شهر در چند سال گذشته نیز رشد نزولی داشته است.
این شهر با افزایش جمعیت در سال اخیر رو به رو بوده است و این افزایش روی جوامع تجاری نیز تاثیر گذاشته است. 5 صنعت برتر که در این شهر شناخته شده هستند شامل مراقبت های بهداشتی، ساخت و ساز، سرگرمی، تولید پیشرفته و تفریح می باشد.

2. ادمونتون، آلبرتا

زمانی که نام ادمونتون را می شنوید، به سرعت به نفت و صنایع تولیدی آن فکر می کنید. در سال 1947 بود که در این شهر برای اولین بار نفت کشف شد و همین امر به سرعت رشد جمعیت را در آن جا افزایش داد. اگر چه نفت هنوز هم یک صنعت بزرگ در ادمونتون به شمار می ورد، اما هم چنین با تجارت های جدیدی که در این شهر ایجاد شده است، رقابت می کند. جوامع در ادمونتون از سرمایه گذاری تجاری کوچک بسیار حمایت می کنند. در حقیقت سازمان هایی وجود دارد که مخصوصا برای پشتبانی از تجارت ها ساخته شده اند.

3. مونترال

مونترال یکی از برترین 20 اکوسیستم برتر برای استارتاپ ها در دنیا می باشد. این شهر دارای فرصت های بسیاری برای راه اندازی انواع تجارت ها می باشد. در گزارشی که اخیرا نگاهی به فعالیت های سرمایه گذاری های ریسک پذیر در این شهر انداخته شده است، مونترال با افزایش سرمایه، از تمام شهر های دیگر در فهرست پیشی گرفت. این حجم بالای سرمایه و حمایت تا حد بسیار زیادی به این دلیل است که مونترال در سال های اخیر در زمینه AI (هوش مصنوعی) به یک پیشرو مشهور در سراسر جهان تبدیل شده است.

4. ساسکاتون، ساسکاچوان

ساسکاتون شهری است که در اطراف رودخانه ساسکاچوان جنوبی و در وسط کشور واقع شده است. در واقع نزدیک به بزگرراه هایی است که به شرق و غرب متصل می باشد. از این رو گزینه عالی برای تجارت ها به منظور حمل و نقل کالاها به سراسر کشور به شمار می رود. بیزینس ها و تجارت های بزرگ و کوچکی در این شهر شروع به کار کرده اند و یا حتی به این جا منتقل شده اند و سبک زندگی و حال و هوای شهر نیز ارتباط زیادی با این موضوع دارد. هم چنین نیمی از جمعیت دارای تحصیلات دانشگاهی می باشد و از تحصیلات خود با سرمایه گذاری در جامعه از طریق سرمایه گذاری های تجاری کوچک استفاده می کنند. هم چنین زمانی که تجارت جدیدی شروع به کار می کند، هر دلار بسیار اهمیت دارد. هزینه زندگی نیز دقیقا چیزی است که تجارت های بیشتری را به ساسکاتون جذب کرده است.

5. تورنتو

تورنتو به عنوان متنوع ترین شهر جهان مشهور می باشد که به این معنی است که راه را برای ملت های خارجی که به دنبال یک محیط تجاری خوب می باشند، باز می کند. این شهر بزرگ ترین شهر کانادا می باشد و به عنوان مرکز مالی، صنعتی، تجاری و فناوری کانادا مشهور شده است. به دلیل وجود فرصت های بسیار زیاد یعنی در حدود بالای 2500 تا 4100 استارتاپ، این شهر را “خانه” می نامند.

6.ونکوور

ونکوور در بندر ساحلی غربی بریتیش کلمبیا واقع شده است. نزدیک به 40 درصد از املاک و مستغلات مرکز شهر توسط صنایع تکنولوژیک اشغال شده است. همچنین منبع شمار بالایی از استدیوهای بازی ویدئویی در دنیا می باشد. ونکوور یکی از قابل سکونت ترین و سرسبزترین شهرهای جهان شناخته می شود، از این رو شهری است که تعداد محصولات سبز در آن در حال افزایش است.

راه اندازی مغازه در کانادا

سه نمونه از مغازه های فروشی در کانادا

1.سوپرمارکت پر بازده در ونکوور شرقی
ونکوور شرقی، بریتیش کلمبیا، کانادا
قیمت: 250 هزار دلار تا 500 هزار دلار
درآمد فروش: 1 میلیون دلار تا 5 میلیون دلار
نقدینگی: 100 هزار دلار تا 250 هزار دلار

● در یک منطقه تجاری با ترافیک بالا و پرازدحام
● سال های سال است که این مغازه راه اندازی شده است
● درآمد عالی و محدوده فروش بالا. دارای پتانسیل بالا برای افزایش درآمد و سوددهی
● متعلق به خانواده و به صورت خانوادگی نیز اداره می شود
● دارای مشتریان همیشگی

2. فروشگاه مبلمان عالی در جزیره ونکوور
جزیره ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا

قیمت: 1,290,000 دلار CAD
درآمد فروش: 2,571,223 دلار CAD
نقدینگی: 250 هزار دلار- 500 هزار دلار CAD

بیش از 25 سال است که این فروشگاه در زمینه مبلمان فعالیت می کند. این مغازه در خیابان زیبا با دسترسی ساده به پارکینگ خودرو و تردد و ازدحمام بالا واقع شده است. این مغازه و تجارت نه تنها به دلیل شهرت طولانی مدتی که دارد، بلکه به دلیل رشد مسکن و تقاضا برای مبلمان در منطقه سود می برد.

3. فروشگاه مواد غذایی در ساسکاچوان کانادا
قیمت: 1,200,000 دلار CAD
درآمد فروش: 2,100,000 دلار CAD
نقدینگی: 260,000 دلار CAD

این یک مغازه دارای مشتریان ثابت می باشد. خریدار جدید می تواند داروخانه، کالاهای پزشکی، عینک سازی و یا حتی کارواش را نیز اضافه کند. این امر موجب جذب افراد بیشتری به مغازه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *