بلاگ

مهاجرت مدیران پروژه به کانادا | شرایط اشتغال و درآمد

کانادا با کاهش نیروی کار ناشی از پیری جمعیت و مهاجرت زیاد در میان فارغ التحصیلان واجد شرایط مبارزه می کند. یکی از راه‌هایی که تلاش می‌کند این شکاف را برطرف کند، مهاجرت کارگران ماهر به کانادا است که مدیران پروژه‌های مهندسی در میان مشاغل مورد تقاضا از طریق سیستم اکسپرس انتری قرار دارند. هنگامی که یک پروژه ساخت و ساز بدون مشکل اجرا می شود، می توانید مطمئن باشید که یک مدیر پروژه مهندسی باتجربه در صدر مدیریت آن قرار دارد. کانادا چند شاخص مهم دارد که توضیح می دهد که چرا تقاضای زیادی برای این موقعیت وجود دارد (از جمله بازار پررونق مسکن و برنامه ریزی و اجرای چندین پروژه زیرساختی بزرگ توسط دولت فدرال) در ادامه قصد داریم به توضیح بیشتر در این باره بپردازیم. با ما همراه باشید!

مزایای مدیریت پروژه در کانادا

به عنوان مدیر پروژه می توانید در هر صنعت یا سازمانی کار کنید. به عنوان مثال، شرکت‌های تولیدی ممکن است به کسی نیاز داشته باشند که تیم تحقیقاتی را برای تولید محصول جدید رهبری کند. علاوه بر این، شرکت‌های مالی و بیمه ممکن است به یک متخصص برای اصلاح روش‌های گزارش‌دهی نیاز داشته باشند تا آنها را با استانداردهای جدید مطابقت دهد. حتی صنعت مراقبت های بهداشتی در هنگام تغییر مقررات، به مدیران پروژه نیاز دارد تا به آنها راهکار هایی برای صرفه جویی در هزینه بیماران و بهبود مراقبت های آنها بدهد.

یکی دیگر از مزایای شغل مدیریت پروژه، افزایش تقاضای مدیر پروژه در کانادا است. به طور کلی، بسیاری از شرکت ها به مدیران پروژه نیاز دارند، اگرچه عرضه این شغل با تقاضای آن مطابقت ندارد. این امر تا حدی به دلیل پیری نیروی کار کانادا است. عوامل دیگر شامل تغییر تکنولوژی و گسترش بازارهای جهانی است. اما به طور کلی، حقوق یک مدیر پروژه در کانادا انگیزه قوی برای ورود به این حوزه است. مدیران پروژه در کانادا در سال 2021 به طور متوسط 70000 دلار درآمد داشتند. با انتخاب شغل مدیریت پروژه، می‌توانید با همکاری با سیاستمداران یا سازمان‌های غیرانتفاعی که می‌خواهند تغییری در جهان ایجاد کنند، در حرفه خود پیشرفت کنید.

مدیریت پروژه در کانادا

پرشور، منظم و هدف گرا اصطلاحات اساسی هستند که برای توصیف یک مدیر پروژه استفاده می شوند. مدیر پروژه یک متخصص کسب و کار در زمینه مدیریت پروژه ها است. مدیر پروژه یک فرد حرفه ای است که پروژه ها را برنامه ریزی، سازماندهی و اجرا می کند در حالی که در محدودیت هایی مانند بودجه و زمان بندی کار می کند. علاوه بر این، مدیران پروژه مسئول راه اندازی تیم های رهبری، تعریف اهداف، ارتباط با سهامداران و نظارت پروژه تا پایان آن هستند. مدیران پروژه با نظارت بر پروژه ها از شروع تا تکمیل، این پتانسیل را دارند که هزینه های پروژه را کاهش دهند، کارایی شرکت را به حداکثر برسانند، درآمد را افزایش دهند و در عین حال اطمینان حاصل کنند که این پروژه ها به موقع و با منابع مشخص به پایان می رسند.

مسئولیت های یک مدیر پروژه

اگر به دنبال شغلی در مدیریت پروژه هستید، احتمالاً در مورد نقش ها و مسئولیت های مختلفی که پس از دریافت مدرک یا گواهینامه خود خواهید داشت، کنجکاو هستید. وظایف دقیق یک مدیر پروژه به صنعت، سازمان و انواع پروژه های درگیر بستگی دارد. با این حال، بیایید نگاهی دقیق‌تر به کارهایی که مدیران پروژه به عنوان مسئولیت‌های کلیدی خود انجام می‌دهند، بیندازیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این شغل برای شما مناسب است یا خیر:

 • مدیران پروژه برنامه ریزی می کنند که چه کاری باید در چه زمانی انجام شود و چه کسی آن را انجام خواهد داد.
 • آنها به ریسک های موجود در یک پروژه خاص و ارائه تکنیک هایی در مدیریت این ریسک ها نگاه می کنند.
 • مدیران پروژه به تیم درگیر در پروژه، انگیزه و هماهنگی می دهند.
 • در طول هر پروژه، منابع و سایر هزینه های متفرقه را به هر بخش پروژه تخصیص می دهند. از این رو، این وظیفه مدیر پروژه است که اطمینان حاصل کند که این مسائل به طور مؤثر حل شده اند تا پروژه را در مسیر خود نگه دارد.
 • مدیران پروژه همچنین تیم خود را مدیریت می کنند تا آنها را سازنده و شاد نگه دارند. به عنوان مثال، یک مدیر پروژه می تواند تمرینات تیم سازی را برای تقویت روحیه به ویژه پس از هفته ها یا مراحل چالش برانگیز پروژه انجام دهد.
 • برای پروژه های در مقیاس کوچک، ارزیابی هزینه ممکن است یک کار هفتگی باشد، اما برای پروژه های بزرگ تر، مدیران پروژه هر روز زمانی را صرف بررسی بودجه می کنند تا مطمئن شوند که هزینه های پروژه از مقدار برنامه ریزی شده برای اجرای پروژه تجاوز نمی کند.

مهارت های مورد نیاز

به عنوان مدیر پروژه، شما مسئول اطمینان از تکمیل به موقع پروژه ها، در حد بودجه و استانداردهای کیفی مورد نیاز خواهید بود. برای اینکه به عنوان مدیر پروژه موثر باشید، باید مجموعه خاصی از مهارت ها و ویژگی های شخصیتی را داشته باشید، زیرا این مهارت ها به شما امکان می دهد وظایف شغلی خود را با شایستگی انجام دهید. مهارت های زیر برای مدیر پروژه شدن در کانادا لازم است:

 1. مهارت های تحلیلی و رهبری قوی

مدیر پروژه هنگام مدیریت یک تیم یا پروژه باید دارای مهارت های رهبری قوی باشد. به عنوان یک مدیر پروژه، شما نه تنها مسئول موفقیت پروژه هستید، بلکه باید رهبری باشید که مهارت های رهبری را برای هدایت و ایجاد انگیزه در اعضای تیم برای دستیابی به اهدافشان به کار می گیرد. از این رو، رهبران قوی با برقراری ارتباط منظم با اعضای تیم خود و کمک به کارکنان خود در توسعه مهارت های مهم مدیریت پروژه، محیط کاری مولد را پرورش می دهند.

 1. مهارت های ارتباطی

ارتباط یکی از ارکان اساسی مدیریت است: چه از طریق ایمیل، تماس، بازدید روزانه یا جلسات تیمی. صرف نظر از رسانه، برقراری ارتباط راحت با داده ها یک مهارت ضروری است. مدیران پروژه باید اطمینان حاصل کنند که اعضای تیم از برنامه پروژه، جدول زمانی و بودجه برای تعیین وضعیت پروژه های مختلف آگاه هستند.

 1. مهارت های مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مهارت های فنی است که هر مدیر پروژه باید داشته باشد. به همین دلیل مدیران پروژه باید در مدیریت زمان خود، زمان تیم خود و زمان کلی پروژه تخصص داشته باشند.

 1. مهارت های مدیریت وظیفه

وظایف، مشاغلی هستند که مراحل اجرای یک پروژه را تشکیل می دهند. وظیفه باید ایجاد شود، سازماندهی شود، به اعضای تیم اختصاص داده شود و ردیابی شود تا اطمینان حاصل شود که آنها محدودیت های پروژه را برآورده می کنند. نرم افزار های مدیریت پروژه به شما کمک می کند وظایف را مدیریت کنید و همکاری بین تیم پروژه خود را تقویت می کند.

 1. مهارت های حل مسئله

حل مسئله یکی دیگر از مهارت های مفیدی است که هر مدیر پروژه باید داشته باشد. موفق ترین متخصصان در این زمینه زمانی را برای مقابله با چالش ها و کشف چگونگی غلبه بر مشکلات اختصاص می دهند. یک مانع یا مشکل نباید مدیران پروژه را دلسرد کند. درعوض، آنها نیاز به توسعه راه حل هایی دارند تا پروژه را به جلو پیش ببرد (حتی زمانی که بهترین برنامه ها از بین می روند).

4 مرحله برای تبدیل شدن به یک مدیر پروژه در کانادا

اگر می خواهید در کانادا مدیر پروژه شوید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. لیسانس مدیریت یا بازرگانی بگیرید
 2.   صدور گواهینامه در مدیریت پروژه
 3.   کسب تجربه کاری
 4.   جایگاه خود را انتخاب کنید

مرحله 1: مدرک لیسانس مدیریت یا تجارت بگیرید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک مدیر پروژه، کسب مدرک مرتبط است. کسب مدرک در کسب و کار یا مدیریت پروژه به شما مزیتی در بازار کار می دهد. علاوه بر این، می توانید سایر برنامه های تحصیلی مرتبط از جمله مهندسی، ساخت و ساز، فناوری اطلاعات یا بازاریابی را دنبال کنید و از این تخصص برای آماده سازی خود برای مدیریت پروژه های مرتبط با آن نقش ها استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید یک مدرک در زمینه دیگری را با یک دوره کوتاه آنلاین یا گواهینامه دیگری در مدیریت پروژه تکمیل کنید.

مرحله 2: برای گواهینامه خود درخواست دهید

مدیران پروژه موفق به گواهینامه نیاز دارند. گواهینامه به شما کمک می کند تا مهارت ها و قابلیت اشتغال خود را بهبود بخشید و تعهد شما را به این حرفه نشان می دهد. گواهینامه مدیریت پروژه حرفه ای (PMP) یک گواهینامه مدیریت پروژه شناخته شده جهانی است که برای کسانی که تجربه زیادی در مدیریت و ارائه پروژه دارند، مفید است. دریافت این گواهی، نرخ دستمزد شما را بالا تر می برد و مهر تاییدی بر تجربه و توانایی های شما است. علاوه بر این، انجمن مدیریت پروژه کانادا نیز گواهینامه صلاحیت مدیریت پروژه و چندین گواهینامه تخصصی مانند Certified Agile Project Manager و Advanced Certificate in Critical and Structured Thinking ارائه می دهد.

مرحله 3: کسب تجربه کاری

مدیران پروژه برای برتری در زمینه های انتخابی خود به تجربه نیاز دارند. شما می توانید با جستجوی موقعیت های کارآموزی در شرکت هایی که پروژه ها را مدیریت می کنند، تجربه کسب کنید. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید داوطلبانه مسئولیت‌های اضافی را بر عهده بگیرید که شما را در معرض نقش‌های مدیریت پروژه قرار می‌دهد، مانند زمان‌بندی وظایف، بودجه‌بندی و جلسه ذینفعان. به دست آوردن تجربه مرتبط به شما امکان می دهد در بین استخدام کنندگان متمایز شوید.

متوسط درآمد مدیر پروژه در کانادا

متوسط ​​حقوق یک مدیر پروژه 80000 دلار در سال در کانادا است. با این حال، درآمد دقیق یک مدیر پروژه به چندین عامل کلیدی از جمله تحصیلات، تجربه و صنعت مدیر بستگی دارد. مدیران پروژه در کانادا مورد تقاضا هستند و دلیل تقاضای زیاد آنها این است که دانشگاه های کانادا برنامه های فوق العاده خوبی ارائه می دهند که فارغ التحصیلان را برای کسب صلاحیت حرفه ای خود آماده می کند. برای اکثر افراد، بین 2 تا 4 سال طول می کشد تا یک مدیر پروژه واجد شرایط در کانادا شوند.

دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل در رشته مدیریت پروژه

مدیریت پروژه یک رشته بسیار مورد توجه است که شامل به کارگیری دانش، مهارت ها و تکنیک ها برای اجرای موثر و کارآمد پروژه ها است. مدرک مدیریت پروژه شروع خوبی برای شروع یک شغل به عنوان مدیر پروژه است. در ادامه دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل در رشته مدیریت پروژه آورده شده است:

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی (UNBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی (UNBC) یک برنامه تحصیلی مدیریت پروژه ارائه می دهد تا دانشجویان را برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و رسیدگی به عدم قطعیت در طول چرخه عمر پروژه و بهترین شیوه های صنعت مرتبط با مدیریت ریسک آماده کند.

 1. دانشگاه وینیپگ

دانشگاه وینیپگ یک برنامه تحصیلی در مدیریت پروژه ارائه می دهد تا به دانشجویان کمک کند تا یک پروژه را برنامه ریزی، اجرا، نظارت و کنترل کنند و از موفقیت آن اطمینان حاصل کنند. این برنامه به شما یک پایه جامع در مدیریت پروژه و مدیریت سازمانی می دهد که برای سازمان های غیرانتفاعی، انتفاعی و دولتی اعمال می شود. فعالیت‌های این برنامه بر روی پروژه‌های کوچک متوسط متمرکز شده‌اند و از نظر اهداف و نتایج یادگیری، منحصراً غیرفنی هستند.

 1. دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر یکی دیگر از دانشگاه های بزرگ کانادایی است که مدرک مدیریت پروژه را ارائه می دهد. SFU دانشجویان را برای این حرفه مدیریتی پربار در زمینه مدیریت پروژه آماده می کند. دانشجویان مهارت های عملی و پیشرفته ای را به دست خواهند آورد که به مدیریت موثر عناصر حیاتی مورد نیاز برای اطمینان از موفقیت پروژه کمک می کند.

 1. دانشگاه کلگری

دوره مدیریت پروژه برای دانشجویان دانشگاه طراحی شده است تا تحصیلات خود را بهبود دهند و مهارت هایی را برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد مدیران پروژه در اقتصاد جهانی کسب کنند. دوره های برنامه برای راهنمایی دانشجویان در توسعه مهارت های مدیریت پروژه فنی، رهبری، سازمانی، بین فردی، جلسات و ارائه طراحی شده اند.

 1. دانشگاه نیوبرانزویک

در این برنامه، دانشجویان یاد می گیرند که جنبه های عملیاتی مدیریت یک پروژه را با ویژگی های رهبری مورد نیاز برای الهام بخشیدن به تیم پروژه و تعامل با سهامداران پروژه ترکیب کنند. این برنامه به دانشجویان کمک می کند تا رهبری سطح بالا و متوسط را در مدیریت پروژه توسعه دهند. این دانشگاه همچنین برنامه های انعطاف پذیری را در زمینه های کلیدی که برای نیاز روزافزون به مدیریت پروژه حیاتی است، ارائه می دهد.

جمع بندی

ممکن است متوجه شوید که بسیاری از موقعیت های مدیر پروژه نیاز به تجربه دارند. با این حال، یافتن شغلی در مدیریت پروژه بدون تجربه نیز امکان پذیر است، به خصوص اگر بتوانید تعهد خود را به صنعت نشان دهید و ثابت کنید که مهارت های مدیریت پروژه را دارید. در پایان، تبدیل شدن به یک مدیر پروژه در کانادا می تواند جالب و ارزشمند باشد. برای دستیابی به پیشرفت بیشتر در چنین حرفه ای آینده نگری لازم است. مدیران پروژه مشتاق باید کارها را آهسته پیش ببرند و با مردم ارتباط برقرار کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت مدیر کنترل پروژه به کانادا می توانید از راهنمایی های یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *