بلاگ

سرمایه گذاری در استان های کانادا

یکی از راه های گرفتن ویزای کانادا و البته به دنبال آن تابعیت این کشور، سرمایه گذاری در استان های کانادا است. شاید شما هم از جمله کسانی هستید که می خواهید از این طریق بتوانید به کانادا مهاجرت کنید. همانطور که احتمالا می دانید این کشور چند ویزای سرمایه گذاری مختلف را برای برنامه های مهاجرتی قرار داده است که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند از هر یک از آن ها استفاده کند. در این مطلب قرار است به سوالات پرتکرار بسیاری از افرادی پاسخ دهیم که به نوعی قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند یا قصد دارند درباره این شیوه مهاجرتی کمی اطلاعات به دست بیاورند.

چرا استان های کانادا مکانی عالی برای سرمایه گذاری هستند؟

واقعیت این است که وسعت کانادا و منابع طبیعی این کشور بسیار زیاد است. از طرفی بهره سودهای بانکی نیز در کانادا بسیار پایین است و به دلیل اینکه به صورت مداوم افراد از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند، زمینه برای سرمایه گذاری های مختلف بسیار ایده آل خواهد بود. از طرف دیگر دولت کانادا همیشه از افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند استقبال کرده است. در ادامه به صورت مفصل تر به شما نشان خواهیم دارد که به چه دلیل سرمایه گذاری در استان های کانادا می تواند یک پیشنهاد عالی به نظر برسد.

 • اقتصاد قوی: کانادا یکی از کشورهای دنیا با اقتصادی قوی است که این اقتصاد هم به طور مداوم در حال رشد است. چشم انداز مالی در این کشور و موقعیت های مالی آن در کنار رشد تجاری بسیار قابل توجه است.
 • رتبه مناسب در نوآوری: وجود دانشگاه های برتر و جذب دانشجویان نخبه از سراسر دنیا باعث شده است که کانادا به یکی از کشورهای برتر دنیا در زمینه های تحقیقاتی و نوآوری تبدیل شود. این تحقیقات در نهایت باعث رشد زیرساخت های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور می شود.
 • هزینه های پایین راه اندازی تجارت: محیط کانادا برای سرمایه گذاری و پرداخت مالیات از سایر کشورهای مطرح دنیا از جمله کشورهای اروپایی گزینه به صرفه تری محسوب می شود.

علاوه بر موارد بالا، کیفیت مطلوب زندگی در این کشور هم باعث می شود که افراد تمایل بیشتری داشته باشند که پول خود در هر یک از ایالت های این کشور سرمایه گذاری کنند.

 

مطلب پیشنهادی : ویزای خود اشتغالی کانادا

 

ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست و سرمایه لازم برای دریافت این ویزا چقدر است؟

قبل از اینکه به برنامه های سرمایه گذاری در استان های کانادا بپردازیم، بهتر است کمی این ویزا و میزان سرمایه لازم برای واجد شرایط بودن در این طرح را بررسی کنیم. ویزای سرمایه گذاری کانادا برای تمامی افرادی که مایل هستند تجارت خود را در این کشور طی شرایط خاصی راه اندازی کنند وجود دارد. سرمایه گذاری بسته به استان مورد نظر و قوانین مهاجرتی آن می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی شامل راه اندازی یک کسب و کار جدید، گرفتن امتیاز یک کسب و کار یا ایجاد شعبه تجاری یک کسب و کار در کانادا می شود. به طور کلی تمامی روش های سرمایه گذاری به دو شکل سرمایه گذاری در تجارت و سرمایه گذاری در دولت خلاصه می شود.

حال سوال مهم و پرتکرار این است که برای سرمایه گذاری در کانادا به چه میزان بودجه نیاز است؟ هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا در کمترین میزان خود 150 هزار دلار است. این هزینه تا 800 هزار دلار را در بر می گیرد که در صورت واجد شرایط بودن پس از گذشت مدت زمان تعیین شده از سوی دولت، می توانید از طریق آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

اگر قصد داشته باشید تجارت خود را در کانادا راه اندازی کنید، طبق شرایطی می توانید میزان دارایی خالص خود را ارائه دهید. این مبلغ می تواند بین 350 هزار تا 1 میلیون و 600 هزار دلار متغیر باشد. ناگفته نماند که باید اثبات کنید که درآمد و دارایی خالص شما باید به صورت قانونی به دست آمده باشد. برای دریافت این ویزا شرایط سنی وجود ندارد.

سرمایه گذاری در کانادا

انواع روش های سرمایه گذاری در استان های کانادا

کانادا از سال ها قبل به عنوان یک کشور مهاجرپذیر بسیار فعال بوده است. از طرف دیگر از آنجایی که تعداد متقاضیان زندگی در این کشور زیاد هستند، یک سیستم برای پذیرش ساکنین جدید بنا شده است که افسران مهاجرتی کانادا باید بر اساس آن درخواست ها را بررسی، رد یا پذیرش کنند. اگر افراد متقاضی از تمامی شرایط لازم برای اقامت این کشور برخوردار باشند و از طرفی در طول سه سال اقامت خود در کانادا حداقل 183 روز در این کشور حضور فیزیکی داشته باشند، می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

درخواست های سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا به اشکال مختلف از جمله کارآفرینی و خوداشتغالی و تحت برنامه های اکسپرس اینتری فدرال، برنامه های نامزد استانی و برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک خواهند بود. البته ناگفته نماند که روش های سرمایه گذاری موجود در دو برنامه فدرال و کبک با اختلاف جزئی شباهت زیادی به هم دارند. در ادامه به معرفی هر یک از این برنامه ها می پردازیم.

 1. سرمایه گذاری فدرال

این نوع شیوه سرمایه گذاری باعث می شود تا فرد سرمایه گذار با بودجه 800 هزار دلاری خود در کانادا بتواند اقامت کانادا را پس از یک دوره پنج ساله سرمایه گذاری دریافت کند. البته ناگفته نماند که این برنامه در حال حاضر اجرایی نمی شود.

 1. برنامه های خطرپذیر سرمایه گذاری فدرال

در این شیوه سرمایه گذاری باید حداقل دارایی خالص شما بیشتر از 10 میلیون دلار باشد. بر این اساس ممکن است بتوانید واجد شرایط یک برنامه آزمایشی سرمایه گذاری خطرپذیر قرار بگیرید. طی این سرمایه گذاری باید مبلغ 2 میلیون دلار را به یک کسب و کار غیر تضمینی به مدت حداکثری 15 ساله اختصاص دهید. پس از گذشت این زمان می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

 1. برنامه سرمایه گذاری کبک

افرادی که می خواهند در ایالت کبک کانادا سرمایه گذاری کنند، در این دسته جای می گیرند. بر این اساس فرد متقاضی باید دارایی خالصی بالغ بر 2 میلیون دلار داشته باشد. علاوه بر این شخص مورد نظر باید تجربه کافی در زمینه های مدیریتی، صنعتی، تجاری و کشاورزی را دارا باشد. البته تفاوت این طرح با برنامه های قبلی در این است که این شیوه سرمایه گذاری تضمین شده است و مدت زمان آن پنج ساله خواهد بود. مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلار است.

 1. برنامه های استانی برای سرمایه گذاران

هر استان از کانادا به منظور جذب سرمایه گذاران شرایط و قوانین خاصی را وضع کرده است. این شرایط فرصت را در اختیار متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار می دهد تا با رعایت الزامات خواسته شده بر اساس فرصت های پیش رو، زمینه را برای گرفتن اقامت این کشور مهیا کنند. برای استفاده از این برنامه باید طبق الزامات هر استان از کانادا عمل کنید.

برنامه نامرد استانی PNP

این برنامه مهاجرتی بر اساس نیاز یک استان یا منطقه خاص از کانادا طبق جمعیت آن تعیین و طراحی می شود. البته ناگفته نماند که این برنامه ها از سوی استان های مختلف تعیین می شوند اما تأیید نهایی بر اساس تصمیم دولت خواهد بود و ایالت ها به تنهایی نمی توانند در این باره تصمیم بگیرند. استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، انتاریو، کبک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، ساسکاچوان، یوکان، جزیره پرنس ادوارد و سرزمین های شمال غربی در این دسته جای می گیرند که البته هر کدام الزامات و شرایط خاص خود را دارند. برای درخواست برنامه نامزد استانی در کانادا باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • برنامه های سرمایه گذاری را در استان های مختلف کانادا بررسی کنید. قبل از اینکه درباره یک برنامه به توافق برسید حتماً مطمئن شوید که شرایط زندگی، تحصیل و کار در شهر مورد نظر را دارید و به طور کلی مطمئن شوید که قصد دارید به یک منطقه خاص مهاجرت کنید.
 • پس از انتخاب برنامه مورد نظر و بررسی شرایط آن می توانید درخواست خود را به صورت مستقیم ارسال کنید.
 • در صورتی که با ویزای شما موافقت شود و درخواست شما مورد پذیرش قرار بگیرد، گواهی نامزدی استانی را دریافت خواهید کرد و بر اساس آن می توانید شرایط گرفتن اقامت دائم کانادا را برآورده کنید. در نهایت باید درخواست اقامت دائم خود را به مراجع مربوطه ارسال کنید.

 

مطلب پیشنهادی : راه اندازی نانوایی در کانادا

 

نکات مهم هنگام درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا

 • برای درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا بسته به استان مد نظر باید تجربه کاری یا مالکیت یک کسب و کار را داشته باشید. این تجربه می تواند در جنبه های مختلف کاری از فروش و بازاریابی تا خرید، توزیع، کنترل کیفیت، مدیریت پروژه، تحقیق و توسعه و غیره باشد.
 • برای دریافت ویزای سرمایه گذاری بسته به نوع ایالتی که قرار است مبلغی را سرمایه گذاری کنید، باید الزامات زبانی را نیز رعایت کنید.
 • در صورتی که ویزای سرمایه گذاری شما تأیید شود می توانید خانواده خود از جمله همسر و فرزندان تا 21 سال خود را به کانادا بیاورید. نکته جالب در مورد استان مانیتوبا این است که در صورت قبول شدن در برنامه استانی این ایالت می توانید خواهران و برادران خونی خود را نیز به کانادا بیاورید.
 • زمان پردازش ویزای سرمایه گذاری کانادا مدت زیادی طول نمی کشد. این زمان حتی ممکن است کمتر از زمان پردازش ویزای کاری و حدود 10 روز باشد. البته اعطای ویزا ممکن است بین 1 تا 2 سال به طول بیانجامد.

جمع بندی

کانادا اغلب به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی انتخاب می شود. این کشور به دلیل استاندارد بالای زندگی، نرخ جرم پایین و زیرساخت های برجسته به خوبی شناخته شده است. مردم تحصیل کرده، محیط چند فرهنگی و دانشگاه های برجسته هم از جمله فاکتورهایی هستند که باعث می شوند این کشور برای مهاجرین در صدر لیست قرار بگیرد. در این مطلب به معرفی راه های سرمایه گذاری در استان های کانادا پرداختیم. در صورتی که نیاز به مشاوره دقیق تری دارید، می توانید از یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *