بلاگ

راه اندازی مرغداری در کانادا

مرغداری به پروسه پرورش مرغ برای تولید گوشت مرغ، تخم مرغ و پر مربوط می شود که یک تجارت پر سود است اما بسیاری از مردم به دلیل عدم آگاهی و اطلاعات لازم و همچنین بدون ایده تجاری مناسب، در آن شکست می خورند. دولت کانادا نیز سرمایه گذاری ها و کمک های مالی و پشتیبانی بسیار گسترده ای را در عرصه فرآوری، تولید مثل، پرورش و جوجه کشی در نظر گرفته است تا این صنعت بیش از پیش رشد داشته باشد. به طور کلی پرورش طیور همان پرورش مرغ، بوقلمون، اردک، غاز و گینه می باشد که ما در این مقاله می خواهیم هر آنچه که باید برای راه اندازی مرغداری در کانادا بدانید را با شما در میان بگذاریم.

شرایط راه اندازی مرغداری در کانادا

مرغداری یک تجارت کشاورزی پر بازده و پر سود است. اما شما باید بدانید که چگونه باید به طور مناسبی مرغداری خود را مدیریت کنید تا در این تجارت موفق شوید. هم چنین باید به بازاریابی و فروش تجارت خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید. این آرزوی هر مرغداری است که به درآمد و سود بالایی از مرغ های خود دست یابد.

اجازه دهید یک سری حقایقی را درباره راه اندازی مرغداری در کانادا باهم بررسی کنیم:

 • تا به الان بیشترین میزان پرورش طیور در کانادا در زمینه مرغداری بوده است. مرغ هایی که برای گوشت شان پرورش می یابند به مرغ های گوشتی معرفی می باشند. در سراسر کانادا بیش از 2000 مرغداری برای مرغ های گوشتی در دسترس می باشد.
 • کانادا واردات مرغ را ممنوع اعلام کرده است. به طور تقریبی حدود 90 درصد از تخم مرغ های کانادا توسط مرغ هایی گذاشته می شود.
 • صنعت پرورش طیور در کانادا واقعا یک صنعت منحصر به فرد است و تشکیل شده از کارآفرینان تجاری و غیرتجاری می باشد. در میان تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ، واقعا صنعت پرورش طیور انواع و شاخه های مختلفی دارد. در کانادا 543 پرورش بوقلمون، 1100 تولید کننده تخم مرغ و 2600 پرورش مرغ در دسترس می باشد.
 • تولیدکنندگان کانادایی محصولات مرغداری خود را به کشورهای دیگر صادر می کنند، مانند فیلیپین، هنگ کنگ، تایوان و آفریقای جنوبی. ایالات متحده آمریکا بزرگ ترین دریافت کننده محصولات مرغی از کانادا می باشد.
 • هر ساله حدود 26 میلیون مرغ و 600 میلیون تخم مرغ در کانادا تولید می شود. هم چنین به طور تقریبی 40 درصد از تولید کلی تخم مرغ کانادا مختص انتاریو می باشد.

شما باید برنامه تجاری مرغداری را قبل از شروع و راه اندازی آن تدارک ببینید، این موضوع برای تمام انواع پرورش طیور در زمینه های مختلف اهمیت دارد. این برنامه به شما می گوید که در حال حاضر در چه مرحله ای از تجارت تان قرار دارید. دریابید که آیا واجد شرایط راه اندازی مرغداری در کانادا هستید یا خیر

مراحل راه اندازی مرغداری در کانادا

1.در ابتدا از یک مزرعه مرغداری در ابعاد کوچک شروع کنید

اگر تازه کار هستید، سعی نکنید تا تجارت مرغداری را در ابعاد گسترده شروع کنید. برای افرادی که به تازگی در این تجارت پا گذاشته اند توصیه می شود که  از کم شروع کنند و سپس به تدریج با رشد تجارت و نیاز به افزایش محصولات مرغداری، سعی در بسط و گسترش تجارت خود داشته باشند. شما باید قبل از وارد شدن به این صنعت و دست به کار شدن، مطالعات بسیاری انجام دهید تا دریابید که آیا این تجارت همان چیزی است که می خواهید و با شرایط و نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر.

2.درباره مزرعه مرغداری اطلاعاتتان را افزایش دهید

مرحله مهم و اصلی برای شروع و راه اندازی مرغداری در کانادا این است که درباره این زمینه آموزش های ابتدایی را یاد گرفته باشید. بدون این آموزش ها سعی نکنید خیلی سریع و عجله ای مرغداری خود را راه اندازی کنید. هر چه قدر در این زمینه بیشتر بدانید، راه اندازی و مدیریت مرغداری برایتان ساده تر و حتی پربازده تر می شود. اگر درباره این که چگونه از مرغ ها نگهداری کنید آموزش نبینید، مطمئنا همه چیز برای شما گران تمام خواهد شد. اگر ندانید که در موقعیت های حساس باید چه کار کنید، تمام مرغ های شما می میرند. پس بهتر است برای موفقیت در راه اندازی مرغداری در کانادا، بیش از هر چیزی اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

شما می توانید در یک سری از دوره ها ثبت نام کنید و یا درباره تولیدمثل مرغ ها آموزش ببینید و غیره. بسیاری از آموزشگاه ها و موسساتی هستند که چنین دوره هایی را برگزار می کنند. شما هم چنین می توانید با یک شخصی که در زمینه مرغداری فعالیت می کند، صحبت کنید تا ترفندها و توصیه هایی که در مدیریت مرغداری به شما کمک می کنند را یاد بگیرید.

3.مکان مزرعه مرغداری را مشخص کنید

مکان، کلید اصلی تجارت مرغداری در کانادا می باشد. به یاد داشته باشید که چنین مکانی باید تمام تجهیزات ضروری را داشته باشد. برای این که زمین یا مزرعه و نیرو خدماتی را با کمترین هزینه ممکن فراهم کنید، بهتر است مرغداری خود را اندکی دور از شهر راه اندازی کنید. معمولا در مرغداری ها هر 2 تا 3 مرغ را در یک قفس نگهداری می کنند. قفس برای مرغ های تخم‌ گذار باعث افزایش تولید، کاهش تلفات، کاهش نیاز به تغذیه، کاهش بیماری و انگل‌ ها و کاهش نیاز به فضا و نیروی کار می‌ شود.

4.تمرکز مرغداری خود را مشخص کنید

به طور کلی مرغداری یا پرورش طیور یک صنعت گسترده به شمار می رود. از این رو دو نوع اصلی از مرغداری وجود دارد: مرغداری مرغ های گوشتی و مرغداری مرغ های تخم گذار. در پرورش مرغ های گوشتی در واقع شما مرغ هایی را پرورش می دهید تا از گوشت آن ها استفاده کنید. پرورش مرغ برای تولید تخم مرغ هم از نوع مرغ های تخم گذار محسوب می شود. هم چنین تجارت جوجه کشی نیز برای تولید تخم مرغ و پرورش مرغ نیز وجود دارد. در ابتدا پیشنهاد می شود تجارت خود را به یک یا دو بخش محدود کنید.

راه اندازی مرغداری در کانادا

میانگین هزینه های راه اندازی مرغداری در استان‌ های کانادا

راه اندازی مرغداری در کانادا مزیت های بسیاری دارد، مخصوصا برای کارآفرینان جوان و بی تجربه. ریسک های مالی در این صنعت و تجارت خیلی بالا نیست. نکته خوب این است که می توانید از نزدیک کل فرآیند را تایید کنید.

 • به طور کلی راه اندازی این تجارت چیزی بین 5000 تا 25000 دلار در ابعاد کوچک هزینه بر می دارد که شامل حقوق کارکنان برای سه ماه اول راه اندازی مرغداری نیز می باشد.
 • هم چنان که تجارت تان رشد می کند، باید انتظار افزایش هزینه ها را نیز داشته باشد، به طور کلی یک مرغدار در اندازه متوسط 30 برابر هزینه بیشتری دارد که شامل حقوق کارکنان نیز می شود.
 • در نهایت هزینه های راه اندازی مرغداری در کانادا در ابعاد بزرگ شامل راه اندازی یک خط تولید جوجه کشی تجاری و پرورش نژادهای مختلف مرغ و توانایی صادرات محصولات نهایی در بازارهای محلی و بین المللی و غیره می باشد. در این صورت باید انتظار بودجه ای نزدیک به دو میلیون دلار را داشته باشید.

مهمترین هزینه هایی که باید در نظر داشته باشید؟

 • اولین و مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرید، اجاره مزرعه ای است که می خواهید مرغداری خود را در آن جا راه اندازی کنید. به طور میانگین یک مزرعه در اندازه متوسط چیزی حدود 200،000 دلار برای اجاره کردن هزینه بر می دارد که بزرگ ترین سرمایه گذاری است که در زمینه راه اندازی مرغداری انجام می دهید. اگر بخواهید مزرعه مرغداری را با شریک و سرمایه گذاران دیگری سهیم شوید، مطمئنا هزینه های جاری تان کاهش پیدا می کند.
 • هم چنین باید هزینه های هر چیزی که موجب سالم ماندن و پر بار بودن مرغ ها می شود را بررسی کنید که به این معنی است باید همیشه باکیفیت ترین و بهترین داروها و غذاها را خریداری کنید. این هزینه ها چیزی حدود 35،000 دلار برای یک مزرعه مرغداری متوسط می باشد.
 • هزینه خرید مرغ ها چه می شود؟ بسته به گونه و نژاد مرغ ها و تعدادی که خریدار می کنید، باید چیزی حدود 60،000 تا 70،000 دلار را برای یک مزرعه مرغداری در اندازه متوسط را در نظر داشته باشید.
 • هم چنین باید هزینه پرداخت به مشاور تجاری که به شما کمک می کند تا برنامه تجاری قابل اطمینان و معتبری داشته باشید را فراموش نکنید. این موضوع در مواردی که شما هیچ سررشته ای از مدیریت بازرگانی ندارید، اهمیت بیشتری به دست می آورد. مشاوره با چنین کارشناسی چیزی حدود 3000 دلار هزینه برمی دارد که شامل برنامه اجرایی نیز می شود.
 • هزینه های متفرقه دیگر شامل 750 دلار برای پرداخت هزینه ثبت نام و تمامی هزینه های قانونی که باید برای دریافت مجوز و گواهینامه بپردازید. شما باید به دنبال مجوز اداره بهداشت، مجوز کسب و کار، مجوز کنترل آلودگی هوا و آب، مجوز آتش نشانی و سایر خدمات حسابداری و یا حتی استخدام یک حسابدار حرفه ای باشید. این ها همگی بیش از 15،000 دلار تا 16،000 دلار برای شما به همراه دارند.
 • هم چنین باید به هزینه بیمه نیز دقت کنید که موجب حفظ منابع مالی و ارزش های اقتصادی مرغداری شما در شرایط بحرانی می شود. پیشنهاد می کنیم که بیمه نامه هایی را انتخاب کنید که شامل تلفات مالی، مسئولیت عمومی، غرامت کارکنان و سرقت می شود. این بیمه نامه می تواند چیزی حدود 30000 دلار در سال هزینه داشته باشد.
 • اما موضوع به همین جا ختم نمی شود. باید بدانید که بودجه ای را نیز باید برای تهیه ابزار کار، تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای راه اندازی مرغداری در کانادا تهیه کنید. این هم باز بسته به اندازه مزرعه و امن بودن مکان مزرعه شما می تواند 100000 دلار برایتان هزینه بتراشد.

در آخر هم نیاز دارد تا بودجه ای را برای تبلیغات و بازاریابی مرغداری خود در نظر بگیرید. به داشتن یک وب سایت مرغداری برای در تعامل بودن با مشتریان بالقوه، آگهی های چاپی، کمپین های تبلیغاتی، بنرها و هم چنین یک جشن افتتاحیه برای معرفی تجارت تان در سطح محلی و حتی استانی نیز فکر کنید.

مناسب ترین شهر ها برای راه اندازی مرغداری در کانادا

در ادامه جدولی وجود دارد که نشان دهنده تعداد مرغداری ها و یا مراکز پرورش طیور در استان های مختلف کانادا می باشد:

مرغداری در کانادا

سه نمونه از مرغداری های فروشی در کانادا

مزرعه مرغداری برای فروش در انتاریو

آدرس: 1311Bruce Road 15 Road, Paisley, Ontario

قیمت: 2،980،000 دلار

سرویس های بهداشتی: 2

این مزرعه مرغداری مرغ های گوشتی، نزدیک گلمیس در کانادا می باشد. این ملک حدود 135 هکتار زمین قابل کار کردن می باشد که حدود 38000 فوت مربع از آن به فضای مرغداری منحصرا اختصاص یافته است و دارای 34700 واحد سهمیه مرغ گوشتی می باشد. وجود چندین ساختمان بیرونی، فضای زیادی را برای ذخیره سازی فراهم می کند. هم چنین این مزرعه دارای ژنراتور آماده بکار و خودکار است. هم چنین در این جا 18000 سطل های ذخیره غلات وجود دارد.

مزرعه مرغداری در ساسکاچوان

آدرس: Dalmeny Poultry Farm, RM of Corman Park No 344, Saskatchewan

قیمت: 1،395،000 دلار CAD

مزرعه مرغداری نزدیک دالمنی که تنها 20 دقیقه با فرودگاه ساسکاچوان فاصله دارد و حدودا 58،000 فوت مربع است و دارای تجهیزات کامل و انبارهای به خوبی محافظت شده است، 14000 فوت مربع از آن دارای کفپوش کامل بتونی می باشد. متراژ آن 80 هکتار است که برای پرورش و نگهداری مرغ و بوقلمون عالی است. زمین های زیرکشت اطراف حیاط را می توان اجاره داد و یا حتی در آن کشاورزی کرد. هم چنین ژنراتور آماده به کار 100KVA و 8 سطل های خوراک طیور نیز در این مرغداری یافت می شود. این مزرعه مرغداری بدون سهمیه می باشد.

25 هکتار مرغداری برای فروش در کنت بریچ انتاریو کانادا

آدرس:  25 acre poultry farm for Sale, Kent Bridge, Ontario

قیمت: 1،895،000 دلار CAD

این زمین مخصوص مرغداری و یا به طورکلی دامداری است. در واقع این ملک شامل 20 هکتار کاشی کاری شده می باشد و دارای 2 اقامتگاه، یک انبار مرغداری به مساحت 20125 فوت مربع و یک سوله تجهیزات 100*40 فوت می باشد. این ملک مجهز به آب، برق و گاز است. هم چنین سوله در مجاورت انباری مرغداری قرار دارد که کفپوش آن بتونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *