بله. ولی باید در مجموع حداقل میزان سرمایه گذاری مربوط به گروهی که مبلغ بیشتری را دارد را به عنوان سرمایه دریافت کنید و یکی از آنها باید نقش اصلی را داشته باشد. مثلا اگر دو شرکت مورد تائید در angel به ایده شما علاقه مند باشند و قصد سرمایه گذاری داشته باشند باید مجموعا 75000 دلار سرمایه گذاری کنند. مثلا در صورتی که یک شرکت angel و یک شرکت venture با هم قصد سرمایه گذاری روی ایده شما داشته باشند، باید مجموعا حداقل 200 هزار دلار سرمایه گذاری شود.

خیر. باید بیزینس شما جزو بیزینس های خلاقانه و نو آورانه باشد و باید شاخصه ها و پارامتر های سازمانهای مورد تایید اداره مهاچرت کانادا را داشته باشد و قابلیت اثبات درآمد زایی و موفقیت و ایجاد مشاغل کانادایی را داشته باشد.

حداکثر 5 متقاضی  (در انجل گروپ) و حداکثر ۴ متقاضی در ونچر. البته راه اندازی ایده مورد نظر بایستی با افرادی  مطرح شود که تایتل های بیزنسی و سوابق ایشان با تایتل های طرح مورد نظر همخوانی داشته باشد. هر کدام از افراد دقیق توسط اداره مهاجرت بررسی می‌شوند و باید حداقل شرایط ذکر شده را داشته باشند. همچنین هر کدام از این افراد باید حداقل 10٪ از سهام شرکت را داشته باشند.

برای طرح هایی که از طریق انکبیوتر مطرح شده اند بله ولی این شرایط در مورد انجل و ونچر متفاوت هست.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ مشروط نیست اما انتظار می رود نفراتی که در برنامه استارتاپ وارد شده است تا زمانی معقولی بر روی پروژه فعالیت کنند.

طبق توضیحات وبسایت رسمی دولت کانادا مدت زمان دریافت اقامت کانادا از طریق استارتاپ، 12 الی 16 ماه زمان بر خواهد بود، ولی پس از دریافت نامه تاییده از سازمانهای مورد تایید کانادا امکان همزمان درخواست ویزای ورک پرمیت از طریق برنامه اکسپرس برای 2 الی 3 ماه وجود دارد.