بلاگ

راه اندازی شعبه مک دونالد در کانادا

مک دونالد متقاضیانی که تمایل دارند به هر جایی در کانادا نقل مکان کنند و کسب و کاری را راه بیاندازند را می پذیرد. در این مقاله ما اطلاعات لازم را ارائه می کنیم تا شما به عنوان متقاضی مطمئن شوید که این نوع کسب و کار برای شما در کانادا مناسب خواهد بود. بیشتر خریداران نیز با خرید یک رستوران که از قبل وجود داشته است، چه مستقیما از خود مک دونالد یا یک اپراتور و مالک مک دونالد، می توانند وارد این سیستم شوند. تعداد اندکی از اپراتورهای جدید با خرید یک رستوران جدید کار خود را آغاز می کنند. الزامات مالی نیز در این زمینه بر اساس روش کسب فرانچایز یا شعبه این برند متفاوت می باشد.

مک دونالد چیست؟

مک دونالد که نام کامل آن McDonald’s Corporation می باشد، اولین رستوران زنجیره ای فست فود آمریکایی می باشد که یکی از بزرگترین رستوران ها در دنیا به شمار می رود و به همبرگرهای خود مخصوصا Big Macs مشهور می باشد. دفتر مرکزی این شرکت در شیکاگو قرار دارد. مک دونالد یک تجارت بزرگ با بیش از 30،000 رستوران در بیش از 100 کشور در دنیا می باشد که روزانه به بیش از 38 میلیون نفر ارائه خدمت می کند. در مقایسه های انجام شده، نشان داده شده است که فرانچایز سریع ترین شکل خرده فروشی در حال رشد است و مک دونالد با اعطای حق رای یا شعبه نیز در این زمینه به سرعت رشد کرده است. به طور کلی می توان مک دونالد را یک رستوران فست و فود بدانیم که برگرها، سیب زمینی سرخ کرده، ناگت های مرغ و نوشیدنی هایی به فروش می رساند. مک دونالد اصالتا آمریکایی است و در سال 1940 در کالیفرنیا توسط ریچارد و موریس مک دونالد تاسیس شد. همچنین مدل تجارت و کسب و کار مک دونالد به این ترتیب است که با ارائه و عرضه سریع غذاهای فست و فودی با قیمت های پایین در سراسر جهان کار می کند. لوگوی این برند را به صورت یک M طلایی روی پس زمینه قرمز مشاهده می کنید که از اولین رستوران های مک دونالد الهام گرفته شده است.

 

مطلب پیشنهادی : محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

 

شرایط لازم برای راه اندازی شعبه مک دونالد در کانادا

مک دونالد به دنبال افرادی می گردد که تجربه تجاری بسیار گسترده ای دارند، ترجیحا با پیشینه نظارتی و مدیریتی قوی. آن ها به افرادی بیشتر توجه می کنند که در بیزینس و کسب و کار خود و یا کار کردن برای یک شرکت دیگر، موفقیت های قابل اثباتی در کارنامه خود دارند. متقاضیان نیز باید آماده سخت و مشقت های جسمی و احساسی در اداره کردن یک بیزینس مولتی میلیون دلاری با کارکنان بین 50 تا 125 نفر باشند و همچنین باید بتوانند با مشتریان و کارکنان ارتباط خوبی برقرار کنند. چنین افرادی باید مهارت های اثبات شده ای در اداره و رهبری تیم و مدیریت منابع انسانی در اوضاع پیچیده این روزهای جهان و همچنین مدیریت گروه های سنی مختلف و با فرهنگ های گوناگون داشته باشند. مک دونالد به دنبال افرادی است که چنین شخصیت هایی دارند: صادق، درستکار، خوش نیت، دارای ابتکار عمل و صبور و شکیبا.

فرانچایزها یا شعبه های مک دونالد باید بتوانند تمام وقت کار کنند و بهترین تلاش خود را به این کسب و کار اختصاص دهند و در جوامع خود مشارکت داشته باشند، با مشتریان خوش برخورد باشند و رستوران خود را به طور گسترده ای بازاریابی و تبلیغ کنند. به طور کلی مک دونالد به حداقل 700،000 دلار منابع شخصی غیر قرضی (بدون محدودیت) نیاز دارد تا شما را واجد شرایط یک حق امتیاز یا فرنچایز این برند بداند. افرادی که بودجه بیشتری دارند، ممکن است آمادگی بهتری برای اداره و راه اندازی چند رستوران داشته باشند.

الزامات دیگر برای راه اندازی یک مک دونالد در کانادا

 • تجربه تجاری مهم: افرادی که مالکیت یا مدیریت چندین واحد تجاری توسط خود را اثبات می کنند و یا چندین دپارتمان را مدیریت کرده اند.
 • سرعت رشد: افرادی که توانایی رشد و پیشرفت سریع را با مک دونالد دارند.
 • بیزینس پلن: افرادی که توانایی برای توسعه و اجرای یک بیزینس پلن را دارند.
 • مدیریت منابع مالی: افرادی که توانایی مدیریت منابع مالی از جمله اظهارنامه های مالی تجاری را دارند.
 • مهارت های مدیریتی: افرادی که متعهد به مدیریت شخصی عملیات روزانه کسب و کار رستوران می شوند.
 • آموزش: افرادی که تمایل به گذراندن یک برنامه آموزشی گسترده جامع و در سطح جهانی در دانشگاه Hamburger و گذراندن 9 تا 18 ماه کار در یک رستوران نزدیک خانه خود را به منظور کسب مهارت در تمام جنبه های مدیریت کسب و کار رستوران مک دونالد دارند.
 • تجربه ارتباط با مشتری استثنایی: توانایی برای مدیریت موثر یک سازمانی که کارکنان رستوران را جذب می کند، آموزش می دهد و انگیزه می دهد تا تجربه ای استثنایی برای مشتریان فراهم آورند.
 • سابقه اعتباری خوب: شما باید سابقه اعتبار قابل قبولی داشته باشید.
راه اندازی شعبه مک دونالد

برنامه یادگیری و آموزش مک دونالد

متقاضیان باید تمایل داشته باشند تا در یک برنامه آموزشی تمام وقت (35-40 ساعت/هفته) و یا به صورت پاره وقت (حداقل 20 ساعت/هفته) مشارکت کنند (به طور کلی 1600 ساعت است). برنامه آموزشی پاره وقت می تواند شب ها و یا آخر هفته و همچنین در ایام هفته نیز برگزار شود.

این برنامه توسط خود متقاضی اداره می شود و تمام ساعات اختصاص داده شده به عنوان بخشی از تعهد و سرمایه گذاری متقاضی برای دریافت حق امتیاز از مک دونالد در نظر گرفته می شود. آموزش شامل دوره های مدیریتی متنوع می باشد که برخی از آن ها کارمزد دارند. این برنامه آموزشی 9 ماه تا 2 سال طول می کشد تا تکمیل شود.

امور مالی راه اندازی شعبه مک دونالد در کانادا

در این جا به فردی نیاز است که بتواند حداقل 25 درصد از هزینه کل یک فرانچایز یا شعبه مک دونالد را به صورت نقدی به عنوان پیش پرداخت، بپردازد. هزینه کل از هر رستورانی به رستوران دیگر متفاوت است، بنابراین حداقل ترین میزان برای پیش پرداخت متفاوت خواهد بود. پیش پرداخت باید از منابع شخصی بدون محدودیت و بدون قرض باشد، از جمله پول نقد موجود مانند اوراق بهادار، اوراق قرضه، سهام، مشارکت در سود اختصاصی (خالص مالیات)، و دارایی تجاری یا املاک و مستغلات، به استثنای محل سکونت شخصی شما.

باقی مانده قیمت خرید می بایست طی یک دوره حداکثر 7 ساله پرداخت شود. در حالی که مک دونالد کمک مالی ارائه نمی کند، اما اپراتور یا مالک می تواند از مزایای بسیاری از موسسات مالی وام دهی برخوردار شود. به نظر می رسد که اپراتورهای مالک مک دونالد از پایین ترین نرخ وام برخوردار می شوند.

هزینه های جاری راه اندازی مک دونالد در کانادا

در طول مدت مالکیت فرانچایز، شما به مک دونالد این هزینه ها را پرداخت می کنید:

 • هزینه خدمات: هزینه پایه ماهیانه بر اساس عملکرد فروش رستوران (هزینه خدمات فعلی، 4.0% از فروش ناخالص ماهانه است).
 • اجاره: اجاره پایه ماهانه و یا درصد اجاره که درصدی از فروش ناخالص ماهانه است.
 • هزینه فرانچایز: 45،000 دلار

 

مطلب پیشنهادی : راه اندازی نانوایی در کانادا

 

هزینه راه اندازی مک دونالد در کانادا

مالکیت یک فرانچایز مک دونالد می تواند یک تجارت پرسود باشد، اما نیاز به نقدینگی بسیاری دارد. به طور میانگین رستوران مک دونالد نزدیک به 2.7 میلیون دلار فروش سالیانه دارد که از این رو آن را به چهارمین فروشگاه زنجیره ای پر درآمد در ایالات متحده آمریکا پس از Chick-fill-A ،Whataburger و Panera Bread تبدیل نموده است. هزینه های راه اندازی که شامل هزینه های ساخت و ساز و تجهیزات می شود، به طور میانگین بین 1 میلیون تا 2.2 میلیون دلار می باشد. هزینه کلی بر اساس موقعیت جغرافیا و اندازه رستوران متغییر می باشد، همچنین به انتخاب تجهیزات آشپزخانه، تابلو، سبک دکور و چیدمان و طراحی نیز بستگی دارد. فرانچایزهای مک دونالد باید 40 درصد از هزینه های استارتاپ را به صورت نقدی و منابع مالی غیر قرضی بپردازند، این در حالی است که مابقی می تواند به صورت تامین مالی پرداخت شود.

علاوه بر این هزینه ها، مک دونالد 45،000 دلار هزینه فرانچایز و یک هزینه ماهانه خدمات، مساوی با 4 درصد فروش ناخالص، را دریافت می کند. فرانچایز ها باید مبلغی به عنوان اجاره به شرکت بپردازند که درصدی از فروش ماهیانه است. فرانچایزها به طور میانگین 10.7 درصد از فروش را به عنوان هزینه اجاره پرداخت می کنند. هزینه استارتاپ فرانچایز مک دونالد شبیه به KFC ،Wendy’s و Taco Bell می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *