بلاگ

بهترین سن برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

آیا می دانید بهترین سن برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟ و حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چه سنی است؟

کانادا یک مقصد جذاب برای مهاجران است؛ زیرا این کشور فرصت ‌های حرفه ‌ای بی ‌پایانی را ارائه می ‌دهد، که وقتی با دیدگاه لیبرال این کشور نسبت به مهاجران و روند نسبتا آسان شهروندی همراه باشد، آن را به یک پیشنهاد فوق ‌العاده برای متخصصان شاغل و دانشجویان تبدیل می‌کند. مهم است بدانید که سن اغلب نقش تعیین کننده ای در تعیین اینکه آیا شما گواهی اقامت دائم بگیرید یا نه دارد.

اکسپرس اینتری کانادا، محبوب ترین برنامه مهاجرتی این کشور، از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای مرتب کردن مناسب ترین برنامه ها استفاده می کند. به طور کلی، سهولت تهیه دعوت نامه از مقامات کانادایی از طریق اکسپرس اینتری، با سن شما نسبت معکوس دارد. یعنی هر چه سن شما بیشتر باشد، دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم کانادا برای شما دشوارتر می شود. اما بهترین بیزینس در حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چیست؟ برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تاثیر سن در پروسه مهاجرت به کانادا

سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا در جهت اعطای امتیاز سیستم جامع رتبه بندی به متقاضیانی است که به احتمال زیاد به سرعت ادغام می شوند و از موفقیت اقتصادی برخوردار می شوند. وقتی صحبت از مهاجرت اقتصادی به میان می‌آید، هدف کانادا این است که نامزدهای جوان و واجد شرایط را با مهارت‌های اصلی وارد کند تا بتوانند به راحتی شغل پیدا کنند.

تحت اکسپرس اینتری، ابزار انتخابی که برای اکثر برنامه‌های مهاجرت اقتصادی کانادا استفاده می‌شود، داوطلبان امتیازی بر اساس سن و سن همسر یا شریک زندگی خود در صورت داشتن امتیاز دریافت می‌کنند.

حداکثر 110 امتیاز برای امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) نامزد در دسترس است. با دعوت به درخواست برای داوطلبانی که بین 415 تا 460 امتیاز CRS کسب می کنند، امتیازهای موجود برای سن کمک قابل توجهی به یک برنامه کاربردی دارند.

کاندیداها باید از ریزش امتیازات در دسترس آگاه باشند و بهترین سن برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا را بدانند. به زبان ساده، اگر در حال برنامه ریزی برای یک پروژه مهاجرتی به کانادا هستید، ارزش آن را دارد که درخواست خود را در اسرع وقت دریافت کنید تا امتیازات سنی را به حداکثر برسانید.

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا

اگر بین 18 تا 35 سال سن دارید، حداکثر 12 امتیاز برای فاکتور سنی دریافت خواهید کرد. هر سال بعد از 35 سال، 1 امتیاز از دست می دهید، تا زمانی که به 47 سالگی برسید، در این مرحله هیچ امتیازی دریافت نمی کنید.

به زبان ساده، اگر در حال برنامه ریزی برای یک پروژه مهاجرتی به کانادا هستید، ارزش آن را دارد که در اسرع وقت درخواست خود را دریافت کنید تا امتیازات سنی را به حداکثر برسانید. در حالی که یک جوان 29 ساله حداکثر 110 امتیاز CRS را برای سن کسب می کند، این امتیازات از 30 سالگی نامزد به بعد کاهش شدیدی را آغاز می کند. در واقع، حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا بر اساس استارتاپ کانادا 47 سالگی است.

بهترین سن برای ویزای استارتاپ

خوشبختانه، هیچ محدودیت سنی در مورد سیاست های مهاجرتی کانادا وجود ندارد. افراد در هر سنی می توانند برای زندگی، تحصیل و کار به کانادا بیایند.

اگرچه کانادا از همه فارغ از سن آنها استقبال می کند، اما بر اساس سیستم رتبه بندی استارتاپ برای مهاجران ماهر، افراد بین 20 تا 29 سال بیشترین امتیاز (110 امتیاز) را برای رده عامل سنی کسب می کنند.در حالی که بهترین سن برای مهاجرت به کانادا 29 سال است، اگر زیر آن محدوده سنی قرار بگیرید، فرصت های بیشتری برای شما در کانادا وجود دارد.

 

پیشنهاد برای افراد مسن در پروسه ویزای استارتاپ کانادا

افراد زیادی بوده اند پس از 40 سالگی موفق به کسب ویزای کانادا شده اند. در نتیجه، لازم نیست ناامید شوید. آنچه مهم است این است که امتیاز شما در حال حاضر چقدر قوی است. شما برای افزایش امتیاز خود می توانید مهارت های خود یعنی تحصیلات، تجربه کاری، صلاحیت زبان و سایر عوامل را بهبود ببخشید. بنابراین:

تست های زبان خود را دوباره بنویسید

اولین راه برای انجام این کار این است که تست های زبان تایید شده خود را دوباره بنویسید. هر کسی که در آزمون زبان تایید شده خود در آزمون زبان کانادایی (CLB) نمرات آزمون زبان را کسب کند، بالاترین امتیاز CRS ممکن را برای نمایه خود کسب خواهد کرد. امتیاز کمتر از سطح CLB 9 می تواند امتیاز CRS متقاضی را حداقل تا 25 امتیاز کاهش دهد. برای برخی از متقاضیان، امتیاز آنها را بیش از 50 امتیاز تغییر می دهد.

یک آزمون زبان برای زبان دوم بنویسید

برای هر کسی که دو زبانه (فرانسوی و انگلیسی) است، اگر فقط یک آزمون زبان تایید شده را نوشته باشد، نوشتن یک آزمون تایید شده به زبان رسمی دوم خود حداکثر تا 74 امتیاز اضافی به امتیاز CRS او اضافه می کند.

یک مدرک تحصیلی اضافی دریافت کنید

به عنوان مثال، برای متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی هستند که برای یک برنامه سه ساله یا بیشتر است، دریافت مدرک دوم بسته به وضعیت تاهل آنها 32 یا 33 امتیاز به امتیاز CRS آن ها اضافه می کند. اگر مدرک فوق لیسانس بگیرند بسته به وضعیت تاهل 39 یا 40 امتیاز اضافه می کند. در هر صورت، اگر آن ها برنامه را به صورت فیزیکی در کانادا با مجوز تحصیلی معتبر تکمیل کنند، 15 امتیاز دیگر اضافه می شود.

تحصیلات کامل در کانادا

تحصیل در کانادا یک راه عالی برای اخذ اقامت دائم کانادا باشدو کاهش تاثیرحداکثر سن برای مهاجرت به کاناداست. هنگامی که متقاضیان از موسسه آموزشی کانادا فارغ التحصیل شدند، می توانند 15 یا 30 امتیاز به امتیاز CRS خود بسته به مدت و سطح برنامه تکمیل شده خود اضافه کنند. اگر آنها هنوز امتیاز کم دارند، می توانند برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای کسب تجربه کاری در کانادا اقدام کنند.

کار در کانادا با ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)

گزینه دیگر این است که سعی کنید از یک کارفرمای کانادایی یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید که بتواند نشان دهد که نتوانسته است یک کانادایی برای پر کردن موقعیت پیشنهادی پیدا کند. این فرایند به عنوان ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) شناخته می شود. سپس 50 یا 200 امتیاز به درخواست اکسپرس اینتری شما اضافه می کند، یا برای درخواست اقامت دائم از طریق یک برنامه نامزد استانی استفاده می شود.

انتقال درون شرکتی

برای کسانی که برای یک شرکت چند ملیتی کار می کنند که می خواهد آن ها را به کانادا منتقل کند، یا شرکت به دنبال انتقال آن ها به کانادا برای گسترش تجارت است، ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار انتقال درون شرکتی باشند . به LMIA نیاز ندارد. پس از یک سال کار در کانادا بر روی این مجوز کار، برخی از متقاضیان ممکن است بتوانند بین 85 تا 240 امتیاز به امتیاز اکسپرس انتری CRS خود اضافه کنند، یا ممکن است بتوانند از طریق یک برنامه نامزد استانی برای اقامت دائم درخواست دهند.

کار در کانادا به عنوان فرانسوی زبان

کسانی که به زبان فرانسه مسلط هستند و یک پیشنهاد شغلی تمام وقت با حقوق در یک موقعیت ماهر در خارج از کبک دریافت کرده اند، ممکن است واجد شرایط مجوز کاری باشند که نیازی به LMIA ندارد. پس از یک سال کار در کانادا بر روی این مجوز کار، برخی از متقاضیان ممکن است بتوانند بین 85 تا 240 امتیاز به امتیاز اکسپرس انتری CRS خود اضافه کنند یا ممکن است بتوانند از طریق یک برنامه نامزد استانی برای اقامت دائم درخواست دهند.

روش های جایگزین برای اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا افراد با سن بالا

بسیاری از گزینه های ذکر شده در بالا به داوطلبان این امکان را می دهد که با وجوداینکه بهترین سن برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا را ندارند، مهاجرت را از طریق اکسپرس اینتری و برنامه های نامزد استانی (PNP) دنبال کنند. با این حال، گزینه های دیگری برای مهاجرت برای افرادی که بالای 35 سال سن دارند و می خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند، وجود دارد.

برنامه افراد خوداشتغال فدرال

کسانی که در فعالیت های فرهنگی خوداشتغالی، شرکت در فعالیت های فرهنگی در سطح کلاس جهانی، خوداشتغالی در دو و میدانی یا شرکت در سطح جهانی در دو و میدانی در دو سال از پنج سال گذشته، ممکن است واجد شرایط باشند. برای درخواست اقامت دائم از طریق برنامه افراد خوداشتغال فدرال باید اقدام کنند.

مهاجرت به عنوان یک کارآفرین

یکی از گزینه های نهایی مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین است. بسته به سن، تحصیلات، تجربه کاری، ارزش خالص و سابقه کارآفرینی، برنامه های مختلفی برای کسانی که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار در کانادا یا خرید یک کسب و کار موجود در کانادا هستند، وجود دارد. کانادا برنامه های مهاجرتی خود را به دو دسته تقسیم می کند: برنامه های فدرال و برنامه های استانی.

برنامه های فدرال توسط دولت فدرال کانادا اجرا می شود و به افراد اجازه می دهد در هر نقطه از کانادا زندگی و کار کنند، به جز کبک که برنامه های مهاجرتی خود را دارند. برنامه های فعلی کارآفرینی فدرال شامل ویزای استارتاپ است.

برنامه های استانی توسط هر استان/منطقه به صورت جداگانه اجرا شده و بر اساس نیازهای خاص آنها تنظیم می شود. افراد می توانند بهترین بیزینس در کانادا را راه اندازی کنند. این برنامه‌ها به این منظور ایجاد شدند که به استان‌ها اجازه دهند تا مهاجران جدید را متناسب با نیازهای خاص خود وارد کنند. برای درخواست از طریق این برنامه ها، متقاضی باید قصد خرید/شروع کسب و کار در آن استان و نظارت بر عملیات روزانه را داشته باشد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بهترین سن برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا پرداخته شد. همان گونه که گفته شد، بهترین سن برای مهاجرت به کانادا 29 سال است که بر اساس سیستم اکسپرس اینتری کانادا بیشترین امتیاز به آن تعلق می گیرد. همچنین بر اساس این برنامه حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا 47 سال که هیچ امتیازی ندارد.

با این همه افرادی که در سنین بالا قصد مهاجرت به کانادا را دارند لازم نیست نگران باشند، زیرا می توانند بر اساس پیشنهاداتی که در این مقاله شد، برای اخذ ویزا اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *