بلاگ

مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

آیا پرستار خانگی هستید که درباره اخذ اقامت دائم در کانادا مطمئن نیستید؟ بهتر است بدانید که فرصت های شغلی و استخدام پرستار خانگی در کانادا به دلیل نقش کلیدی که برای مراقبت از کودکان و سالمندان دارند، روز به روز بیشتر می شود و این شغل در کانادا بسیار مورد نیاز می باشد. شما می توانید به عنوان پرستار خانگی در کانادا مقیم دائم شوید و مانند هر مهاجر واجد شرایط دیگری درخواست دهید.

در هر صورت ابتدا نیاز دارید تا به وسیله یکی از برنامه های مجوز کاری که در ادامه وجود دارد به کانادا مهاجرت کنید:

 • ارائه دهندگان مراقبت از کودک در منزل (Home child care providers)
 • برنامه آزمایشی نیروی کار پشتیبان در خانه (Home Support worker pilot)
 • پرستار خانگی نیازهای پزشکی (Medical Requirements caregiver)
 • پرستار خانگی برای زندگی در خانه (Live-In Caregiver Program)

الزامات واجد شرایط دیگری نیز وجود دارند که قبل از درخواست برای ویزای اقامت دائم کانادا به عنوان پرستار باید برآورده شود. در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

 

مطلب پیشنهادی : بررسی استارتاپ های موفق در کانادا

 

پرستار خانگی به چه کسانی گفته می شود؟

پرستار خانگی یک شخصی است که به نیازهای افراد با محدودیت های کوتاه مدت یا بلند مدت به دلیل بیماری، جراحت و ناتوانایی رسیدگی می کند. انواع مختلفی از پرستار خانگی در کانادا وجود دارد که مراقبت های به خصوصی را ارائه می کنند، مانند پرستار خانگی خانوادگی و کمک پرستار خانگی.

در واقع این افراد به کم کردن بار سنگین مراقبت و حمایت از افراد نیازمند کمک می کنند. این که این مراقبت کوتاه مدت باشد یا بلند مدت فرقی ندارد، در هر صورت نقششان بسیار کلیدی و حیاتی است. بیایید به نقش این پرستاران اندکی دقیق تر نگاه کنیم:

بهتر است فرق پرستار را با مراقب خانگی درک کنیم. پرستاران برای اجرای مراقبت های با مهارت و تخصصی (تزریقات منظم، سرم درمانی، تجویز دارو، نظارت بر لوله های تنفسی و غیره) مدرک می گیرند. از این رو اگر عزیزان شما نیاز به مراقبت های حرفه ای دارند، باید سراغ پرستاران بروید.

پرستاران به طور کلی حدود چند ساعت در طول هفته خانه هستند. این افراد مسئول اجرای دستورالعمل های مشخص شده توسط پزشک می باشند و همچنین از مهارت های ارزیابی برای کمک به نظارت بر پیشرفت بیمار برای بهبودی از یک بیماری یا آسیب جدی استفاده می کنند.

اما پرستاران خانگی برای کمک به فعالیت های روزمره و همچنین همراهی و مصاحبت با افراد نیازمند حضور دارند. آن ها مراقبت های پزشکی را انجام نمی دهند، در عوض، با بیماران و یا افراد نیازمند مستقیما در ارتباط هستند. آن ها روابط نزدیکی با کسانی که تحت مراقبت هستند ایجاد می کنند و به رفع نیازهای روزمره سالمندی که ممکن است به تنهایی نتواند آن ها را انجام دهد، کمک می نمایند.

شرایط مورد نیاز پرستاران خانگی برای مهاجرت به کانادا

اساسا معیارهای واجد شرایط اقامت دائم برای پرستاران خانگی در کانادا به برنامه ای که از طریق آن برای مجوز کاری اقدام کرده اند، بستگی دارد.

 1. ارائه دهندگان مراقبت از کودک در منزل

هر کسی که به مهاجرت به عنوان پرستار خانگی به کانادا برای اقامت دائم از طریق این برنامه فکر می کند، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل مدرک تحصیلی یک ساله پس از دوره متوسطه در کانادا
 • هر مدرک دیپلم و یا مدرک خارجی دیگر
 • ECA (ارزیابی مدرک تحصیلی) از سازمان مورد تایید کانادایی
 • سطح معیار زبان کانادایی 5 در صحبت کردن فرانسوی و انگلیسی
 • نتایج آزمون زبان اورجینال کمتر از 2 سال
 • باید هیچ گونه سوابق جنایی نداشته باشند
 1. برنامه آزمایشی نیروی کار پشتیبان در خانه
 • باید قبل از درخواست، حداقل 24 ماه سابقه کاری تمام وقت در کانادا در 36 ماه از اقامت خود داشته باشند.
 • سوابق کاری باید تحت طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) با کد 4411 باشد.
 • باید دارای حداقل آزمون مهارت زبانی باشند، مانند معیار زبان کانادایی (CLB) برای زبان انگلیسی
 • باید در کانادا قابل پذیرش باشند
 • باید قصد زندگی در خارج از استان کبک را داشته باشند
 1. پرستار خانگی نیازهای پزشکی
 • پرستاران عملی با مجوز
 • نیروی کاری پشتیبانی در خانه
 • پرستاران و پرستاران روانپزشکی که ثبت شده هستند
 • سوابق کاری که شامل دو سال کار تمام وقت با پرداخت حقوق در کانادا باشد
 • مجوز فعالیت در کانادا
 • حداقل مدرک تحصیلی یک ساله بعد از دوره متوسطه از کانادا
 • ECA (ارزیابی مدرک تحصیلی) از سازمان مورد تایید کانادایی
 • دیپلم ها یا مدرک معادل خارجی
 • حداقل نتایج آزمون مهارت زبان
 1. پرستار خانگی برای زندگی در خانه

متاسفانه برنامه پرستار خانگی برای زندگی در خانه اخیرا فعال نیست اما امید است که به زودی دولت کانادا این برنامه را برگرداند. در هر صورت تنها محض یادگیری معیار این برنامه اقامت در کانادا بهتر است با شرایط زیر آشنا شوید:

 • باید حداقل به مدت 2 سال به صورت استخدام تمام وقت در منزل یا معادل آن بر حسب ساعت در کانادا کار کرده باشید.
 • سابقه کاری شما باید در عرض 4 سال از تاریخ ورود به کشور به دست بیاید.

مهاجرت پرستاران خانگی به کشور کانادا

مهارت های مورد نیاز پرستاران خانگی در کانادا

پرستاران خانگی تفاوت بزرگی در زندگی بیماران و خانواده هایشان ایجاد می کنند- اما هر کسی برای این کار ساخته نشده است. پرستاران خانگی باید یک سری مهارت ها و ویژگی ها داشته باشند تا موفق شوند و بهترین مراقبت ممکن را برای مشتری خود فراهم بیاورند. در ادامه به این مهارت های لازم اشاره می کنیم:

 1. دلسوزی

دلسوزی به این معنا است که بتوانید کاملا ناراحتی دیگران را درک کنید و تمایل داشته باشید تا شرایط را برای آن ها بهتر کنید. این مهمترین مهارت است زیرا بسیاری از مشتریانی که درخواست پرستار خانگی دارند در ناراحتی و مشکل و حتی شرایط دردناکی به سر می برند (تازه جراحی و یا عمل کرده اند، حافظه خود را به دلیل آلزایمر از دست داده اند و غیره).

 1. ارتباطات

پرستاران خانگی باید مهارت برقراری ارتباط عالی داشته باشند، هم به صورت کتبی و هم به صورت لفظی. حتی اگر بیمار مورد نظر توانایی ارتباط برقرار کردن به وسیله صحبت کردن و نوشتن را ندارد، شما باید با اعضای خانواده و یا طرف حسابان خود تعامل برقرار کنید تا درباره نحوه مراقبت و تغییر شرایط نگهداری صحبت کنید. همچنین باید با پزشکان، پرستاران و افراد حرفه ای در زمینه پزشکی در ارتباط باشید.

 1. نظارت

این که فقط با بیمار خود حرف بزنید و یا به او گوش دهید، کافی نیست. گاهی اوقات آن ها توانایی این را ندارند که بگویند چه اتفاقی برای سلامتیشان میافتد و یا حتی ممکن است سعی کنند تا از شما چیزی را مخفی کنند چون از آشکار کردن وضعیت بدتر سلامتی خود می ترسند.

 1. مهارت های بین فردی

پرستار خانگی در کانادا یک شغل اجتماعی است و شما در طول روز با مردم سر و کار دارید. حتما نباید برونگرا باشید، اما قطعا این ویژگی به شما کمک می کند. داشتن سطح بالایی از مهارت اجتماعی به شما در حفظ آرامش، ایجاد اعتماد و اطمینان کمک می کند.

 1. مدیریت زمان

شما رئیس خودتان هستید و باید خوب برنامه ریزی کنید. باید وظایفتان را اولویت بندی کنید، به طور موثری کار کنید و از هر گونه وظایفی که بیش از حد وقت گیر هستند، مخصوصا اگر وقت کم است، پرهیز کنید.

 1. سازماندهی

باید بدانید که هر وسیله لازم پرستاری در کیف شما کجا است. باید بدانید که داروهای بیماران در خانه کجا قرار دارد. این سازماندهی برای پرستار خانگی بسیار اهمیت دارد، مخصوصا در شرایط اورژانسی.

 1. تمیز و مرتب بودن

مخصوصا اگر بیمار شما یک شخص مسن می باشد، باید در طول ویزیت های خود اندکی به تمیزکاری اهمیت بدهید، مانند شستن لباس ها و یا طی کشیدن. حتی اگر خانه شخصی خود را آن طور که می خواهید تمیز نگه نمی دارید، باید بتوانید خانه بیمار را تا حدودی که تحت مسئولیت شما می باشد تمیز نمایید. رعایت بهداشت شخصی نیز بسیار مهم است زیرا شاید لازم باشد بیمار را حمام ببرید و لباس بپوشانید.

 1. صبر

بیشتر پرستاران خانگی با چالش هایی از هر نوعی مواجه می باشند: بیماری های فیزیکی و ذهنی چشمگیر بیمار، بیمار با توانایی ارتباطی محدود و غیره. شاید هم بیماران غیر منطقی باشند و یا کمی عصبانی شوند، همه این ها نیازمند حفظ آرامش و خونسردی شما می باشد.

 1. انعطاف پذیری

از جایی که وضعیت بیمار از هر روز به روز دیگر تغییر می کند، از این رو باید همیشه انعطاف پذیری خود را حفظ کنید. ویژگی ها و مسئولیت های شما همیشه یکسان نیست و شما باید با تغییرات به وجود آمده، سازگاری و هماهنگی داشته باشید و شرایط را تحت کنترل بگیرید.

 1. ابتکار عمل

پرستاران اغلب به تنهایی در خانه بیمار کار می کنند. مطمئنا طبق دستور پزشکان و پرستاران نیز کار خود را انجام می دهند تا از یک بیمار مراقبت کنند، داروها را سر وقت بدهند و غیره. بنابراین باید همیشه فعال باشید، تصمیمات آگاهانه ای بگیرید و در شرایط اورژانسی اقدامات درستی انجام دهید.

 1. قدرت بدنی و استقامت

پرستاران خانگی وظایف خود را به صورت فیزیکی انجام می دهند، از حمل وسایل گرفته تا جارو برقی کشیدن و یا حتی بلند کردن بیماران. فرقی ندارد چه کاری انجام می دهند، پرستاران برای مدت طولانی روی پا هستند و گاهی اوقات تمام شیفتشان به این ترتیب پیش می رود. از این رو داشتن قدرت بدنی و استقامت خوب می تواند سلامتی شما و بیماران را تضمین کند.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار پرستاران خانگی

مزایای اقامت دائم کانادا نظر پرستاران خانگی را نیز جلب نموده است. در ادامه مزیت های مهاجرت به عنوان پرستار خانگی به کانادا و اخذ اقامت دائم به عنوان پرستار خانگی در کانادا را با هم مرور می کنیم:

 • آزادی برای زندگی و کار در هر استانی از کانادا به عنوان پرستار خانگی
 • دسترسی به آموزش رایگان برای فرزندان
 • دسترسی ساده به شهروندی کانادایی
 • دسترسی به سیستم مراقبت از سلامتی و پزشکی جهانی
 • محافظت تحت قانون کانادا و منشور حقوق و آزادی های کانادا
 • به همراه آوردن اعضای خانواده خود به کانادا

میانگین درآمد سالانه پرستاران خانگی در کانادا

میانگین درآمد پرستار خانگی در کانادا به صورت تمام وقت، 31،688 دلار در هر سال و یا 16.25 دلار در هر ساعت می باشد. درآمد تازه واردان در این زمینه از 26،569 دلار در سال شروع می شود، این در حالی است که افراد متخصص و مجرب تا 45،045 دلار در سال هم درآمد کسب می کنند.

 

مطلب پیشنهادی : مزایا و معایب ویزای استارتاپ کانادا

 

روش های دریافت ویزای کاری پرستار خانگی

اگر برای یکی از برنامه های آزمایشی درخواست می دهید و یا اخیرا در کانادا اقامت داشتید، ممکن است واجد شرایط اخذ ویزای کار پرستار خانگی کانادا باشید. قوانین مجوز کاری نیز به شرح زیر می باشند:

مجوز کاری برای متقاضیان برنامه ارائه دهندگان مراقبت از کودک در منزل و برنامه آزمایشی نیروی کار پشتیبان در خانه در دسترس می باشد.

سازمان IRCC متقاضیان را تحت این برنامه های آزمایشی به دو طبقه بندی تقسیم می کند. این طبقه بندی ها به این که متقاضیان 24 ماه سابقه کاری کانادایی واجد شرایط را تحت NOC 4411 و NOC 4412 به دست آورده اند یا خیر بستگی دارد.

 • گروه و طبقه بندی A (اگر بین 0 تا 23 ماه سابقه کاری کانادایی واجد شرایط دارید): اگر هنوز 24 ماه سابقه کاری NOC 4411 یا NOC 4412 در کانادا ندارید، باید برای مجوز کاری باز با محدودیت شغلی زمانی که درخواست اقامت دائم خود را تحت هر کدام از برنامه های آزمایشی ارسال می کنید، درخواست دهید. اگر تمامی معیار واجد شرایط بودن اقامت دائم را داشته باشید، مجوز کار محدود به NOC 4411 و NOC 4412 را دریافت خواهید کرد که به شما اجازه می دهد به عنوان مقیم موقت به کانادا بیایید، از این رو می توانید در عرض 3 سال، 24 ماه سابقه کاری خود را مهیا کنید. این دوره سه ساله از روزی که مجوز کاری ارسال می شود، محاسبه می گردد.
 • گروه یا طبقه بندی B (اگر از قبل 24 ماه سابقه کار کانادایی واجد شرایط را تحت NOC 4411 و NOC 4412 کامل کرده اید): شما نیاز ندارید برای مجوز کاری باز با محدودیت شغلی هنگام ارسال درخواست اقامت دائم خود تحت هر یک از برنامه های آزمایشی، درخواست دهید.

همسر و وابستگان شما نیز برای پیوستن به شما در کانادا و دریافت مجوز کاری باز خودشان، واجد شرایط به شمار می آیند.

پرستار خانگی در کانادا باید به طور تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هر هفته) در دسترس باشد و باید در خانه ای مشغول به کار شود که می بایست نگهداری در آنجا انجام بپذیرد.

همچنین بسیار اهمیت دارد تا بیان کنیم که مجوز کاری به پرستاران خانگی تحت کد NOC 4411 و NOC 4412 تنها تحت این شرایط ارائه می شود:

 • پرستاران خانگی که در هر استان و ایالتی به جز کبک زندگی خواهند کرد باید در کانادا اقامت داشته باشند تا IRCC مجوز کار آن ها را پردازش کند. اگر خارج از کانادا زندگی می کنید، IRCC مجوز کاری شما را پردازش نمی کند.
 • پرستاران خانگی که در کبک زندگی خواهند کرد، می توانند در کبک و یا خارج از کشور اقامت داشته باشند. IRCC مجوز کار را تا زمانی که معیار واجد شرایط بودن شما برقرار باشد، پردازش می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *