بلاگ

تاثیر سوء پیشینه در اخذ ویزای استارتاپ

مانند همه کشورها، کانادا این حق را برای خود محفوظ می دارد که از ورود و زندگی در این کشور به افراد با سوء پیشینه خودداری کند. هر کسی که به یک جرم – جزئی یا جدی – محکوم شود، ممکن است تحت قوانین مهاجرت کانادا از نظر کیفری غیرقابل پذیرش باشد و موفق به اخذ ویزای استارتاپ نشود. در واقع ورود به کانادا با سوء پیشینه بسیار مشکل و گاه غیرممکن است.

حتی یک تصمیم عجولانه و بی احتیاطی برای رانندگی تحت تاثیر الکل بر روی آینده مهاجرت شما به کانادا تأثیر می گذارد. اخذ ویزای استارتاپ با سوء پیشینه به این بستگی دارد که:

 • شما واجد شرایط توانبخشی تلقی می شوید یا
 • به شما توانبخشی فردی داده می شود یا
 • شما یک رکورد تعلیق در کانادا یا معادل آن در کشور محل اقامت خود دریافت کنید.

در این زمینه، توانبخشی به این معنی است که بعید است با وجود سابقه قبلی، دوباره مرتکب جرم کیفری شوید و ورود شما خطری امنیتی در کشور ایجاد نمی کند. برای اطلاعات بیشتر بیشتر در زمینه دریافت گواهی سوءپیشینه در مهاجرت با ما همراه باشید.

ویزای استارتاپ کانادا

این یک برنامه در برنامه های مهاجرت کانادا است که به شما امکان اقامت در کانادا و راه اندازی یک تجارت، ایجاد فرصت های شغلی یا حمایت از کارآفرینان مبتکر را می دهد.

برنامه ویزای استارتاپ کانادا، کارافرینان مهاجر را هدف قرار می دهد که مهارت ها و پتانسیل ایجاد کسب و کار در کانادا را دارند.

متقاضیان پذیرفته شده بر اساس قصدشان برای تاسیس شرکت در کانادا، وضعیت اقامت دائم بدون قید و شرط و غیرقابل برگشت در کانادا را دریافت خواهند کرد. این برنامه مانند برخی از برنامه های تجاری نیست که در آن ویزاهای موقت صادر می شود. با استفاده از این برنامه، ویزا برای همه اعضای خانواده دائمی و غیر قابل فسخ است.

انواع جرایم بر اساس قوانین کانادا

اگر فرد مرتکب جرایم مختلف شود ممکن است به او اجازه ورود به کانادا با سابقه کیفری ندهند. انواع جرایمی که بر اخد ویزای استارتاپ با سوءپیشینه تاثیر می گذارند، عبارتند از:

غیر قابل قبول بودن جرایم

شایع ترین دلایلی که اتباع خارجی برای ورود به کانادا غیرقابل پذیرش تلقی می شوند عبارتند از:

 • دارا بودن سابقه کیفری
 • تشخیص بیماری مسری
 • نقض قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان (IRPA)
 • به عنوان یک خطر امنیتی تلقی شدن
 • ارائه اطلاعات نادرست برای ورود به کانادا یا حفظ وضعیت مهاجرت
 • ناتوانی در اثبات اینکه می توانید از نظر مالی از خود و خانواده خود در طول مدت اقامت خود در کانادا حمایت کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، هر جرمی ممکن است که فردی را از نظر کیفری برای کانادا غیرقابل قبول کند.

موارد زیر خلاصه‌ای از جرایم اصلی است که ممکن است برای اکثر مسافران از ورود آنها منع شود. اگر به هر یک از جرایم ذکر شده در زیر محکوم شده اید، ورود به کانادا با سوء پیشینه ای که دارید سخت می شود.

جرایم رانندگی شامل الکل یا مواد مخدر

از نظر عدم پذیرش، متداول‌ترین تخلفات مواردی است که مربوط به رانندگی یا استفاده از وسایل نقلیه (ماشین، موتور سیکلت، قایق و غیره) در حالت مستی است. این گونه جرائم بسته به شرایط تخلف و محل وقوع جرم، عناوین مختلفی دارند.

رانندگی بی پروا

هر گونه تخلف جدی رانندگی ممکن است مانع از ورود قانونی افراد به کشور شود، صرف نظر از اینکه آیا فرد مورد نظر در کانادا رانندگی خواهد کرد یا خیر. این شامل محکومیت برای رانندگی خطرناک یا بی احتیاطی می شود.

دزدی و کلاهبرداری

کلاهبرداری یک دسته کلی از جرایم است که شامل هر گونه تخلفی است که به قصد محروم کردن طرف دیگر از هر چیزی که مالک واقعی آن است انجام شود. این شامل استفاده غیرقانونی از کارت های اعتباری یا استفاده آگاهانه از چک های بد است.

برای موارد سرقت، ماهیت سرقت و مقدار دزدیده شده بر نحوه رسیدگی به جرم توسط مقامات مهاجرت کانادا تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، سرقت کمتر از 5000 دلار جرم غیر جدی در نظر گرفته می شود، در حالی که سرقت بیش از این مقدار «جرمات جدی» محسوب می شود. در نتیجه تاثیر سوء پیشینه در اخذ ویزای استارتاپ در نظر گرفته می شود.

هر سرقتی که با کمک سلاح انجام شود، خشونت یا تهدید به خشونت عوامل تشدید کننده در تعیین جدی بودن تخلف است و نیاز به گواهی سوء پیشینه در مهاجرت به کانادا دارد.

حمله

حمله به چندین شکل مختلف تهدید یا درگیری فیزیکی بین افراد اشاره دارد. این ها از کلمات یا حرکات تهدیدآمیز گرفته تا دعواهای خود به خودی بارها تا جنایات خشونت آمیز پرشور که با برنامه ریزی و قصد انجام می شوند، شامل می شود.

برخی عوامل تخفیف ‌دهنده یا تشدیدکننده وجود دارد که بر جدیت حمله تاثیر می‌ گذارد، که عمدتا مربوط به استفاده یا عدم استفاده از اسلحه و اینکه آیا آسیب بدنی وارد شده است یا خیر. اگر از اسلحه استفاده شده باشد یا آسیب به قربانی در نتیجه حمله باشد، آنگاه این جرم «جرمات جدی» تلقی می‌شود.

هر دو حمله جدی (استفاده از سلاح یا ایجاد آسیب بدنی) و حمله غیر جدی (بدون سلاح و بدون آسیب بدنی) منجر به عدم پذیرش در کانادا می شود.

جرایم مواد مخدر

هر گونه اتهام مربوط به قاچاق مواد مخدر (از جمله تولید، نگهداری، خرید، مصرف یا توزیع مواد مخدر) منجر به عدم پذیرش می شود. ماهیت و زمینه جرم هم بر سطح جدی بودن آن و هم بر احتمال غیرقابل قبول شدن یک فرد تاثیر می گذارد.

کاری که یک فرد برای غلبه بر عدم پذیرش و کسب ورود باید انجام دهد بستگی به طبقه بندی جرم و مدت زمانی دارد که از اتمام حکم سپری شده است. هزینه های پردازش درخواست مرتبط نیز ممکن است بر اساس طبقه بندی تخلف متفاوت باشد.

احکام ممکن است شامل بسیاری از تحریم‌های احتمالی باشد – که گاهی اوقات به صورت ترکیبی استفاده می‌شود – قاضی ممکن است برای مجازات ارتکاب یک جرم اعمال کند که موارد زیر را شامل می شود:

 • مدت زندان
 • تحت مراقبت
 • جریمه
 • تعلیق مجوز
 • تبعید

توجه: هنگامی که بیش از یک اقدام از این قبیل اعمال می شود، تاریخ تکمیل آخرین مورد است که برای مقاصد عدم پذیرش کانادا در نظر گرفته می شود.

چگونه می توانم با داشتن سابقه کیفری ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنم؟

کانادا توانبخشی را به عنوان یک راه حل دائمی برای عدم پذیرش کیفری می شناسد. این تنها راه حل بلند مدت برای خلاص شدن از شر سابقه کیفری شماست و منجر به دریافت گواهی سوء پیشینه در مهاجرت می شود.

پس از بازپروری، می‌توانید وارد کشور شوید و سابقه کیفری شما بر صلاحیت شما تاثیر نمی گذارد تا زمانی که دیگر مرتکب جرم نشوید. واجد شرایط بودن شما به نوع تخلف و طول دوره توانبخشی بستگی دارد.

در مرحله اول، شما باید خودارزیابی انجام دهید و در صورت داشتن این شرایط، برای توانبخشی درخواست دهید.

 • ماهیت و شدت جرم شما
 • تعداد جنایاتی که مرتکب شده اید، یعنی بیش از یک مورد.
 • توضیح در مورد ارتکاب جرم و اینکه چرا بعید است دوباره مرتکب جرم شوید.
 • جرمی که شما مرتکب شده اید در کانادا جرم جدی تلقی نمی شود و شامل هیچ سلاح، آسیب جدی به اموال یا آسیب فیزیکی به هیچ فردی نمی شود.
 • رفتار شما از زمان ارتکاب جرم(های)
 • نظر شما در مورد اینکه چرا فکر می کنید بازپروری شده اید.
 • وضعیت شخصی و مالی فعلی شما

خطر این رویکرد این است که ممکن است خودارزیابی شما رد شود و ممکن است از ورود شما به کانادا منع شود.

گزینه دوم این است که درخواست توانبخشی را در سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری کانادا در کشور خود پر کنید، مدارک مورد نیاز را ارسال کرده و در مصاحبه شرکت کرده و واجد شرایط بودن خود را برای درخواست ورود و اقامت در کانادا تعیین کنید. این روند ممکن است بیش از شش ماه طول بکشد، به این معنی که شما باید جدول زمانی مهاجرت خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

توانبخشی فردی چیست؟

در صورت جرایمی که مجازات آن ده سال یا بیشتر حبس است یا زمانی که می خواهید ظرف پنج سال پس از اتمام مجازات وارد کانادا شوید، باید برای بازپروری فردی به مقامات مراجعه کنید. شما باید برای این درخواست همراه با درخواست ویزیت، تحصیل یا اجازه کار خود اقدام کنید و تنها در صورت تایید درخواست شما واجد شرایط ورود به کانادا خواهید بود.

رکورد تعلیق

تعلیق سابقه، که قبلا به عنوان عفو ​​شناخته می شد، توسط هیئت آزادی مشروط کانادا منجر به حذف کامل عدم پذیرش جنایی شما می شود. برای جرائمی که در خارج از کانادا مرتکب شده‌اند و برای ورود به کانادا با سابقه کیفری باید برای عفو یا تعلیق ثبت نام با مقامات مربوطه درخواست دهید و بررسی کنید که آیا چنین عفو ​​در کانادا معتبر تلقی می‌شود یا خیر.

سخن آخر

در این مقاله به تاثیر سوء پیشینه در اخذ ویزای استارتاپ پرداختیم. همچنین نحوه ورود به کانادا با سابقه کیفری را بررسی کردیم. با مشورت با یک وکیل مهاجرتی کانادا متوجه خواهید شد که آیا جرم شما تحت فرایند ورود به کانادا با سوء پیشینه است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *