بلاگ

راه اندازی تعمیرگاه ماشین در کانادا

برای بسیاری، داشتن یک کسب و کار در کانادا یک رویای دست نیافتنی است. اگر مکانیک هستید و یا در یک مکانیکی کار می کنید، رسیدن به این رویا اصلا سخت و دشوار نمی باشد. شما می توانید بعد از راه اندازی تعمیرگاه ماشین در کانادا، ساعات مشخصی را برای ارائه سرویس به مشتریان تعیین کنید، روی قیمت هایی که می بایست از مشتریان دریافت کنید تمرکز کنید، تجهیزات و دستگاه های مورد نیازتان را خریداری کنید و به طور کلی روی تمام بخش های شغل جدیدتان کنترل کافی داشته باشید. در واقع این کسب و کار روی تعمیر و نگهداری خودروها تمرکز دارد. حتی ممکن است در این تعمیرگاه ها خدماتی هم چون نصب سیستم ها و آپشن های مختلف ماشین، صافکاری و نقاشی و غیره نیز انجام شود.

شرایط راه اندازی تعمیرگاه در کانادا

قبل از ارسال درخواست، باید کسب و کار شما طی یک بررسی جامع و کامل مورد تایید واقع شود تا بتوانید مجوز کسب و کار در کانادا را کسب کنید.

الزامات هویتی متقاضی:

باید دو سند شناسایی و هویتی که توسط دولت صادر شده است را ارائه دهید (یکی از آن ها باید دارای عکس پرسنلی نیز باشد):

 • پاسپورت کانادایی
 • گواهینامه رانندگی
 • کارت شهروندی
 • کارت اقامت دائم
 • کارت SIN (شماره بیمه اجتماعی)
 • مجوز کاری معتبر

مراحل راه اندازی تعمیرگاه در کانادا

خوب شما به یک ایده تجاری بسیار عالی در کانادا رسیدید و حالا آماده مرحله بعدی هستید. اما بهتر است بدانید که برای راه اندازی تعمیرگاه ماشین در کانادا به چیزهای فراتر از ثبت نام آن در استان و ایالت مورد نظر نیاز دارید. در ادامه ما مراحلی که باید برای راه اندازی تعمیرگاه ماشین در این کشور بدانید را با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

مرحله اول: طرح تجاری را برای تعمیرگاه خود مهیا کنید

1.با استفاده از طرح تجاری می توانید به خوبی مشخص کنید که می خواهید در طول روز به چند مشتری خدمات رسانی کنید و محدوده سرویس و خدمات شما چقدر خواهد بود:

 • آیا سرویس های تخصصی مانند تعویض روغن و یا تعویض لاستیک ها را در نظر دارید و یا می خواهید به تعمیرات کلی ماشین ها بپردازید؟
 • آیا می خواهید گاراژ یا تعمیرگاه ماشین موجود در کانادا را خریداری کنید و یا خودتان برندی را بسازید و آغاز کنید؟
 • آیا می خواهید تعمیرگاه مستقلی داشته باشید و یا به تعمیرگاه های زنجیره ای بپیوندید؟ به طور کلی شما برای پیوستن به این تعمیرگاه های زنجیره ای به 30000 تا 200000 دلار نیاز دارید اما مزیت قابل توجهی که دارد این است که آن ها بازاریابی و تبلیغ کسب و کارتان را بر عهده می گیرند و هم چنین چون یک نام معتبر هستند، همیشه مشتریان خود را دارند.

2.موقعیت مکانی تعمیرگاه را به خوبی توضیح دهید:

طرح تجاری شما باید دقیقا مشخص کند که تجارت شما در چه استان و شهری از کانادا قرار می گیرد. هم چنین بهتر است مکان تعمیرگاه شما دسترسی ساده ای به جاده و بزرگراه ها داشته باشد.

3.نیازهای تجهیزات خود را مشخص کنید:

هزینه تجهیزات شاید بعد از هزینه خرید یا اجاره ملک تعمیرگاه ماشین، بزرگترین بخش از بودجه تان را به خود اختصاص دهد. شما به یکسری ابزارهای مکانیکی حدود 15000 دلار، حداقل یک دستگاه تشخیص عیب یابی حدود 5000 دلار، نصب بالابر هیدرولیکی مکانیکی حدود 3700 دلار نیاز دارید و وسایل دیگر نیاز دارید.

4.درباره منبع سرمایه گذاری خود نیز باید توضیحاتی ارائه دهید:

 • با توجه به هزینه های تجهیزات، بیمه، اجاره و پرداخت حقوق و دستمزد برای کارکنان، شما به سرمایه گذاری حدودا 50000 تا 100000 دلار برای راه اندازی تعمیرگاه خود نیاز دارید، همه چیز بستگی به مکان تعمیرگاه شما دارد.
 • باید درباره وام هایی که می خواهید دریافت کنید، توضیحاتی ارائه نمایید. برای این کار هم باید گواهی سلامت مالی ارائه دهید، یعنی اینکه اثبات کنید که بدهی و یا سابقه ورشکستگی ندارید. هم چنین باید اثبات کنید که حدود 70 درصد سرمایه را هم اکنون در اختیار دارید.

5.نقطه قوت فروش تعمیرگاه خود را مشخص کنید: از همه مهمتر، شما باید به طور واضحی در طرح تجاری خود مشخص کنید که تعمیرگاه شما چه چیزی را ارائه می کند که سایر تعمیرگاه های مشابه انجام نمی دهند. به طور مثال قیمت های ارزان تری ارائه می کنید، خدمات سریعتری عرضه می نمایید و یا سرویس دهی درجه یکی به مشتریان عرضه می کنید؟ یا مثلا مشخص کنید که می خواهید فقط ماشین های قدیمی را تعمیر کنید و یا می خواهید روی ماشین های مدل بالا تمرکز کنید؟

مرحله دوم: راه اندازی تعمیرگاه ماشین در کانادا

1.مجوز راه اندازی تعمیرگاه تان را دریافت کنید:

 • فرم درخواست را پر کنید. شما می توانید به سازمان مربوطه به برای دریافت این فرم مراجعه کنید
 • بررسی کنید که آیا شرایط لازم را دارید: در بیشتر شرایط شما باید یک سری الزامات را همراه خود داشته باشید. این الزامات می تواند کارت شناسایی، عدم سوء سابقه، سن و اطلاعاتی هویتی شما باشد
 • اسناد و اطلاعات لازم را مهیا کنید، مدارکی مانند شماره مالیات، عکس رنگی از تجهیزات تعمیرگاه تان و غیره.
 • هزینه های مربوط به درخواست راه اندازی تعمیرگاه در کانادا را بپردازید. این هزینه ها می تواند در کمترین حالت 20 دلار و در صورت تایید واجد شرایط بودن، باید 300 دلار و یا بیشتر بپردازید تا گواهینامه یا مجوز را دریافت کنید.

2.بیمه ای را برای تعمیرگاه خود خریداری کنید. قبل از تایید درخواست، بسیاری از ایالت های کانادا از از شما می خواهند حداقل بیمه ای را برای تعمیرگاه خود در نظر بگیرید. باید با سازمان مربوطه برای این که به چه مقدار بیمه نیاز دارید، صحبت کنید.

3.کارهای اداری را انجام دهید

 • یک حسابدار یا کارشناس مالی استخدام کنید تا به شما در تعیین بودجه لازم برای هزینه های راه اندازی تعمیرگاه ماشین در کانادا کمک کند. حسابدار می تواند مالیات، سیستم حقوق و دستمزد شما را مدیریت کند و به شما پیشنهادهایی در جهت ارتقای هر چه بهتر روند مالی تعمیرگاه تان ارائه نماید.
 • هم چنین می توانید به همکاری با یک وکیل نیز فکر کنید تا در صورت مواجه با شکایت های مشتریان و مسائلی از این دست بتوانید از حقوق خود دفاع کنید.

4.استراتژی بازاریابی را فراموش نکنید:

 • باید روی سه کلمه ای کار کنید که مشتریان می توانند هنگام فکر کردن به تعمیرگاه تان به یاد بیاورند، مانند “صادق”، “وفادار” و “قابل اعتماد”.
 • تبلیغات چشمگیری چاپ کنید و آن ها را در مکان هایی نصب کنید که بیشتر در معرض دید مشتریان موردنظرتان قرار دارند، مانند باشگاه، مراکز شهری، پارک ها و حتی حیاط دانشگاه
 • برنامه پاداش و جوایز به مشتریان همیشگی. می توانید این جایزه را به عنوان مثال تعویض روغن رایگان در نظر بگیرید و یا تخفیف هایی را برای سرویس و تعمیر ماشین مشخص کنید.
 • به تبلیغات در تلویزیون و رادیو نیز فکر کنید. این تبلیغات به شما کمک می کنند تا به مخاطبین و مشتریان جدیدی دست یابید.

5.با یک نمایشگاه ماشین همکاری داشته باشید: برخی از این نمایشگاه ها دارای تعمیرگاه های ماشین مخصوص به خود می باشند اما برخی دیگر خیر. شما می توانید از آن ها در ازای حق دریافت کمیسیون بخواهید تا تعمیرگاه شما را به مشتریان خود معرفی کنند.

مرحله سوم: تجارت خود را گسترش دهید

1.از طریق گوشی همراه در دسترس مشتریان باشید: برای دریافت سفارش تعمیرات بیشتر مانند تعویض لاستیک می توانید خدمات همراه را برای مواقعی که مشتریان در جاده به دنبال کمک هستند مهیا کنید تا هم به راحتی نظر مشتریان همیشگی خود را جلب کنید و هم بتوانید تجارت خود را گسترش دهید.

2.از پرسنل خود بخواهید تا دوره های مربوطه را بگذرانند و گواهینامه معتبر مکانیکی بگیرند. تجارت شما در صورتی رشد می کند که تمام پرسنل و کارکنان آن، متخصص و با مهارت باشند. می توانید از تکنسین های خود بخواهید تا از سازمان های مربوطه گواهینامه های لازم را دریافت کنند.

 • بهتر است مکانیک ها دارای مدرک رسمی و یا یک سال تجربه کار کردن در مکانیکی باشند
 • شما می توانید از آن ها بخواهید در تعدادی از تخصص ها از جمله تعمیرات اتوبوس، تعمیرات ماشین های تصادفی، تجهیزات حمل و نقل و غیره گواهینامه معتبر دریافت کنند
 • وجود این گواهینامه ها موجب می شود تا تعمیرگاه شما از دید مشتریان اعتبار بیشتری داشته باشد

3.برای تعمیرگاه خود، شعبه های دیگری نیز در نظر بگیرید. زمانی که تعمیرگاه شما در کانادا به آن میزان سودی که همیشه فکر می کردید، رسید، حالا می توانید به انشعاب و گسترش آن در استان ها و ایالت های دیگر کانادا نیز فکر کنید.

راه اندازی تعمیرگاه در کانادا

میانگین هزینه های راه اندازی تعمیرگاه در استان‌ های کانادا

هزینه های راه اندازی تعمیرگاه در کانادا بسیار متفاوت است اما به طور کلی شامل موارد زیر است:
*پروانه کسب: 50 تا 100 دلار
*گواهینامه های(ASE):  36 دلار هزینه ثبت نام، به علاوه 39 دلار برای هر گواهینامه و گواهینامه های L1 ، L2 و L3 که هر کدام 78 دلار است.
*بیمه: 4000 دلار در سال
*بالابر هیدرولیکی مکانیکی: 3،700 دلار
دستگاه تشخیصی: 5000 تا 10000 دلار
هزینه اجاره فروشگاه: 1500 تا 15000 دلار در ماه
مجموعه ابزار مکانیک با ابزارهای ویژه: 15000 دلار
هزینه کل: 50،000 دلار + حدود 20.000 هزینه های جانبی

حقوق مکانیک خودرو در کانادا

میزان دریافتی مکانیک خودرو بر اساس سابقه کاری، مهارت و فعالیت هایی که انجام می‌دهد، در کشورهای مختلف متفاوت است. در کانادا به طور میانگین ۶۶.۰۰۰ تا ۸۶.۰۰۰ دلار متغیر می‌باشد. در ادامه به میانگین درآمد در ۴ نقطه کانادا می‌پردازیم.

 1. ونکوور: ۷۴.۰۰۰ تا ۸۷.۰۰۰ دلار
 2. تورنتو: ۶۰.۰۰۰ تا ۷۷.۰۰۰ دلار
 3. مونترآل: ۵۲.۰۰۰ تا ۷۰.۰۰۰ دلار
 4. کلگری: ۷۶.۰۰۰ تا ۸۹.۰۰۰ دلار

سه نمونه از تعمیرگاه های فروشی در کانادا

1.نمونه اول

آدرس: Barrie, Ontario, Canada

قیمت: 950,000 دلار CAD شامل اثاثیه و لوازم

تعمیرگاه اتومبیل و تعویض تایر موفق برای فروش در قلب انتاریو. این تعمیرگاه یکی از شعب برند معروف در سراسر انتاریو می باشد و بیش از 30 سال سابقه فعالیت دارد. طول عمر تمامی ابزارها و اثاثیه این مغازه 5 سال و حتی کمتر  می باشد و همگی سالم هستند.

2.نمونه دوم

آدرس: Central Vancouver Island, British Columbia, Canada

قیمت: 499،000 دلار CAD اثاثیه و لوازم موجودی انبار

این فروش سهام با املاک نشان دهنده فرصتی است که می توانید برای تجارت سودآورخود از آن نهایت استفاده را ببرید و مالک تعمیرگاه خود باشید. این ملک 4200 فوت مربع مساحت دارد. هم چنین بیش از 30 سال است که این تعمیرگاه پابرجاست است و شامل 5 پرسنل می باشد.

3.نمونه سوم

آدرس: British Columbia, Canada

قیمت: 255،000 دلار CAD

این تعمیرگاه وارد 17 سال سابقه تجاری خود شده است و متعلق به برند مشهور و شناخته شده می باشد و به همین ترتیب توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. این تعمیرگاه در رتبه بندی نظرات گوگل 4.2 ستاره بدست آورده است. در این تعمیرگاه انواع سرویس ها و خدمات ماشین انجام می گردد. رمز موفقیت این کسب کار هم تعهد به مشتریان و وجود یک تیم با استعداد و با مهارت است که همین امر موجب شده است تا در میان رقیبان خود بدرخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *