بلاگ

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

خیلی از مردم، کانادا را بازدید می کنند و عاشق زیبایی های این کشور می شوند. فرصت های شغلی بسیاری وجود دارند که نظر بسیاری از مسافران و گردشگران را جلب می کنند و به این ترتیب خیلی ساده است که این سوال به ذهنشان خطور کند که “آیا می توانم ویزای توریستی خود را به ویزای کار تبدیل کنم و مدت طولانی تری در این کشور بمانم؟”
جواب این سوال در گذشته واقعا منفی بود، اما حالا یک سری تغییراتی ایجاد شده است که به گردشگران و توریست ها اجازه داده می شود تا به طور وقت در کانادا مشغول به کار شوند.

قوانین جدید برای ماندن توریست ها در کانادا

در 24 اوت سال 2020، IRCC اخباری را منتشر کرد که قصد دارد تا مزیتی برای کارفرمایانی که هنوز با یافتن نیروی کاری مشکل دارند، فراهم آورد. توریست هایی که اخیرا در کانادا می باشند و دارای پیشنهاد شغلی معتبری هستند، می توانند برای مجوز کاری برای کارفرمای مشخصی درخواست دهند و اگر این درخواست با موفقیت رو به رو شود، می توانند بدون این که کشور را ترک کنند، شروع به کار نمایند.

 

مطلب پیشنهادی : مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

 

در طول دوره کووید-19، بسیاری از ساکنین موقت  که در کانادا گیر افتاده بودند تشویق شدند تا وضعیت قانونی خود را حفظ کنند. با وجود این که کانادا و بسیاری از کشورها مرز های خود را بستند، واقعا پیروی از قوانین فعلی مجوز کار کانادا غیر ممکن بود.

در واقع از کارفرمایان به طور مداوم شنیده می شد که با بکارگیری و استخدام نیروی کاری مورد نیاز خود در دوران اپیدمی مشکل دارند. در این دوران بسیاری از توریست ها در کانادا ممکن بود بتوانند از مهارت های خود در جایی که کمبود های نیروی کار وجود داشت، بهره مند شوند.

این قوانینی که اعلام شد به توریست ها اجازه می دهد بدون ترک کشور، برای درخواست مجوز کاری اقدام کنند.

این معافیت از الزامات معمول مجوز کار موقت به منظور از بین بردن موانع برای ایجاد نیروی کاری چابک تر و موثرتر است که از توریست ها با مهارت ها و تجربه های واجد شرایط برای تسریع بهبود اقتصاد کشور کانادا استفاده می شود.

شرایط تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

برای اینکه واجد شرایط این وضعیت موقت باشید باید این شرایط را داشته باشید:

 • داشتن وضعیت معتبر در کانادا به عنوان ویزیتور یا توریست.
 • داشتن پیشنهاد شغلی.
 • ارسال درخواست مجوز کاری برای یک کارفرمای مشخص که توسط ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) و یا پیشنهاد شغلی معاف از LMIA پشتیبانی می شود.
 • باید تمامی معیار های استاندارد پذیرش شغلی را داشته باشید.

چگونه در سال 2022 ویزای توریستی را به ویزای کاری در کانادا تبدیل کنیم؟

اول از هر چیزی، لازم به ذکر است که هدف یک ویزای توریستی در واقع گردشگری، دید و بازدید، تجربه فرهنگ و زیبایی های یک کشور است. اگر می خواهید برای یک شغلی درخواست دهید، در حالی که داخل کانادا به گردش و بازدید می پردازید، از نظر تکنیکی می توانید این کار را انجام دهید، زیرا درخواست برای شغل اصلا غیر قانونی نیست. همچنین شرکت مورد نظر می تواند به صورت حضوری با شما ملاقات داشته باشد. این هم به نفع کارفرما است و هم به نفع شما.

قبل از اینکه مجوز کاری بگیرید، شرکتی که می خواهد شما را استخدام کند یک LIMA (ارزیابی تاثیر بازار کار) را انجام می دهد که به این معنی است که زمانی که آن ها یک کارگر یا نیروی خارجی استخدام کنند، تاثیر آن بر بازار کار کشور چگونه خواهد بود. از این رو یک ارزیابی مورد نیاز و الزامی می باشد و یک موسسه دولتی نیز وجود دارد که این ارزیابی را انجام می دهد. بر این اساس، IRCC تصمیم می گیرد که آیا به شما مجوز کاری بدهد یا خیر. زمانی هم که مجوز کاری دریافت کردید، احتمالا باید کشور را ترک کنید و سپس دوباره به کانادا بازگردید.

در هر صورت به یاد داشته باشید که جستجو برای شغل مناسب می تواند مدت زمانی طول بکشد و تمام شغل ها شما را برای دریافت و اخذ مجوز کاری واجد شرایط نمی کنند. یک لیست در وب سایت دولت کانادا وجود دارد که مشخص می کند که چه شغل هایی شما را برای اخذ این مجوز واجد شرایط می سازد. شغل هایی وجود دارد که در کانادا بسیار متقاضی دارند، از این رو اگر مهارت های شما برای یک پیشنهاد شغلی مناسب است، پس به احتمال خیلی زیاد می توانید مجوز کاری دریافت کنید.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری

راه فرعی برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا در سال 2022

روش دیگر برای تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری از طریق تحصیل می باشد. مسافران و گردشگران که ویزای توریستی دارند می توانند وضعیت خود را به مجوز تحصیلی و سپس به مجوز کاری تغییر دهند، این در حالی است که در حال تحصیل در کانادا باشند. شما می توانید تا 20 ساعت در هفته درست بعد از این که برنامه خود را شروع کردید، کار کنید، البته بستگی به برنامه و موسسه ای که انتخاب می کنید نیز دارد. شما می توانید حتی در کانادا با مجوز کاری باز (PGWP) تا 3 سال بعد از تمام شدن دوران تحصیلتان کار کنید و سپس برای اقامت دائم (PR) درخواست دهید.

چگونه بعد از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنید؟

برای کار در کانادا بعد از فارغ التحصیلی، شما باید برای PGWP درخواست دهید. شما می توانید در این شرایط درخواست خود را ارسال کنید:

 • اگر مجوز تحصیلی شما هنوز معتبر است.
 • اگر هنوز سابقه ویزیتوری معتبری دارید.
 • اگر یک درخواست برای تمدید مجوز تحصیلی خود قبل از تاریخ انقضای آن ارسال کرده باشید و هنوز تصمیمی برای درخواست شما گرفته نشده است.
 • اگر یک درخواست برای تغییر وضعیت خود به بازدیدکننده یا توریست قبل از انقضای مجوز تحصیلی خود ارسال کرده باشید و هنوز هیچ تصمیمی در مورد درخواست شما گرفته نشده است.

متقاضیان تنها در طول زندگی خود یک بار مجوز کاری بعد از تحصیل را دریافت می کنند. برای به دست آوردن مجوز کاری بعد از فارغ التحصیلی نیز متقاضی باید اخیرا وضعیت موقت معتبری داشته باشد و یا کانادا را ترک کرده باشد. آن ها باید از یک موسسه آموزشی مشخص شده واجد شرایط فارغ التحصیل شوند.

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا

شما می توانید بعد وارد شدن به کانادا از طریق مراحل زیر مجوز کاری خود را دریافت کنید:

مرحله اول: برای یک شغلی در کانادا درخواست دهید

شما می توانید از طریق پرتال های مشاغل مختلفی همچون Indeed،  LinkedIn،  Glassdoorو یا هر وب سایت شرکت شخصی، برای یک شغل درخواست دهید. همچنین به یاد داشته باشید که رزومه شما باید مطابق با استاندارد های کانادایی باشد.

مرحله دوم: یک نامه LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) تایید شده دریافت کنید

LMIA یک ابزاری است که از حقوق کاری برای شهروندان کانادایی محافظت می کند. کارفرمایی که می خواهد به شما نامه LMIA بدهد، باید اثبات کند که شما بهترین کاندید برای این پست و مقام می باشید و اصلا شما قابل جایگزینی با یک شهروند کانادایی نیستید.

مرحله سوم: برای ویزای کاری درخواست دهید

زمانی که بخش سخت ماجرا را پشت سر گذاشتید، حالا می توانید پیش بروید و درخواست خود را برای مجوز کاری ارسال نمایید.

 

مطلب پیشنهادی : مهاجرت ورزشکاران به کانادا

 

مزایای داشتن ویزای کاری در کانادا

 1. مراقبت از سلامتی به صرفه: کانادا یکی از بهترین کشورها در سراسر جهان از نظر خدمات سلامتی می باشد، حتی خدمات مراقبت از سلامتی رایگانی را ارائه می دارد.
 2. مجوز کاری برای همسر: همسر دارنده مجوز کاری می تواند مجوز کاری باز را کسب کند، این در حالی است که همسر وی به طور فعالی در حال کار کردن است.
 3. روشی برای مهاجرت: کارکنان و نیروهای کاری در کانادا روش های بسیاری پیش رو دارند تا به صورت دائمی به کانادا مهاجرت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *