بلاگ

راه اندازی دامداری در کانادا

یکی از مهمترین روش هایی که بتوانید اقامت دائم در کانادا را کسب کنید این است که بیزنس و یا کسب و کاری را در کانادا راه بیاندازید که بتواند به اقتصاد این کشور کمک کند و هم چنین اقتصاد محلی را رونق ببخشد. در این راستا نمی توان نقش احداث و راه اندازی دامداری را نادیده گرفت. برخلاف تفکر عده ای از مردم، صنعت دامداری می تواند از خیلی از جهت ها مزایای اقتصادی و سرمایه گذاری بالایی داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا درباره صفر تا صد راه اندازی دامداری در کانادا صحبت کنیم و هر آن چه که باید بدانید را به خوبی یاد بگیرید.

شرایط راه اندازی دامداری در کانادا

آیا تا به حال رویای راه اندازی دامداری در کانادا را در سر داشتید؟ آیا به این شکل می خواستید تا هم مواد غذایی برای خود و خانواده تان و جامعه ای که در آن زندگی می کنید، مهیا نمایید؟ آیا از کار کردن با دستان خود و بودن در طبیعت لذت می برید؟ آیا از آزادی که مشاغلی هم چون دامداری به شما می دهند (چون خودتان رئیس خودتان هستید) لذت می برید؟ جدا از علاقه و انگیزه بالا برای شروع و راه اندازی دامداری، باید بدانید که این شغل نیازمند سخت کوشی بسیاری است، اما در هر صورت یک حرفه فوق العاده با ارزش و رضایت بخش به شمار می آید.

به یاد داشته باشید که دامداری هم یک نوع تجارت است و از این رو باید برای آن برنامه ریزی کرده و تجزیه تحلیل هایی را انجام دهید، این که چه نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و حتی تهدیداتی به دنبال دارد. به طور مثال باید به این موارد فکر کنید:

 • می خواهید چند گاو داشته باشید و شیر آن ها را بدوشید؟
 • می خواهید شیرهای خود را در کجا بفروشید؟
 • آیا پرسنلی را استخدام می کنید؟
 • بعد از کنار گذاشتن هزینه های مربوط به تهیه لبنیات، چه مقدار درآمد برایتان باقی می ماند؟
 • و غیره.

طرح کسب و کار و برنامه کاری شما باید شامل بودجه نقدی هم باشد تا بتوانید با خیال راحت الزامات معقول را برای راه اندازی در کانادا مهیا کنید.

مراحل راه اندازی دامداری در کانادا

خوب تبریک می گوییم شما یکی از بهترین ایده های تجاری را در کانادا انتخاب کرده اید و حالا باید آماده مراحل بعدی باشید. مراحل راه اندازی دامداری در کانادا بیشتر از این است که بخواهید ایالت یا استانی را در این کشور پیدا کرده و سراغ ثبت دامداری خود بروید. مراحلی که در ادامه بیان می کنیم این اطمینان را برای شما به وجود می آورد که برنامه ریزی راه اندازی دامداری شما دقیق و حساب شده پیش می رود و در نهایت همه چیز به طور قانونی و مجاز انجام می گردد.

دامداری در کانادا

مرحله اول: برنامه ریزی تجاری

یک برنامه مشخص برای موفقیت در هر نوع کارآفرینی واجب و ضروری است. این امر به شما کمک می کند تا ویژگی های تجاری و تمام چیزهای ناشناخته را یاد بگیرید. موضوعات مهمی وجود دارد که در این زمینه باید به یاد داشته باشید:

 • هزینه های راه اندازی و هزینه های تجاری در شغل دامداری چه چیزهایی هستند؟
 • بازار هدف شما چه کسانی هستند؟
 • چقدر می توانید از این دامداری درآمد کسب کنید؟
 • نام تجارت و دامداری شما چه خواهد بود؟
 • دامداری شما برایتان سود خواهد داشت؟
 • چگونه می توانید تجارت خود را پردرآمد و پر سودتر کنید؟

مرحله دوم: برای مالیات ثبت نام کنید

قبل از استارت و راه اندازی دامداری خود در کانادا باید برای انواع مالیات های ایالتی و استانی کانادا ثبت نام کنید. برای این کار، شما باید برای شماره شناسایی کارفرما (EIN) درخواست دهید. این پروسه بسیار ساده و رایگان است.

مرحله سوم: یک حساب بانکی تجاری و کارت اعتباری افتتاح کنید

استفاده از حساب بانکی تجاری و حساب های اعتباری برای حفاظت از دارایی های شخصی بسیار ضروری است. زمانی که حساب تجاری شخصی و تجاری شما با هم ترکیب می شود، در صورتی که تجارت تان مورد سوء استفاده قرار بگیرد، دارایی های شخصی شما نیز در معرض خطر قرار می گیرند.

به علاوه، به این ترتیب می توانید کارت های اعتباری سایر منابع مالی دامداری را به جای نام شخصی خود به نام تجارت تان کسب کنید.

 

مطلب پیشنهادی : خرید بیزینس در کانادا

 

مرحله چهارم: بخش حسابداری دامداری را راه بیاندازید

باید هزینه ها و منابع درآمد خود را ثبت و ضبط کنید که برای درک عملکرد های مالی دامداری تان بسیار اهمیت دارد. داشتن حساب های مشخص و واضح و مفصل هم چنین به ساده کردن روند محاسبه مالیات سالانه شما نیز کمک می نماید.

مرحله پنجم: مجوزها و گواهینامه های لازم را اخذ کنید

عدم دریافت مجوزها و گواهینامه های لازم می تواند به جریمه های سنگین و یا حتی تعطیلی دامداری تان ختم شود.

مجوز و گواهینامه های محلی و ایالتی

 • از دفاتر و سازمان های مربوط به در شهرستان، شهر و کشور خود پرس و جو کنید
 • از یکی از انجمن های محلی مورد تایید کمک بگیرید

 

گواهی اشتغال

تجارت دامپروری در کانادا به طور کلی در مزرعه و زمین های بزرگ انجام می شود. چنین کسب و کارهایی به گواهی اشتغال نیاز دارند. گواهی اشتغال تایید می کند که تمام قوانین ساختمان، قوانین منطقه بندی و مقررات دولتی رعایت شده است.

اگر در نظر دارید تا مکانی را برای دامداری در کانادا اجاره کنید:

1.این وظیفه صاحب زمین است که گواهی اشتغال را به دست بیاورد

2.قبل از امضای اجاره نامه، مشخص کنید که آیا زمین از قبل دارای گواهی اشتغال معتبری می باشد که بتوانید به وسیله آن دامداری خود را اه اندازی کنید یا خیر

3.بعد از بازسازی اساسی زمین مورد نظر باید گواهی اشتغال جدید صادر شود. اگر مکان و زمینی که می خواهید دامداری خود را راه اندازی کنید از قبل پروسه نوسازی را شروع کرده است، بسیار اهمیت دارد تا در اجاره نامه خود قید کنید که تا زمانی که گواهی اشتغال کسب نشود، اجاره ای پرداخت نمی شود و محاسبه نمی گردد.

اگر می خواهید زمین یا مزرعه ای را برای دامداری در کانادا خریداری کنید

1.شما وظیفه دارید تا گواهی اشتغال معتبری را از یک مقام دولتی محلی دریافت کنید

2.همه کدهای ساختمانی و الزامات منطقه بندی را برای مکان و زمین موردنظرتان مرور کنید تا اطمینان به دست بیاورید که همه چیز مطابق با گواهی اشتغالی که می خواهید دریافت کنید، می باشند.

مرحله ششم: بیمه تجاری را فراموش نکنید

درست مانند مجوزها و گواهینامه های تجاری، شما به بیمه نیاز دارید تا در امنیت کامل و به طور قانونی دامداری تان را افتتاح نمایید. بیمه تجاری در صورت خسارت، منابع مالی شما را تحت پوشش قرار می دهد. انواع مختلفی از قوانین بیمه وجود دارد که برای انواع تجارت ها در نظر گرفته شده اند. اگر از ریسک و خطراتی که ممکن است دامداری تان با آن مواجه شود، بی اطلاع هستید، بهتر است از بیمه با مسئولیت عمومی شروع کنید. این رایج ترین پوشش بیمه برای تجارت ها می باشد که برای شروع می توان روی آن حساب باز کرد.

بیمه دیگری که باید به آن توجه کنید، بیمه نامه های غرامت کارکنان است. اگر دامداری شما نیاز به پرسنل دارد، بهتر است حتما به دنبال اخذ چنین بیمه ای باشید.

مرحله هفتم: برند خود را تعریف کنید

برند شما دقیقا چیزی است که تجارت یا همان دامداری تان توسط آن شناخته می شود و هم چنین چیزی است که مردم آن را می بینند و درک می کنند. یک برند قدرتمند به پایداری و ممتاز بودن دامداری شما در میان رقیبان کمک شایانی می کند.

مرحله نهم: سیستم شماره تماس دامداری خود را راه اندازی کنید

این یکی از بهتری روش هایی این است که می توانید به وسیله آن زندگی شخصی و کاری خود را از هم جدا کنید. این امر موجب می شود تا تجارت شما رویه حرفه ای تری به خود بگیرد. از طرف دیگر مشتریان واقعی به راحتی می توانند با شما تماس داشته باشند.

میانگین هزینه های راه اندازی دامداری در استان‌ های کانادا

همان طور که مشخص است بسیار اهمیت دارد تا برای شروع شغل دامداری خود، تحقیقات کاملی در مورد میزان دسترسی به زمین انجام دهید. اندازه زمین، خاک و خوراک طبیعی نقش مهمی در انواع حیواناتی دارد که می توانید با موفقیت در آن جا پرورش دهید. هر نوع حیوان نیازمند یک نوع متفاوتی از فنس گذاری و یا متراژ زمین و حتی چمن هایی برای چرا کردن روی آن می باشند.

زمانی که می خواهید زمین و مزرعه مورد نظرتان را انتخاب کنید، بسیار اهمیت دارد تا اهداف آینده خود را در نظر بگیرید. در حالی که ممکن است تصمیم بگیرید که ابتدا در ابعاد کوچک تری دامداری خود را راه اندازی کنید، آن هم فقط با چند حیوان، اما بدانید که این کیفیت و کمیت است موفقیت و سود کلی دامداری شما را مشخص می کند. مطمئن باشید که برنامه تجاری و سرمایه گذاری زمین با هم مطابقت دارند.

هزینه های استارت و راه اندازی دامداری در کانادا بسته به عوامل مختلفی متغییر است و واقعا مشخص کردن آن سخت است. هزینه های زمین و نیروی کاری بخش عمده ای از بودجه تان را به خود اختصاص می دهند. این موضوع هم در ابتدای کار و هم در طول کار صدق می کند. زمانی که مزرعه و زمین خود را خریداری و یا حتی اجاره کردید، بسته به دامی که پرورش می دهید، به چندین مورد نیاز دارید:

 • تراکتور، کود، ماشین چمن زنی، گاو آهن و تجهیزات علف زنی- برای کاهش هزینه های راه اندازی اولیه، سعی کنید ابتدا از خرید ماشین آلات و تجهیزات دست دوم شروع کنید
 • کود و علف کش ها
 • خوراک دام
 • آبشخور و سطل های خوراک دام و تحهیزات آبیاری
 • زمن شما باید به طور مناسبی آبیاری شود و تجهیزات کلی برای اجرای عملکرد های تجاری را داشته باشد
 • یخچال و انبار نگهداری از کالا ها و مواد غذایی قبل از حمل و نقل
 • هزینه های بازاریابی و تبلیغات

راه اندازی یک دامداری به سرمایه زیادی نیاز دارد. شما قبل از شروع و تصمیم به سرمایه گذاری باید همه چیز را در نظر بگیرید.

 

مطلب پیشنهادی : کافی شاپ در کانادا

 

هزینه هایی که همیشه در طول فعالیت دامداری نیاز است:

نگهداری مداوم از مزرعه و زمین می تواند در ابتدا هزینه بردار باشد، در حالی که ممکن است سال های بعد بودجه تعمیر و نگهداری شما کاهش یابد. نرده ها و فنس ها و خود بخش اصلی ساختمان نگهداری از دام ها نیز باید به خوبی نگه داری شوند، درست همان طور که از منابع طبیعی زمین خود محافظت می کنید. روتین نگهداری ماشین آلات و ابزار آلات نیز به کاهش هزینه های خرابی و اختصاص دادن بودجه مجزایی برای آن ها کمک می کند.

هم چنان که دامداری تان پیشرفت می کند و نیاز به تغییراتی در ساختار و حتی ظاهر آن دارید، شاید نیاز به هزینه های نوسازی نیز داشته باشید. برای دامداری که بیشتر روی گاوها سرمایه گذاری می کند، هزینه های خوراک چیزی بیش از 25 درصد از بودجه سالانه است. هزینه های حقوق و دستمزد کارمندان و بیمه نیز جزو هزینه هایی هستند که نباید نادیده گرفته شوند.

مناسب ترین شهر ها برای راه اندازی دامداری در کانادا

دامداری و دامپروری بزرگ ترین بخش کشاورزی در کانادا می باشد. تولیدات لبنی نیز حضور چشمگیری در بسیاری استان ها دارد و از هر ده استان هفت استان جزو دو تامین کننده کالای برتر کشور محسوب می شوند.

در سال 2018، 967،700 گاو شیرده در 10،679 مزرعه در سراسر کشور وجود داشتند. کبک و انتاریو استان های اصلی برای تولیدات لبنی به شمار می روند که هر یک به ترتیب دارای 5،120 و 3،534 مزرعه می باشند که به ترتیب 37 درصد و 33 درصد از شیر کل کانادا را تولید می کنند.

سه نمونه از دامداری های فروشی در کانادا

1.صد هکتار- شهرستان گلنگاری جنوبی برای فروش، گرین ولی، انتاریو

نوع زمین: دامداری- گاوداری

قیمت: $1,000,000  CAD

وضعیت: فعال

مکان:
20035 County Road 25,
Green Valley, Ontario
K0C 1L0, Canada

اندازه زمین: 100 هکتار

100 هکتار زمین زیبا به همراه ساختمان به خوبی نگهداری شده. هم چنین 60 هکتار از زمین قابل کار کردن است. شما حتی می توانید این مزرعه را به صورت سال به سال اجاره کنید. 20 هکتار از این زمین مرتع ناهموار دارد که برای چرای گاوهاعالی است و هم چنین حوضچه ای در انتهای مزرعه وجود دارد که منبع آب عالی می باشد.

2.شهرستان تورنلو، مزرعه دامداری 341.5 هکتار در انتاریو

نوع زمین: دامداری- گاوداری

قیمت: $6,500,000  CAD

وضعیت: فعال

مکان: 232163 dairy Lane,
Thornloe, Ontario
p0j 1s0, Canada

314 هکتار از این زمین قابل کار کردن است. سهیمه شیر قابل انتقال 79.65 کیلوگری دارد . دارای خط کامل تجهیزات میدانی و دو سوله انباری 40*220 و 40*120 می باشد.

3.دامداری در استراتن انتاریو

نوع: دامداری، گاوداری

قیمت: $4,000,000  CAD

وضعیت: فعال

مکان:
357 River Rd,
Stratton, Ontario
P0W 1N0, Canada

دارای سهیمیه 44 کیلوگرمی شیر قابل انتقال و دارای تجهیزات کامل همراه با کاشی کاری سیستماتیک و هم چنین دارای دو ساختمان مسکونی رو به روی یک رودخانه زیبا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *